Autor Wiadomość
 Tytuł: Centralka wyłącza sie podczas jazdy
PostLink | Napisane: 2017-12-24, 12:41 

Auto: vw golf 2
Elektronika: stag
Pojemność: 1,6
Moc: 70
Rok Produkcji: 1989
Witam, mam pewien problem ze swoją instalacją gazową. Pacjent to golf 2, silnik 1,6 gaźnik, na benzynie pracuje bez problemu, na gazie teoretycznie też. Instalacja gazowa to Stag, posiada kontroler sondy lambda Stag2-l, na wężu co idzie do gaźnika jest śruba i coś na wzór elektrozaworu, albo sonda(oznaczenia to taki znaczek opla jakby i napis SONCEBOZ SWISS MADE), jest to jeden element wspólny w każdym bądź razie. Przełącznik od gazu to stag do gaźników.

Mój problem polega na tym, że w czasie jazdy na gazie potrafi rozłączyć centralkę i nie da się ani gazu włączyć, ani benzyny. Wyłączanie zapłonu i przełączanie na przełączniku nic nie daje, czasem po dłuższym czasie mrugnie kontrolka, że zamknął się elektrozawór od gazu(pomarańczowy kolor), muszę wysiąść z auta i ręcznie na elektrozaworze od benzyny przekręcić na stałe otwarcie i wtedy odpalić na benzynie. Wtedy przełącznik jest w pozycji 0. Co jakiś czas próbuje w czasie jazdy przełączać na benzynę i sie pali czerwona lampka, jak przełączę na gaz, to czasem zaskoczy na zielono, a czasem zgaśnie i znów nie świeci się nic.

Krótka historia przygód i tego co zrobiłem.

Problemy w sumie się zaczęły od momentu kiedy swój żywot zakończyła kopułka od aparatu zapłonowego i padł czujnik halla. Po tym czasie zaczęły się pierwsze problemy z centralką. Nie chciał zaskoczyć na gaz, ale po kilku krotnym cykaniu zaskoczyło, albo chociaż wróciło na benzyne. Potem wymieniłem na nową centralkęi był spokój, ale co jakiś czas problem wrócił. W końcu padło całkiem i nie było nic. Przejrzałem instalację i okazało się, że ułamał się kabel od sygnału na elektrozawór przy parowniku i masa sie przetarła. Naprawiłem i był spokój przez ok 2-3 miesiace. Potem znów, poprawiłem kable bo je tylko na szybko zdrutowałem i dalej śmigał. Wczoraj miałem znów to samo. Na prostej równej drodze wyłączyło gaz, przejrzałem kable, poprawiłem końcówkę kabla bo była luźna, sprawdziłem luty czy nie puściły, było ok. Samochód odpalał ładnie i chodził na gazie. Dziś znów na równiutkiej drodze się to stało i już nie mam pomysłów gdzie szukać przyczyny. Zrozumiał bym gdyby się to działo na wybojach, dziurach, bo by to świadczyło o przerwanym, przełamanym kablu, ale zawsze dzieje się to na równej drodze(2x miałem ten problem przy odpalaniu, ale po przejechaniu kawałka znów działało dobrze) Czy moglibyście mnie jakoś nakierować gdzie szukać przyczyny tej awarii? Myślałem o przekaźniku ale nigdzie go nie znalazłem. Instalacja jest z 2003r, parownik wymieniony jakoś 2 lata temu, centralka z pół roku temu.

Temat opisałem chyba najdokładniej jak potrafie i myślę, że zamieściłem wszystkie istotne informacje.

Tytuł: Re: Centralka wyłącza sie podczas jazdy
PostLink | Napisane: 2017-12-26, 15:29 

Auto: Skoda Felicja MPI
Elektronika: KME BingoS-4
Wtryskiwacze: Mikser 32mm
Reduktor: Lovato RGE90
Pojemność: 1300
Moc: 68
Kod Nadwozia: TMB
Kod Silnika: AMH
Rok Produkcji: 1997
Wymienić wiązkę od STAGa i problem zniknie. Wyłączenie gazu powoduje najprawdopodobniej gniecie sygnału obrotów lub zły styk przewodów masa i napięciowych.

PostLink | Napisane: 2017-12-26, 20:01 

Wiązka wygląda na ok, ale przejrzę jeszcze raz dokładnie całą instalacje elektryczną.

Dzięki za odpowiedź.

PostLink | Napisane: 2017-12-26, 20:52 

Auto: Skoda Felicja MPI
Elektronika: KME BingoS-4
Wtryskiwacze: Mikser 32mm
Reduktor: Lovato RGE90
Pojemność: 1300
Moc: 68
Kod Nadwozia: TMB
Kod Silnika: AMH
Rok Produkcji: 1997
Organoleptycznie może i ok ale przewody o przekroju 0,2mm2 tyłka po latach nie urywają.

PostLink | Napisane: 2017-12-27, 16:59 

Miałeś rację, rozkopałem cała instalację i przejrzałem dokładnie, okazało się, że poprzednik coś próbował grzebać, drutować i owinął całą wiązkę taśmą, tak, że nie było tego widać. Przy okazji przeczyściłem wszystkie styki, piny. Na obecna chwile działa wszystko ok.

Strefa czasowa: UTC + 1