Autor Wiadomość
 Tytuł: Po przełączeniu na LPG gaśnie Necam
PostLink | Napisane: 2016-05-16, 20:11 

Witam, moje auto to volvo s40 2.0 1998. Silnik na benzynie działa perfekcyjnie, natomiast z gazem mam jakieś problemy. Jakieś 2 miesiące temu stało się dokładnie to samo co wczoraj- o tym poniżej, ale samo się wtedy naprawiło. Otóż na PB działa idealnie, na LPG też chodził nieźle i przedwczoraj odstawiłem auto na noc rano wstaje LPG nie działa- po przełączeniu przycisku od razu jest cyk sekundka cyk znowu słychać kliknięcie i gaśnie. Powiązałem to z zatankowaniem na stacji autogaz krzak i dziś wymieniłem filtr fazy ciekłej (lotnej brak) wyczyściłem wszystkie styki wszystkie kostki rozłączałem i podłączałem, wyczyściłem siteczko na wejściu do rozdzielacza, patrzyłem elektrozawór pod maską, jest ok i zdaje się ze gaz tamtedy swobodnie płynie. Probowałem spuścic olej z parownika niestety albo i na szczęscie nie było ani kropli. Co mogę jeszcze powiedzieć, instalacja necam koltec, parownik silver, i to że nikt się tej instalacji nie chce dotknąć. Jedynie jeden gazmen w mojej okolicy z którym jestemna jutro umówiony i jest to znany partacz i wycinacz katalizatorów dlatego błagam o ratunek pomysły jakieś abym zrobił to przed wizytą u niego! dziękuję z góry panowie!

Aha no i próbowałem złączem diagnostycznym zczytać napodstawie diód błędy, nie pokazało żadnych

Tytuł: Re: Po przełączeniu na LPG gaśnie Necam
PostLink | Napisane: 2016-05-16, 20:31 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli/1,0 B
Dysze: 2,3
Pojemność: 2000
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
vanderev napisał(a):
zdaje się ze gaz tamtedy swobodnie płynie

no tak, ale rury nie chciało się zdjąć by stwierdzić fizycznie, że leci
już o takiej wyszukanej technologi jak pomiar ciśnienia manometrem nawet nie myślę
zdaje się, że domysłami to daleko kolega nie zajdzie, no może ten fachowiec da radę
vanderev napisał(a):
jeden gazmen w mojej okolicy z którym jestemna jutro umówiony i jest to znany partacz

PostLink | Napisane: 2016-05-16, 21:17 

właśnie rurkę zdjąłem stąd wiem, przecież nie napisałbym tego "na oko" . Manometrem niestety nie patrzyłem. Jeszcze jutro dokładniej przyjrzę się silniczkowi krokowemu

PostLink | Napisane: 2016-05-17, 06:09 

Auto: Mitsubishi Carisma
Elektronika: Nano
Wtryskiwacze: ACW03
Reduktor: Zeta N
Dysze: 2,6mm
Pojemność: 1.6
Moc: 103KM
Rok Produkcji: 2001
Poczytaj najpierw ten temat koltec-necam-t26436.html następnie dorób sobie króciec taki jak śrubka o średnicy 6mm na klucz 10 do jakiegoś manometru najlepiej ze skala do około 1,5 bara. Wkręć to następnie w rozdzielacz tak jak jest podane w instrukcji od tej instalacji i sprawdzaj. Ta instalacja wymaga dość precyzyjnego ciśnienia więc powinien być oryginalny reduktor z dwustopniową regulacją ciśnienia gazu a nie Silver jednostopniowy.

Strefa czasowa: UTC + 1