Autor Wiadomość
 Tytuł: Vialle - problem ;(
PostLink | Napisane: 2016-12-22, 11:27 

Auto: Saab 9-3
Pojemność: 2000
Moc: 175
Rok Produkcji: 2003
Witam Panów, mam problem z viallą przy Saab 9.3 (2003) 2.0t (175KM) O instalacji za wiele nie wiem, poza tym, że została założona w 2007 więc nie jest to jej najnowsza wersja.
Problem polega na tym, że na niskich obrotach przy małych prędkościach silnik zachowuje sie jakby momentami nie dostawał gazu a na wolnych obrotach na postoju po chwili po prostu gaśnie. Z uruchomieniem auta i pracą na Pb nie ma problemu natomiast dopiero któraś z kolei próba przełączenia na LPG jest skuteczna. Przy kilku pierwszych próbach silnik znów zachowuje się jakby w ogóle nie dostawał gazy ( i gaśnie ) mimo, iż po kontrolkach widać że przełączył się poprawnie na LPG.
Dodatkowo po podłączeniu do komputera ujawniły się błędy sprężarki (mechanik powiedział że prawdopodobnie wystarczy wyczyścić niektóre elementy: czujnik, zawór i/ lub ustawić geometrie) i nadmiernie "zapchany" (zrozumiałem, że chodzi o zabrudzony katalizator. Tak działo się do wczoraj, wczoraj podczas jazdy chciałem zmienić LPG na benzynę, bo coś się zaczął krztusić i prawdopodobnie zgasłby mi w przeciągu kilku sekund - więc zmieniłem na Pb, i coś się stało z tą zmieniarką - bo świecą się jedynie kontrolki gazu, nie można natomiast zmienić paliwka. Zgasł ten przycisk i cały czas jadę teraz na benzynie. Dzwoniłem przed chwilą do warsztatu - do Kielc, facet mówił, że może to być pompa, wtryski, albo jakiś komputer...
Mieszkam pod Rzeszowem, i nie ma tu chyba nikogo, kto chciałby się tym zająć. Jeżeli macie jakieś pomysły, co to może być, i ewentualnie jak to naprawić samemu - to będe wdzięczny, tak za informacje, jak i za instruktaż. :))
Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Vialle - problem ;(
PostLink | Napisane: 2016-12-30, 16:17 

Auto: Opel Signum
Elektronika: Vialle
Moc: 200
Kod Silnika: Z20NET
Mam ten sam silnik tylko w Oplu Signum (ZET20NET). Jeśli poczytałeś forum to pewnie wiesz, że 95% problemów z Vialle to problemy pompy i ciśnienia gazu. Proponuje Ci zaopatrzyć się w interfejs, może być najprostszy od Staga, program diagnostyczny i samemu zobaczyć co się dzieje. W gruncie rzeczy ta instalacja jest bardzo prosta. Ja też miałem problemy, tak jak większość tutaj, ale z pomocą forum i własną ciekawością ogarnąłem temat i problemy zniknęły (no może poza przepuszczjącymi wtryskiwacxami, ale to inna historia). Tak że proponuje, żebyś kupił interfejs, a gaziarzy sobie odpuść, bo rzadko który zna się na Vialle. Szkoda że nie mieszkasz gdzieś na Dolnym Śląsku.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Re: Vialle - problem ;(
PostLink | Napisane: 2017-01-25, 19:16 

Auto: Saab 9-3
Moc: 175
Panowie, próbowałem podpiąć ten gaz, takie dwa błędy - ktoś wie co to?

http://www.filedropper.com/bdprogramuib ... iukompalpg

Strefa czasowa: UTC + 1