Autor Wiadomość
 Tytuł: wypadanie zapłonu na LPG
PostLink | Napisane: 2016-06-24, 20:12 

Auto: BMW E46
Elektronika: KME Diego
Pojemność: 2200
Moc: 170
Kod Silnika: m54b22
Rok Produkcji: 2005
Witam,
mam taki problem od pewnego czasu na 3 i 4 cylindrze wypada mi zapłon na gazie i tylko na gazie.

Auto: Saab 9-3 (silnik Z18XE - 1.8i oplowski), Vialle z wtryskami fioletowymi, przebieg realny 298 tysi (realny bo zczytany ze sterownika silnika) na LPG od nowości więc już trochę polatał na gazie.
- świece nowe (założyłem jakieś 20 km temu)anych z vialle)
- cewka/listwa zapłonowa nowa (też ma nalatane 20km)

Problem wygląda następująco :
- póki silnik jest zimny wszystko działa ok.
- odpalenie na PB poprawne i bezproblemowe (pali od pierwszego strzału, po nocy czy nie, zimno czy ciepło na zewnątrz),
- przejście na LPG też w porządku (nie czuć szarpnięć, przejście dość szybkie - takie wcześniej)
- póki jest chłodny to jest ok, w prawie pełnym zakresie obrotów (powyżej 4k rpm coś go zaczyna przyduszać na LPG nawet na zimnym ale bez tragedii)
- jak całość złapie temperaturę roboczą i popracuje zaczyna się wypadanie zapłonu (auto zaczyna zamulać na gazie, nawet na słuch nie pracuje na wszystkich garach)
- do 2k rpm idzie jechać, powyżej 2k rpm już nie (gaz w podłodze, obroty około 3-3,5k rpm i praktycznie nie jedzie - na słuch idzie na 2-3 garach)
- po przejściu na benzynę wszystko ok (jak zamuli, i przełączę na PB to dostaje kopa jakby mu się turbina załączyła - której dla jasności w tym aucie nie ma),
- na LPG problem w zasadzie tylko na ciepłym silniku.
- po podpięciu się do sterownika silnika wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze (chociaż zazwyczaj tylko 3 cylinder ale jak zczytałem błędy po 200km to był błąd na 3 i 4 cyl.
- podpinając się do sterownika silnika nic nie widać poza tym wypadaniem zapłonu.

Po podpięciu się komputerem do Vialle wygląda to jak poniżej (niestety nie jestem w tym specem i nie umiem rozszyfrować)

Na postoju (bieg jałowy), zaraz po odpaleniu, silnik ciepły,pracuje poprawnie
Obrazek
Obrazek

W trakcie rundki przez miasto, póki co praca w normie, na luzie podczas postoju na światłach
Obrazek

W trakcie jazdy po mieście, totalne zamulenie, już na słuch nie pracuje na wszystkich garach
Obrazek

chwilę później, dalej zamulenie i brak siły do jazdy
Obrazek

Ktoś ma jakieś pomysły? umarły wtryskiwacze? czy może powyższe odczyty sugerują coś innego? niestety więcej screenów nie mam - strasznie ciężko się jedzie i patrzy na laptopa (szczególnie że kabel mam dość krótki i laptop mi w zasadzie wisi na drzwiach...)

Tytuł: Re: wypadanie zapłonu na LPG
PostLink | Napisane: 2016-06-24, 20:24 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ - FX
Reduktor: Zavoli/1,0 B
Dysze: 2,3
Pojemność: 2000
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
sq8shq napisał(a):
umarły wtryskiwacze?

zamień z 1 i 2 to się dowiesz

PostLink | Napisane: 2016-07-05, 07:54 

Auto: Croma
Elektronika: Vialle LPE7
Wtryskiwacze: fioletowe 15
Pojemność: 1.8
Moc: 140
Kod Silnika: z18xer
Rok Produkcji: 2007
@sq8shq
moze masz inne bledy pod F3 ? u mnie dziwne wypadanie zaplonow jest spowodowane bledem vialle P0203 (zwarcie do masy lub przerwanie obwodu wtryskiwacza numer 3) .Moja instalacja ma juz 10 lat i to nie pierwszy przypadek z korozja na stykach .Wczesniej mialem tez problem z korozja na wtyczkach wtryskiwaczy gazowych ,popracowalem z nozykiem i papierem sciernym i jest git.

PostLink | Napisane: 2016-07-15, 23:20 

Auto: Renault Scenic
Elektronika: Vialle Lpe 6.4
Wtryskiwacze: Siemens fioletowy
Pojemność: 1598
Moc: 107
Kod Nadwozia: JA1J
Kod Silnika: K4M
Rok Produkcji: 2002
Mam takie same problemy niemal identyczne, na benzynie OK w całym zakresie obrotów niezaleznie od temperatury, na gazie jeśli zimny silnik działa czym cieplejszy wypadanie zapłonów jak jest już gorący gaśnie, nie chce zupełnie pracować.
Zacząłem od kupna świec-bez rezultatu, następnie wymiana czterech cewek- nic nie dało.
Wcześniej legalizacja butli, przy okazji rozebrałem, oczyściłem, napełniłem olejem pompę (bez rozbierania sekcji tłoczącej). Pompa dział naprawdę cicho -może przelałem olej weszło ok 45ml
a może to trochę podgięty pływak- chociaż niesądze
Czyżby wtryski gazowe Ma ktoś pomysł

PostLink | Napisane: 2016-07-19, 22:55 

Auto: SAAB
Elektronika: VIALLE
Wtryskiwacze: VIALLE
Pojemność: 2300
Moc: 230
Kod Nadwozia: srebrny
Rok Produkcji: 2000
u mnie wypadające zapłony to były rozdupczone dysze wtryskiwaczy które siedzą w gniazdach. Wtryskiwacze nie mają dysz , dysze są w gniazdach obsadzonych w kolektorze.Dodatkowo, one są mosiężne z plastikowym wkładem. ten plastikowy wkład się zatyka, pęka, łamie i gaz zamiast lecieć prosto bryzga dookoła a często nawet nie trafia do komory spalania. Pojawia się wypadanie zapłonów i problemy z LPG. Koszt takiej dyszy ty 31zł/szt.

PostLink | Napisane: 2016-07-20, 16:55 

Auto: Renault Scenic
Elektronika: Vialle Lpe 6.4
Wtryskiwacze: Siemens fioletowy
Pojemność: 1598
Moc: 107
Kod Nadwozia: JA1J
Kod Silnika: K4M
Ale czy to może być tak zmienne tz. jest zimny wszystko funkcjonuje OK, rozgrzewa się powiedzmy 5min. zaczynają wypadać zapłony jak jest gorący po przełaczeniu również na wysokich obrotach powiedzmy 3 tys. nawet się nie odezwie (kichnie, prychnie, cokolwiek) tylko chamsko zgaśnie, z wciskaniem gazu bez bez-efektu.
Myślałem o wtryskach, również o pompie którą wyjmował gaziarz do legalizacji przez typa z TDT gdzie poszło 3/4 butli gazu w powietrze jakby jego ptróba cokolwiek mogła wykazać
Nie wiem w czym problem

PostLink | Napisane: 2016-12-22, 15:05 

Auto: SUZUKI Kizashi
Elektronika: Vialle LiquidSI
Pojemność: 2400
Moc: 178
Kod Silnika: J24B
Rok Produkcji: 2011
Witajcie,
Opiszę Wam w skrócie jak to u mnie wygląda. Może przy okazji ktoś mi coś doradzi.
Instalacja Vialle LiquidSI pośredni ciekły wtrysk. Wtryskiwacze zamontowane w plastikowy kolektor dolotowy. Suzuki Kizashi, silnik 2.4B ten sam co w Vitarach J24B. Nowa instalacja założona przy 74tyś. Od samego początku mam problem z wypadaniem zapłonu na pierwszym cylindrze. Najczęściej zimą po przełączeniu na gaz najpierw następuje spadek mocy (max 4 tyś obrotów) potem telepanie silnikiem i na koniec check engine "P0301 Cylinder 1 Misfire Detected". Po przełączeniu na benzynę i z powrotem na gaz wszystko cacy. Gazownik który to zakładał zamienił wtryskiwacz, sprawdził elektrykę dalej to samo. Wymieniłem świece, przekładałem i wymieniałem cewki zapłonowe- nic. Po kilku miesiącach udałem się z gazownikiem na przejażdżkę, podpiął kompa pod OBDII drugiego pod maskę do sterownika porównywał wykresy coś poprzestawiał niby przy dodawaniu gazu była zbyt uboga mieszanka, poprawił. Rzeczywiście jest lepiej ale cały czas (średnio raz na 3 dni) sytuacja powraca. Zauważyłem, że dzieje się to najczęściej w chłodne dni w momencie gdy silnik jest na etapie rozgrzewania a ja dam mu więcej gazu. Gdy jadę powoli (w korkach) czasem nawet tego nie zauważam. Ręce mi już opadają. Pomimo że instalacja jest jeszcze na gwarancji chciałbym sprawdzić to w innym serwisie Vialle. Najlepiej w woj. Mazowieckim. Może ktoś jest mi w stanie kogoś polecić?

PostLink | Napisane: 2016-12-27, 10:26 

Auto: Chevrolet Evanda
Elektronika: Lpi Vialle
Pojemność: 1998
Moc: 131
Sg8sd-mialem tak samo
Na bank masz uszkodzona ktoras z dysz montowanych w kolektorze.
Tylko wymiana na nowa da efekt
Ja wymienilem wszystkie 4-uszkodzona mialem na 3 cylindrze i od tego czasu zero problemow.
Nie wiem juz co to wypadajacy zaplon
Koszt wszystkiego wraz z przesylka kosztowal mnie 200 zl

PostLink | Napisane: 2017-01-04, 21:39 

Auto: Hyundai Trajet
Elektronika: Vialle lpi V generacja
Wtryskiwacze: Vialle
Dysze: Vialle brązowe
Pojemność: 2700
Moc: 173
Może ja coś dodam od siebie. Jak auto latem odpalałem na zimnym silniku i temperatura na zewnątrz była do około 23 C. Na gazie chodziła w miarę (pompa zregenerowana). Natomiast jak przyszły upały powyżej 30 c to po chwili wywalało mi zapłon i na gazie już szopki się działy. Okazało się że był uszkodzony falownik pompy taki jak na zdjęciu ( podobno te są bardzo awaryjne). Po zmianie na stary typ (falownik zintegrowany z deklem) problem zniknął.

Załączniki:
images.jpg
images.jpg [ 6.03 KiB | Przeglądane 142 razy ]

PostLink | Napisane: 2017-01-05, 08:12 

Auto: Chevrolet Evanda
Elektronika: Lpi Vialle
Pojemność: 1998
Moc: 131
Masz rcje.
Te falowniki sa strasznie awaryjne.