Autor Wiadomość
 Tytuł: Przełącza na benzynę po włączeniu ogrzewania
PostLink | Napisane: 2017-01-07, 18:49 

Auto: Opel Signum
Elektronika: PRINS VSI
Pojemność: 2000
Moc: 175
Rok Produkcji: 2007
Witam.

Posiadam od miesiąca opla Signum 2.0 Turbo z instalacją PRINS VSI nie wiem czy 1 czy 2 ...

Borykam się z następującym problem : Lpg przełącza się przy temperaturze 30 stopni - gdy włączę ogrzewanie dodam ciepłe ( ponad 25 stopni ) ponad 2 bieg ogrzewania, to zaczyna przełączać na benzynę i na LPG na przemian parokrotnie po czym wyłącza na benzynę. jak przełączy na benzynę, to już nie powróci do LPG do czasu jak nie wyłączę silnika i z powrotem nie uruchomię samochodu. Druga opcja ... podczas gdy zaczyna przeskakiwać wystarczy, że wyłączę ogrzewanie i od razu sytuacja się uspokaja i samochód pracuje na LPG, dopiero od około 75/80 stopni mogę dobrowolnie załączyć ogrzewania na jakimkolwiek stopniu i temperaturze.

Dodam, że posiadam układ Quick Heat - ale nie wiem czy to ma znaczenie.

Druga sprawa wyczytałem gdzieś na forum , że dzieje się coś takiego w momencie źle zamontowanej instalacji w sensie popięcia z układem płynu chłodniczego.

Dodam też, że ostatnio w ogóle nie przełączał na gaz - pojechałem do gazownika i okazało się, że padł czujnik ciśnienia ( powyższy problem dział się przed wymianą i dzieje się po dalej po wymianie). Opowiedziałem mu o moim pierwszym problemie, ale powiedział, że samochód musiałby być zimny a był rozgrzany więc nie mógł mi pomóc. Ale przy okazji stwierdził, że miałem ustawioną mieszankę bogatą i zmienił mi na ubogą ... teraz samochód nie ciągnie jak wtedy ( z tym będę musiał podjechać ponownie).

Tytuł: Re: Przełącza na benzynę po włączeniu ogrzewania
PostLink | Napisane: 2017-01-07, 19:57 

Auto: Toyota Corolla 1.4 VVTI
Elektronika: PRINS
Wtryskiwacze: KEIHIN-pomarańczowe
Reduktor: PRINS (2 membrany)
Pojemność: 1398
Moc: 96.5
Kod Nadwozia: E12
Kod Silnika: 4 ZZ
Rok Produkcji: 2004
Nie wiem jak reaguje sterownik Prinsa, jak temperatura reduktora, po przełączeniu na LPG spadnie poniżej temperatury przełączenia - czy wtedy powraca z powrotem na PB.
Prawdopodobnie reduktor jest włączony w szereg z nagrzewnicą, ale nie jako pierwszy, ale jako drugi i być może wtedy, przy nierozgrzanym dostatecznie silniku, dochodzi do opisanej sytuacji, a to
bossik napisał(a):
dopiero od około 75/80 stopni mogę dobrowolnie załączyć ogrzewania na jakimkolwiek stopniu i temperaturze

by to potwierdzało.
Trzeba sprawdzić jak włączony jest reduktor do układu chłodzenia, powinien być włączony równolegle z nagrzewnicą lub w szereg, ale jako pierwszy. A jak jest podgląd parametrów które widzi sterownik (program diagnostyczny), sprawdzić, jak zachowuje się temperatura reduktora, w momencie wystąpienia tej usterki - czyli w czasie rozgrzewania silnika.
bossik napisał(a):
przy okazji stwierdził, że miałem ustawioną mieszankę bogatą i zmienił mi na ubogą ...

Moim zdaniem - zmienił stryjek siekierkę na kijek.

Strefa czasowa: UTC + 1