Autor Wiadomość
 Tytuł: JTG Icom problem z tankowaniem oraz wymiana pompy.
PostLink | Napisane: 2017-10-03, 20:20 

Auto: Honda civic 5g
Elektronika: Diego G3
Wtryskiwacze: valtek 3ohm
Reduktor: tomasetto alaska
Pojemność: 1300
Moc: ~120
Kod Nadwozia: EG3
Kod Silnika: D13b2 @ z6
Rok Produkcji: 1993
Witam
Mam problem z instalacją JTG Icom.
Byłem u gazownika na diagnozie i niestety mam pompę do wymiany- w benzynie daje ~5,5bara, na gazie niecałe 7 przez co korekty w komputerze lecą do góry aż wywala checka. Co do pompy to chyba będę wymieniał ją sam na opisywanego tutaj bosha 0 580 454 002 chyba że nie podoła z ciśnieniem to może coś innego? Dodatkowo filtr LPG CI-227 chyba że dowiem się co to ma być to "sitko" o którym pisał kilka razy croma1 w swoich wypowiedziach.

Dodatkowo mam problemy z tankowaniem gazu. Przy próbie tankowania wybija gaz "bokiem" przedłużki (wlew pod klapką), myślałem że to wina oringu więc go wymieniłem i nic nie dało, nastepnie zakupiłem drugą przedłużkę i efekt jest ten sam. Po spytaniu gazownika co mierzył ciśnienie usłyszałem tylko że to "norma" i nic więcej na ten temat. Nie wiem czy ma to coś do rzeczy, ale centralka pokazuje cały czas full gazu więc chyba pływak się zawiesił/uszkodził.

Tytuł: Re: JTG Icom problem z tankowaniem oraz wymiana pompy.
PostLink | Napisane: 2017-10-03, 20:34 

Auto: Renault Scenic
Elektronika: Vialle Lpe 6.4
Wtryskiwacze: Siemens fioletowy
Pojemność: 1598
Moc: 107
Kod Nadwozia: JA1J
Kod Silnika: K4M
Rok Produkcji: 2002
.....Dodatkowo mam problemy z tankowaniem gazu. Przy próbie tankowania wybija gaz "bokiem" przedłużki (wlew pod klapką).............

To dziwne może masz niedokręcony przewód z baryłką od środka, ja przerabiałem samodzielnie wlew holender od Vialle pod klapkę i nie ma z tym najmniejszego problemu [szczelność 100%]

PostLink | Napisane: 2017-10-05, 16:51 

Auto: SKODA SUPERB
Elektronika: LPDI VIALE
Pojemność: 1800
Moc: 185 PS
Rok Produkcji: 2014
Assur92 Musisz wpierw sprawdzić czy jest napiecie do elektrozaworu w butli , jesli tak to na 90% zawór tankowania w zbiorniku do przeróbki na taki co sie nie psuje lub do wymiany .
Jeśli podczas tankowania gaz ucieka bokiem to zobacz czy jest w środku zaworu tankowania taka mała śróbka , widać ją gołym okiem , jesli jej nie ma to zawór do wymiany .

PostLink | Napisane: 2017-10-09, 18:51 

Dziękuję za odpowiedzi. Patrzyłem w zawór, jako tako śrubki tam nie widzę, ale też to nie wygląda na "klasyczną" kulkę jak miałem we wlewie gazu w poprzednim aucie. Co do zmierzenia napięcia to mam sprawdzić na czerwonym przewodzie?
(posiłkuję się manualem https://gasidea.by/files/icom.pdf wtyczka na str 15). Przy okazji może istnieje lepszy manual chociażby po angielsku, a nie z pomieszanymi językami jak ten?
Rozmawiałem na PW z doriano, sugerował sprawdzić napięcie jakie dochodzi do pompy bo podobno przez zbyt niskie napięcie one padają, który przewód od tego będzie?

Ta pompa https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... Items.html
i ten filtr https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... eklej.html będą dobre do wymiany pompy? Wg schematu jeszcze jest filtr na tankowaniu, można go gdzieś dokupić i wymienić? Co prawda nie wiem czy go posiadam z racji że przewód tankowania jest za nadkolem którego nie demontowałem to nie wiem czy go posiadam.

PostLink | Napisane: 2017-10-21, 15:23 

Przepraszam za post pod postem.

Rozebrałem dziś zbiornik i ktoś już tam porządnie grzebał. Ktoś dosłownie wyciął z układu "magiczne oczko" i nie wiem czy teraz szukać gdzie kupić nowe i jakoś przywrócić układ do oryginalności? Dlatego pewnie ładuje mi butlę dopóki dytrybutor nie stanie, a nie do 80% i ładnie odskoczy tankowanie. Czy to przypadkiem również nie wpłynie na moje problemy z tankowaniem? Niby na elektrozawór w środku dochodzi napięcie. Dodatkowo chciałbym się spytać czy nie lepiej połączenia w butli zrobić lutowane i wsadzić je w termokurczki? Nie dowierzam tym wsuwka które latają sobie luźno pod elektrozaworem że któraś się nie rozepnie, albo nie zacznie np iskrzyć jak będzie miała zły styk.

Strefa czasowa: UTC + 1