Autor Wiadomość
 Tytuł: LPGTech, a odpalanie na samym gazie
PostLink | Napisane: 2018-01-11, 23:48 

Auto: Mercedes w202
Elektronika: LPG Tech
Wtryskiwacze: Valtek
Reduktor: Alaska
Pojemność: 2000
Moc: 135
Dzień dobry.
Na początek chciałbym się przywitać, gdyż to mój pierwszy post tutaj :)

Mam mały problemik z moją instalacją gazową. Mianowicie kilka dni temu padła mi (prawdopodobnie) pompka paliwa (PB). Nie jestem w stanie zapalić auta na benzynie. Potrzebowałem dojechać do domu, więc zgodnie z instrukcją, w pozycji zapłonu przytrzymałem przycisk na sterowniku, aż zapalił się na zielono, a następnie odpaliłem auto na samym gazie.
Na następny dzień rano, chciałem wykonać to samo, by dojechać do mechanika (w sprawie naprawy pompki). Niestety autko już nie odpala w ogóle, na LPG też (nawet się nie krztusi, jakby elektronicznie była wyłączona możliwość zapłonu).
Może to za sprawą temperatury? Kilka dni temu, gdy odpalałem awaryjnie było ok. +7 stopni, teraz jest w okolicach 1*. Przyznam się, że po przeczytaniu internetowych mądrości, próbowałem polać reduktor gorącą wodą, jednak nic to nie dało.
Dodam, że gdy pierwszy raz odpaliłem go na samym gazie (gdy zepsuła się pompka), silnik chodził wzorowo, tak jak wcześniej (przyśpieszenie było dobre, nie dławił się, wszystko jak gdyby nigdy nic).

Czy jest jakiś sposób dzięki któremu będę mógł odpalić samochód, by dojechać do warsztatu? A może jest ktoś z Warszawy kto zechciałby luknąć? (ofc nic za darmo). Wiem, że odpalanie w takiej temp na LPG nie jest zbyt zdrowe, aczkolwiek trochę mi smutno płacić za lawetę 150zł, jeżeli wiem, że on może zapalić :P

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!!

Tytuł: Re: LPGTech, a odpalanie na samym gazie
PostLink | Napisane: 2018-01-12, 07:59 

Auto: SAAB 9-5 / BMW E90
Elektronika: TECH-224 / ---
Wtryskiwacze: DRAGON / ---
Reduktor: 2x AC R01 / ---
Pojemność: 2.0 / 2.0
Moc: 320 / 200
Rok Produkcji: 2003 / 2005
xinky, Podłącz prostownik i wtedy spróbuj, Jeżeli podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie spadnie do 8v na ułamek sekundy to procedura awaryjnego odpalania zostanie przerwana. Nie może być innej przyczyny dla której przerywana jest procedura.

PostLink | Napisane: 2018-01-12, 20:36 

Auto: Omega 2.2
Elektronika: Tech 324
Wtryskiwacze: BARRACUDA
Reduktor: Shark 1500
Pojemność: 2198
Kod Silnika: Z22xe
Rok Produkcji: 2000
Jak dlugo kręciłes rozrusznikiem? Ja też miałem taki problem z pompa. Jak ciepły silnik to palił bez problemu. Po kilku godzinach postoju w temp. kilku stopni był duży problem. Czasem kilkadziesiąt sekund musiałem kręcić aż zaskoczył. Najdziwniejsze było to, że jak już zapalił, to można było zaraz motor zgasić i za chwilę juz odpalal bez problemu. Może magistrala musi wypełnić się gazem? Dość długo się tak bujalem, aż się zdziwiłem, że sterownik zanotował 255 uruchomien awaryjnych :-)

PostLink | Napisane: 2018-01-15, 08:41 

Auto: SAAB 9-5 / BMW E90
Elektronika: TECH-224 / ---
Wtryskiwacze: DRAGON / ---
Reduktor: 2x AC R01 / ---
Pojemność: 2.0 / 2.0
Moc: 320 / 200
Rok Produkcji: 2003 / 2005
arklin, Widocznie reduktor albo wtryskiwacze puszczają gaz do kolektora ssącego przy dłuższym postoju.

Strefa czasowa: UTC + 1