Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę  | 1, 2  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Liquidsi szarpie + kilka pytan
PostLink | Napisane: 2018-06-13, 12:01 

Auto: Mazda Mx-5 NC 2.0
Witam
Posiadam instalację liquidsi od miesiąca w mazdzie z 2.0 silnikiem 160km wtryski ciemno brązowe i wydajniejsze pompa.
Od samego początku na gazie występuje cos jak by odcięcia paliwa na pół sec podczas energicznego przyspieszania przy
3 I 5 tyś. Czym może to być spowodowane?
Od niedawna pojawił się kolejny problem podczas jednostannej jazdy autostradą na tempomacie po gdzieś 60km silnik na niskich obrotach 2-3 tyś i lekkim gazie przerywa i szarpie kilka razy mrogal mi się check engine. Pomaga przyłączenie na benz na chwilę i problem znika.
Czytałem opisy tej instalacji że brak różnicy w mocy u mnie niestety auto jedzie zauważalnie gorzej.
Ostatnie to pojemność butli mam 69l i najwięcej udało mi się zatankować 51l czy to normalne?
Instalacja zakaladana w Holandii i jestem niemal pewnien że została wygrana gotowa mapa. Z racji że moje auto jest mało popularne jako model do lpg może zostala wygrana mapa do 2.0 silnika o mocy 147 koni i przez to szarpie i nie ma mocy?
Co mogę z tym zrobić.

Tytuł: Re: Liquidsi szarpie + kilka pytan
PostLink | Napisane: 2018-06-13, 14:27 

Nie odpowiem na Twoje problemy bezpośrednio, ale czy przy tej mocy silnika nie powinny być zainstalowane białe wtryski, o mniejszej wydajności niż ciemnobrązowe? Vialle w swojej instrukcji zaleca dobór wtrysków o mniejszej wydajności w przypadku, gdy moc z cylindra mieści się w zasięgu dwóch różnych wydajności wtrysków. Przy 160 KM mieścisz się w wydajności białych, ciemnobrązowe są zbyt wydajne, kierując się tabelą podawaną przez Vialle.

PostLink | Napisane: 2018-06-13, 15:14 

W przyszłości jest planowany silnik 2.5 i 190km więc było to robione na "zapas'
Po za tym pan instalator nie mówił nic o jakiś możliwych negatywnych skutków. Silnik jest trochę słabszy i delikatnie przerywa ale chodzi ok. Natomiast po przejachani 60 km przerywa tak jak by pracował na bardzo ubogiej więc to raczej nie ma związku z wtryskiwaczem. Na moje oko to porostu skutki gotowego softu bo raczej na pewno nikt tego nie programowal w trakcie dynamicznego obciążenia

PostLink | Napisane: 2018-06-14, 12:04 

Auto: Megane II | Megane III
Elektronika: Stag 300+ VIALE LiquidSI
Wtryskiwacze: Matrix HD344 | E17
Reduktor: Zavoli Zeta N -
Dysze: 2,4
Pojemność: 1600 | 1400
Moc: 110 | 130
Kod Silnika: km812 | H4J
Rok Produkcji: 2006 | 2011
Niestety tez mam podobne problemy. Według LTA Polonia -dystrybutor vialle, problemem jest niewłaściwe skierowanie dysz w kolektorze ssącym wykonane przez instalatora. Osobiście wydaje mi się że to jest jakiś problem z elektroniką w ECU LPG skoro chwilowe przełączenie na PB rozwiązuje problem. Przy najbliższym przeglądzie będę to zgłaszał instalatorowi. Gdzie montowałeś instalacje?

PostLink | Napisane: 2018-06-14, 12:47 

Auto: Alfa Romeo 156 Progresion
Elektronika: Vialle LiquidSi
Wtryskiwacze: Vialle V20
Dysze: Vialle
Pojemność: 1747
Moc: 106kW/144KM
Kod Nadwozia: 932A3100 30G
Kod Silnika: AR32201
Rok Produkcji: 2005
Ostatnio zakładałem osobiście gaz LSi u siebie i o to jak powinny wyglądać zamontowana poprawnie dysze.

Załączniki:
Komentarz: Kierunek dysz
IMAG1060.jpg
IMAG1060.jpg [ 155.53 KiB | Przeglądane 553 razy ]

PostLink | Napisane: 2018-06-14, 19:48 

No tak, ładnie to wygląda na zdjęciu, ale... Nie chcę się czepiać, ale po lekturze zaleceń montażowych firmy Vialle chciałbym zwrócić uwagę, że nie zaleca ona montażu wtryskiwaczy "do góry nogami". Zamieszczony tam obrazek pokazuje wyraźnie, że dopuszczalne pozycje wtrysków to od pionowej, wylotem do dołu do leżącej poziomo. Czyli pozycje od "godz. 9 do 3" są OK, pozycje między "godz. 3 a 9" są niewłaściwe i oznaczone czerwonym krzyżykiem. Widziałem filmiki, gdzie instalatorzy się do tego nie stosowali, ale chyba Vialle wie co mówi... "The preferred installation angle
is 0-90°. Other angles may cause start problems."

PostLink | Napisane: 2018-06-15, 06:20 

Mam samochód w Holandii i żeby móc legalnie się poruszać z instalacją gazową trzeba uzyskać certyfikat g3 więc niestety byłem zmuszony montować to u wiatrakowych partaczy. Mimo iż mieszkam tu już kilka lat i mówię płynnie bo holendersku to gość rozmawiał ze mną jak by się brzydzil Polaków. Na wszystkie pytania odpowiadał zadwkowo. Niemniej dowiedziałem się tyle od niego że gwarancja nie ma limitów km i jest na 2 lata. Nie muszę wykonywać żadnych przeglądów czy wymian filtra a na pytanie o zewnętrzny dokrecany filtry otworzył szeroko oczy i powiedzial po co?!
W przyszłym miesiącu wybieram się do Polski i czy jest mi wstanie polecić jakiś warsztat gdzie ktoś przejrzy ewt. Coś poprawi, wymieni i wyreguluje. Okolice Małopolski chyba że jeśli jest gdzieś ktoś kto naprawdę będzie w stanie pomóc to może być gdzie kolwiek.

PostLink | Napisane: 2018-06-15, 12:23 

Essowot napisał(a):
Niemniej dowiedziałem się tyle od niego że gwarancja nie ma limitów km i jest na 2 lata.

To może powinieneś poinformować tego holenderskiego szowinistę, że Vialle wydłużyło gwarancję do TRZECH lat, jeśli on jeszcze o tym nie wie...

PostLink | Napisane: 2018-06-15, 18:07 

Accordynator napisał(a):
No tak, ładnie to wygląda na zdjęciu, ale... Nie chcę się czepiać, ale po lekturze zaleceń montażowych firmy Vialle chciałbym zwrócić uwagę, że nie zaleca ona montażu wtryskiwaczy "do góry nogami". Zamieszczony tam obrazek pokazuje wyraźnie, że dopuszczalne pozycje wtrysków to od pionowej, wylotem do dołu do leżącej poziomo. Czyli pozycje od "godz. 9 do 3" są OK, pozycje między "godz. 3 a 9" są niewłaściwe i oznaczone czerwonym krzyżykiem. Widziałem filmiki, gdzie instalatorzy się do tego nie stosowali, ale chyba Vialle wie co mówi... "The preferred installation angle
is 0-90°. Other angles may cause start problems."

LTA Polonia serwis Vialle w Kielcach nie ma żadnych zastrzeżeń co do montażu bezpośredniego w kolektor. Inaczej bym nie zakładał gdybym nie się nie upewnił.

Zresztą w LPi V Gen również wtryski były od dołu bezpośrednio w kolektor a instalacja LPi wiele się nie różni od LSi sposobem działania.

PostLink | Napisane: 2018-06-15, 18:23 

Ale ja nie krytykuję montażu bezpośrednio w kolektor bo to najlepsza opcja, o czym i Vialle WYRAŹNIE pisze. Tylko, że też wyraźnie zaznaczają, że montaż wtryskiwaczy "do góry nogami" NIE JEST ZALECANY i może powodować problemy (zaznaczają konkretnie jakie!). I tyle. W tej kwestii bardziej wierzyłbym inżynierom Vialle niż dystrybutorowi z Polonii :lol:

PostLink | Napisane: 2018-06-16, 07:05 

The preferred installation angle is 0-90°.
Other angles may cause start problems.

Mogą powodować (ale nie muszą) problemy ze startem. 0-90* są kątami zalecanymi a inne kąty nie są kategorycznie zabronione :lol: ;)

PostLink | Napisane: 2018-06-16, 10:49 

Tak, ale pokazywanie zdjęcia z niezalecanym wg Vialle sposobem montażu wtrysków jako "prawidłowym" jest mylące dla innych. A poza tym to zdaje się, że zapowiadane przez instrukcję Vialle problemy z rozruchem wystąpiły w Twoim przypadku :lol: :lol: :!: Cieknące wtryski...

PostLink | Napisane: 2018-06-16, 16:21 

Vialle w instalacji LPi V Gen sami instalowali wtryskiwacze od spodu (przynajmniej w Alfa Romeo 156) :P LSi jak pisałem, niczym specjalnym się nie różni. Przesyłanie płynnego gazu odbywa się tak samo!

Wtryski zamontowane w głowicy w ten sposób jak na foto pracują do góry nogami. Tak miałem w pierwszej Alfie i nie było najmniejszych problemów.

Cieknące wtryski? O nie ;-) Całą instalację LSi zakładałem od podstaw w nowej Alfie. Cała instalacja jest nowa! Zakupiona w LTAPolonia.

Załączniki:
Komentarz: Wtryski LPi V GEN króćce kolektora głowicy
kolektor 156 1.680.jpg
kolektor 156 1.680.jpg [ 452.54 KiB | Przeglądane 430 razy ]

PostLink | Napisane: 2018-06-16, 17:27 

darekr napisał(a):
Niestety tez mam podobne problemy. Według LTA Polonia -dystrybutor vialle, problemem jest niewłaściwe skierowanie dysz w kolektorze ssącym wykonane przez instalatora. Osobiście wydaje mi się że to jest jakiś problem z elektroniką w ECU LPG skoro chwilowe przełączenie na PB rozwiązuje problem. Przy najbliższym przeglądzie będę to zgłaszał instalatorowi. Gdzie montowałeś instalacje?

Myślisz się, wadą jest zle skierowana dysza. Gaz który leci w coś na nim zostaje jak lód. Dajesz pb... Odparuje i po problemie.

PostLink | Napisane: 2018-06-16, 17:31 

Prawdopodobnie dysza dmucha w klapki kolektora

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę  | 1, 2  >>

Strefa czasowa: UTC + 1