Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prins Direct LiquiMax 2.0 Ktoś może używa ?
PostLink | Napisane: 2017-04-13, 08:40 

Auto: Kia Sportage
Elektronika: Prins Direct LiquiMax2.0
Pojemność: 1.6
Moc: 133
Rok Produkcji: 2012
Cytuj:
Instalacje działają bez zastrzeżeń.Z informacji klientów w niektórych autach jest dłuższy czas rozruchu silnika zimnego na gazie(nie przeszkadza w użytku).Halas pompy jest minimalny.Na razie wszyscy sa zadowoleni pomijając cene

Potwierdzam: trochę długi rozruch, ale nie utrudnia to użytkowania. W moim przypadku to około 10 sek. Jeśli chodzi o hałas pompy to mi nie przeszkadza, ale żonę na początku denerwowało (mniejsza kultura na postoju, czasem dziwne pytania ludzi, że chyba coś nie tak z autem), potem się przyzwyczaiła.

Superlatywy: sam gaz, bez usterek po 40tys. kilometrów

Negatywy: mniejsza kultura na postoju (jak auto w garażu za pojedynczymi zwykłymi drzwiami to może raz na miesiąc coś usłyszę przez 5 sekund ale muszę się wsłuchać co to...), dziwne pytania, około dwóch litrów więcej gazu niż paliwa (z 10,5 litra na 12,5 litra, po prostu taką mam nogę...), zasięg do około 350 km na gazie (na pełnym baku paliwa trochę więcej: ~450km), 10 sekund straty przy rozruchu na zimnym silniku (na ciepłym nie ma tego zjawiska).

PostLink | Napisane: 2018-01-23, 16:26 

witam Panowie, jestem tu nowy,a szukam użytkowników tego systemu Prinsa, gdyż piszę o nim pracę inżynierską i potrzebuję jak najwięcej informacji od użytkowników z praktycznego punktu widzenia, bo producent wszędzie podaje,że jego instalacja jest najlepsza i pozbawiona wad oraz,że nic się nie psuje. Czy mógłbym prosić o napisanie jakie macie aktualnie przebiegi i jak długo korzystacie z tych instalacji. Jak to się przekłada na spalanie w stosunku do benzyny i czy rzeczywiście są to takie mega oszczędności?? Jakie są plusy i minusy, czy coś Wam się popsuło i zostało wymienione na gwarancji czy wszystko pięknie?

będę baaardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)

PostLink | Napisane: 2018-01-24, 17:18 

czesc

U mnie wszystko gra po 60tys kilomertów z 53tys na 112tys. Nic się nie psuje. Co do minusów ale to juz pisalem wcześniej - czasem słychać pompę na postoju po zamknięciu auta. Ponadto za każdym razem ja słychać przy otwieraniu auta, ale oba te zjawiska nie są uciążliwe i są różne od siebie. Brak spadku mocy. Oszczedność w moim przypadku jest dwukrotna - o 20% (12 litrow gazu vs 10 litrow benzyny) więcej gazu na L/100km a litr benzyny i litr gazu kazdy wie ile kosztuje i można sobie policzyć... Przy maksymalnej predkosci auta (ok. 184km/h) spalanie okolo 19L gazu na 100km.
Można zatankować maks 53L gazu po całkowitym 'wyjezdzeniu' gazu i to zalezy od pogody/temp oraz ile gazu zostalo Ci w butli - czym wieksze spalanie tym szybciej przelacza sie na paliwo (pewnie zwiazane jest to z teoretycznym czasem przełączania się z gazu na benzynę - a sam proces jest niezauwazalny w jezdzie, oczywiscie poza sygnalem dzwiękowym i miganiem napisu prince...)

Jeśli coś Cię jeszcze będzie interesowało daj znać.

PostLink | Napisane: 2018-01-26, 13:26 

yogurotto napisał(a):
czesc

U mnie wszystko gra po 60tys kilomertów z 53tys na 112tys. Nic się nie psuje. Co do minusów ale to juz pisalem wcześniej - czasem słychać pompę na postoju po zamknięciu auta. Ponadto za każdym razem ja słychać przy otwieraniu auta, ale oba te zjawiska nie są uciążliwe i są różne od siebie. Brak spadku mocy. Oszczedność w moim przypadku jest dwukrotna - o 20% (12 litrow gazu vs 10 litrow benzyny) więcej gazu na L/100km a litr benzyny i litr gazu kazdy wie ile kosztuje i można sobie policzyć... Przy maksymalnej predkosci auta (ok. 184km/h) spalanie okolo 19L gazu na 100km.
Można zatankować maks 53L gazu po całkowitym 'wyjezdzeniu' gazu i to zalezy od pogody/temp oraz ile gazu zostalo Ci w butli - czym wieksze spalanie tym szybciej przelacza sie na paliwo (pewnie zwiazane jest to z teoretycznym czasem przełączania się z gazu na benzynę - a sam proces jest niezauwazalny w jezdzie, oczywiscie poza sygnalem dzwiękowym i miganiem napisu prince...)

Jeśli coś Cię jeszcze będzie interesowało daj znać.

Dzięki za odpowiedź! widzę,że dokładnie w dwa lata zrobiłeś 60kkm,więc oszczędności są zauważalne, ale jak byś mógł mi powiedzieć co skłoniło Cię do wyboru akurat tej instalacji? Zastanawiałeś się np nad trochę tańszym rozwiązaniem Vialle LPdi?

PostLink | Napisane: 2018-01-30, 17:49 

Spytałem się warsztatów kto i co i za ile może mi założyć. Sprawdziłem odpowiedzi i nie było montujących Vialle we Wrocławiu a zależało mi na obsłudze we Wro w razie jakby się nie udał eksperyment. Ponadto gdzieś w Danii czy Holandii ta instalacja mogła być zainstalowana przez Kia jako 'fabryczna ' z pełną gwarancją producenta co wskazywało na przetestowanie...

A jeszcze z ciekawostek: jeździłem autem w weekend po trasach gdzie nie dało się jeździć szybciej jak 80km/h - i przy takich warunkach zasięg na jednym 'baku ' (około 52L gazu) zasięg to 575 km... przy temperaturze około 0...

Standardowo zasięg 430km - jeżdżę aż mi się skończy gaz... i nie zawsze da się zaatakować aż 52L - tak średnio to 48L... i nie wiem od czego to zależy

PostLink | Napisane: 2018-01-30, 23:14 

Elektronika: stag 300 PLUS
yogurotto napisał(a):
jeżdżę aż mi się skończy gaz

na instalacji z pompą? to odkładaj kasę na jaj wymianę.

PostLink | Napisane: 2018-01-31, 13:40 

Nawet nie wiedziałem że ma to wpływ na pompę... ale po użytkowaniu w ten sposób przez około rok (wcześniej korzystała żona i tak nie jeździła) nic się nie stało.

Dzięki za info!

PostLink | Napisane: 2018-06-27, 19:24 

Auto: iX35
Pojemność: 2.0
Moc: 166KM
Rok Produkcji: 2014
Witam,
Może ktoś coś jeszcze napisać o instalacji Prins DLM.
Mam zamiar założyć taką w iX35 2.0 GDI i nie wiem czy to dobry wybór.
Czy ktoś ma taka instalacje w Hyundai'u i może coś powiedzieć ?

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1