Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 498 ]  Przejdź na stronę  | <<  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wszystko o JTG ICOM
PostLink | Napisane: 2018-05-29, 15:16 

Auto: SKODA SUPERB
Elektronika: LPDI VIALE
Pojemność: 1800
Moc: 185 PS
Rok Produkcji: 2014
Stawiam na regulator cisnienia , albo pompa , tak czy siak bez sprawdzenia cisnienia w magistrali sie nie obejdzie .
powodem moze być zbyt wysokie ciśnienie .

PostLink | Napisane: 2018-05-30, 21:50 

Auto: A6 C5
Elektronika: Icom
Pojemność: 2400
Moc: 165
Rok Produkcji: 1999
Na wstępie witam wszystkich.
Ze względu na to, że coś się popsuło w moim autku a wiekszość łódzkich gazowników odprawia mnie z kwitkiem bezradnie rozkladając ręce postanowiłem przedstawić mój problem tutaj.
Instalacja ICOM w Audi A6 C5 2.4 silnik V6
Autko kupiłem przeszło rok temu. Nigdy z lpg no było żadnych problemow.
Około 2 tygodni temu miałem wymieniane sprzęgło (pierwsza naprawa z odłączeniem acu - być może ma to jakiś związek) a od dwóch dni pojawił się mi problem:
Autko nie przełącza się na gaz. ;-( Wcześniej przełączało się samo po kilkudziesięciu sekundach. Nie da się go przełączyć również manualnie. Zawór na butli cyka, z przodu mam przy reduktorze (nie wiem czy dobrze nazywam) dokładnie taki sam i też cyka. Słychać w butli pracę pompy. Teraz po tych kilkudziesięciu sekundach migająca lampka pomarańczowa gaśnie a włącza się buzer i kilka razy pika.
Bardzo proszę o pomoc gdzie szukać problemu albo namiary na jakiegoś gazownika z Łodzi bądź okolic, który upora się z moją usterką. Wtryskiwacze nie wiem czy to istotne mam kolory zielonego.
Z góry wielkie za pomoc

PostLink | Napisane: 2018-05-31, 06:48 

Auto: OPEL vectra 1.8
Elektronika: ITOM JTG
Moc: 122
Kod Silnika: Z18XE
Rok Produkcji: 2004
Witam

Kilka postów wcześniej opisywałem podobny problem. Możesz w łatwy sposób sprawdzić czy nie jest uszkodzony czujnik ciśnienia w zbiorniku. Wystarczy zewrzeć do masy zielony przewód na wtyku do butli (wielozaworu). W ten sposób pomijasz kontrolę ciśnienia a to właśnie one jest kontrolowane podczas przełącznia na gaz. Ja tak zrobiłem jakiś czas temu i autko śmiga. Minusem jest to, że instalacja gazowa nie wyłączy się gdy zabraknie ci gazu, a co za tym idzie możesz uszkodzić pompę. Przy takim rozwiązaniu musisz pilnować ile masz jeszcze gazu, tak aby pompa nie chodziła na sucho. A jeśli chodzi o fachowca od tej instalki to tylko CROMA1. Z Łodzi do Jastrzębia nie tak daleko.

Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2018-05-31, 10:06 

Serdeczne dzięki kolego. Zmasowałem zielony przewód z czarnym paskiem z masą i autko przełączyło się bezproblemowo na gaz. Orientujesz się może gdzie można kupić taki czujnik?

PostLink | Napisane: 2018-06-01, 16:30 

Auto: OPEL vectra 1.8
Elektronika: ITOM JTG
Moc: 122
Kod Silnika: Z18XE
Rok Produkcji: 2004
Witam

Być może kolega CROMA1 ma taki na stanie, ale z tego co się orientuję trzeba dobrać się do wnętrza butli. Tam to jest schowane i troche doświadczenia trzeba aby to wszystko poskładać. Druga sprawa że to wcale nie musi być czujnik tylko kończąca się pompa (spadek ciśnienia gazu). Obawiam sie że bez pomiaru ciśnienia sie nie obejdzie.
Póki co jeśli autko śmiga i nie czuć spadku mocy możesz tak dalej jeździć kontrolując stan LPG w zbiorniku. A sam czujnik do chyba 30-40 Euro.

Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2018-06-06, 10:19 

Auto: SKODA SUPERB
Elektronika: LPDI VIALE
Moc: 185 PS
Rok Produkcji: 2014
Witam tak jak pisze monterpelus , musisz potestować 1 miesiąc czy bedzie wszystko OK .
Jesli tak to mamy pewność że to czujnik ciśnienia .

PostLink | Napisane: 2018-06-14, 13:28 

Witam ponownie, długo sobie nie poszalałem. Gaz kontrolowany był na boeżąco co by na sucho nie jeździć. Niestety dzisiaj po przełączeniu się na gaz wyraźny spadek mocy ;-( po przejechaniu około 15km i przerwie 20 min autko po przelaczeniu się na gaz gaśnie. ;-(
Pompę słychać jak pracuje zanim ma się przełączyć.
W Łodzi i Pabianicach nikt nie ogarnia tej instalacji więc podpowiedzcie gdzie najlepiej się udać - (najlepiej namiary na priv) i na jakie koszty przygotować się przy założeniu, że padł czujnik i pompą? Jaki orientacyjnie czas naprawy?
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc

PostLink | Napisane: 2018-06-17, 14:23 

Auto: BMW 523i e39
Elektronika: Jtg icom
Reduktor: Jtg icom samoregulację
Pojemność: 2500
Moc: 170
Kod Nadwozia: Sedan
Kod Silnika: M52b25tu 2xvanos
Słuchajcie mam problem z tankowaniem w instalacji jtg icom, mianowicie dawniej czasami miałem problem tego typu ze w trakcie tankowania kilka razy zatrzymywalo mi tankowanie ale dało się jakoś zatankowac, teraz problem się powiększył i nie mogę zatankować wogole bo zaraz blokuje podejrzewam uszkodzony czujnik napełnienia butli i teraz moje pytanie czy elektrozawór w butli od tankowania ma być otwarty czy zamknięty żeby dało się tankowac, czy ewentualnie w inny sposób można obejść czujnik

PostLink | Napisane: 2018-06-17, 16:07 

Może ktoś pomoze? Wracając temat czy zawór tankowania można na stałe otworzyć tzn wyjąć poprostu ten bolec z elektrozaworu, czy będzie to bezpieczne ?

PostLink | Napisane: 2018-06-17, 16:28 

Robert179 napisał(a):
W Łodzi i Pabianicach nikt nie ogarnia tej instalacji więc podpowiedzcie gdzie najlepiej się udać - (najlepiej namiary na priv) i na jakie koszty przygotować się przy założeniu, że padł czujnik i pompą? Jaki orientacyjnie czas naprawy?
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc

Witam ja założyłem pompę od jakiegoś forda podobna kształtem do tej co była boszowskiej, kosztowała mnie 80 zł i mam już na niej zrobione około 5 tys i nic się nie dzieje, jeśli masz trochę umiejętności manualnych to zrobisz to bez problemu sam filtr gazu też znajdziesz na necie zależy jeszcze jaki masz

PostLink | Napisane: 2018-06-20, 10:08 

Witam mam kolejny problem z instalacja, mianowicie udało się zatankować gaz po wyjęciu środka z elektrozaworu auto normalnie przejechało na gazie około 15 może 20 km po czym gaz wyłączył się i włącznik dał sygnał jakby byl koniec gazu, i teraz gaz nie włącza sie, dodam tylko że zatankowałem 40 litrow. Sprawdzałem plus do butli ( czerwony kabel) cały czas jest napięcie, lecz gdy włączę zapłon plus ginie i otwiera się elektrozawór pompa nie rusza, znajdowanie zielonego kabla nie pomaga i nie ma reakcji. Czy może to być uwalony sterownik ? Próbowałem jeszcze wymieniac przekaźnik przy bezpieczniku ale był sprawny. Proszę o pomoc. Szykuje się dłuższy wyjazd a gaznie trybie

PostLink | Napisane: 2018-06-26, 07:01 

meis07 napisał(a):
Witam ja założyłem pompę od jakiegoś forda podobna kształtem do tej co była boszowskiej, kosztowała mnie 80 zł i mam już na niej zrobione około 5 tys i nic się nie dzieje, jeśli masz trochę umiejętności manualnych to zrobisz to bez problemu sam filtr gazu też znajdziesz na necie zależy jeszcze jaki masz

Witam, dzięki kolego za odpowiedź. Pompę już znalazłem za 2 stówki Boscha, filtr za 23zł chyba.
Dzwoniłem do gazowników w Radomiu bo taki otrzymałem namiar tu na forum i na wejściu za wymianę chcą 1200 brutto.
Czy mógłbyś mi napisać jak się do tego zabrać?
Przede wszystkim jak spuścić gaz z butli bo mam pełną czy tym reduktorem z pod maski? Czy lepiej przy butli przez wykręcenie elektrozaworu?
Później rozumiem, że wyjmuję całą butlę z auta (mam w kole od dołu montowaną) i odkręcam imbusem wielozawór wraz z pompą. Czy msze kupić jakieś uszczelki?
Jak później ustawić odpowiednio ciśnienie w układzie już po wymianie pompy?
W serwisie powiedzieli mi, że będą musieli wtłaczać itd. Do Radomia mam kawałek a 1200zł też piechotą nie chodzi a mamy wakację i wolałbym dzieciakom te pieniądze dać na wakacje. Jak byś mógł to opisz w skrócie jak się do tego zabrać i na co zwracać uwagę aby czegoś nie popsuć

PostLink | Napisane: 2018-07-04, 20:04 

Witam ponownie. Usterką się okazała pompa, której jak się okazało wymiana nie była trudna. Dziękuję w tym momencie koledze doriano10, który podpowiedział mi podczas miłej rozmowy telefonicznej jak się do tego zabrać.
Autko dziś jeździ jak dawniej a w mojej kieszeni pozostało 1200zł, które za wymianę pompy chcieli gazownicy z Radomia.

PostLink | Napisane: 2018-07-30, 11:48 

Witam wszystkich :>
Posiadam w aucie instalacje ICOM JTG. Mam takie zapytanie czy ma może ktoś z was namiary w internecie na części do instalacji i gdzie można je zakupić. Chodzi mi mianowicie o dwa czujniki czerwony i czarny (jeden od ciśnienia w zbiorniku a drugi od tankowania gazu).
Zamieszczę zdjęcie by było wszystko jasne i przejrzyste.
Z góry bardzo dziękuję za informacje i namiary.
Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

PostLink | Napisane: 2018-07-31, 19:21 

Auto: volvo 960,V90,940,960
Elektronika: JTG icon,w innych brak
Pojemność: 2922
Moc: 204
Kod Silnika: B6304S,B6304S,2.4TIC
Rok Produkcji: 1997,1997,1991,1995
Autogazholandia
http://www.sklep-lpg.com/clientcatalogu ... hform.aspx
https://mobil.lpgparts24.de/category/3138

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 498 ]  Przejdź na stronę  | <<  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  >>

Strefa czasowa: UTC + 1