Autor Wiadomość
 Tytuł: Samochód nie odpala , Kontrolka gazu nie świeci
PostLink | Napisane: 2018-08-10, 22:15 

Auto: Honda
Pojemność: 1600
Moc: 110
Kod Silnika: 16dv1
Rok Produkcji: 2002
Niestety nie wiem jaki mam gaz dlatego poniżej umieszczam zdjęcie jak wygląda to wszystko. Wiem, że to gaz BRC 3 generacji z okrągłym przełącznikiem i sterownikiem gazu LPG BRC FLY SF DEB17010.

Mam problem z autem, dziś normalnie odpaliło pojechałem gdzieś zostawiłem auto na 2h wracam i nie odpala; rozrusznik, pompa paliwa działają.

Kontrolka gazu BRC wcale się nie świeci, próbowałem wciskać przycisk na kontrolce ale to nic nie zmienia. Odpiąłem przycisk i wpiąłem ponownie
brak reakcji. Miałem kiedyś podobny problem, że kontrolka nie świeciła się ale dojechałem a potem problem sam się naprawił.

Co to może być ? Może kontrolka - przycisk padł i trzeba wymienić na nową ? jeśli tak to na pewno istnieje możliwość odpalenia tylko za pomocą spięcia odpowiednich kabelków. Pytanie które kabelki połączyć aby auto odpaliło na benzynie a które są odpowiedzialne za odpalenie na gazie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tytuł: Re: Samochód nie odpala , Kontrolka gazu nie świeci
PostLink | Napisane: 2018-08-12, 11:49 

Sprawdziłem napięcia na kostce wchodzącej do sterownika gazu BRC DE817010.

Kostka ma 3 rzędy styków po 8 styków na rząd. Oznaczenia rzędów A, B, B.

Obrazek

Czerwony kabel jest podłączony do styku w 1 kolumnie 3 rzędu tak jak zaznaczyłem na rysunku kolorem czerwonym,
Od niego mierzyłem napięcia do wszystkich innych styków i na każdym styku oprócz zonaczonych
na rysunku Ov i 0,05V była wartość napięcia taka jak na akumulatorze czyli ok 12V +-0,3V

Obrazek

Czy są to dobre napięcia na kostce ?

W rzędzie A kable 8 i pod nim są przerwane przy silniku ale o tym niżej.

Wyciągnąłem sterownik i go otworzyłem , na oko nic nie widać , żeby było coś spalone.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia samego sterownika czy działa ? Jeśli tak proszę powiedzieć
jak to zrobić ? Albo może z samym sterownikiem do gazownika można podjechać i podpiąć go pod komputer ?
Tylko jestem w Niemczech i ciężko znaleźć typowy zakład zajmujący się autogazem w moim mieście.

Sprawdziłem napięcia na kostce od PRZEŁĄCZNIKA BRC Sequent 24 DE802095 5pin i nie ma tam żadnych napięć.
Obrazek

Po podłączeniu sterownika pod moską i przekręceniu kluczyka nadal nie ma żadnego napięcia. Czyli tak jakby
od maski do kabiny już nie było napięcia.

Sprawdziłem czy jest połączenie od czerwonego kabla z kostki od sterownika do czerwonego kabelka od kostki przełącznika i jest tam opór 800 Ohm czyli niby jest jakieś połączenie.

Apropo kabli z kolumny 8. z kostki, nie wiem czemu ale są one przerwane i nie zaizolowane.

Obrazek

Obrazek

Nie sprawdziłem jeszcze czy w kole tam gdzie mam butlę toroidalną jest jakiś bezpiecznik.

Co dalej Panowie ?

PostLink | Napisane: 2018-08-13, 09:40 

Auto: Skoda Felicja MPI
Elektronika: KME BingoS-4
Wtryskiwacze: Mikser 32mm
Reduktor: Lovato RGE90
Pojemność: 1300
Moc: 68
Kod Nadwozia: TMB
Kod Silnika: AMH
Rok Produkcji: 1997
Ogarnij sobie schemat do swojej instalacji i dopiero diagnozuj ;) Napisz do Czakramu

PostLink | Napisane: 2018-08-13, 15:13 

OK naprawione, dwa kable idące spod obudowy silnika się zerwały. Po połączeniu działa jak należy.

Strefa czasowa: UTC + 1