Autor Wiadomość
 Tytuł: Uszkodzony sterownik FLY SF
PostLink | Napisane: 2018-09-14, 12:11 

Auto: honda
Elektronika: stag
Wtryskiwacze: hana
Rok Produkcji: 2006
Witam wszystkich
Poniżej opiszę swój problem następnie proszę o porady co o tym sądzicie
Auto kupiłem około 3 miesiące temu ford c-max 2008 silnik 2,0 plus gaz chyba fabryczny brc na desce mam tylko kółko jedno do włączenia gazu i są tam poziomy. W dokumentach włoskich mam wpisany gaz w każdym razie.
Około trzy tygodnie temu zauważyłem że gdy mam zimny silnik nie zawsze auto mi zapaliło za pierwszym razem. a po kilku dniach gdy gaz się włączył silnik zaczynał bardzo nierówno pracować trzęsło aż tym silnikiem .
Jako że byłem w Zamościu pojechałem na starowiejską bo chyba tylko tam robią brc, jakiś młody mechanik stwierdził że problem jest z pierwszym wtryskiem ściskał przewód i nie było reakcji - wymienił na nowy dalej było to samo, sprawdził przewody które idą do sterownika były dobre . Stwierdził że sterownik mam uszkodzony nie daje prawidłowego komunikatu na pierwszy wtrysk, zaproponował że możemy się umówić i on otworzy sterownik i odszuka uszkodzenia na płycie .
Następnego dnia pojechałem z tym problemem do Biłgoraja krzeszowska ulica , tam gazownik zrobił podobne procedury i oznajmił że wina jest w sterowniku, powiedział że albo zakup nowego u niego 1100zł jakieś albo mogę sam sobie poszukać używanego plus stwierdził że mam problem z reduktorem regeneracja 250 zł albo nowy 450 zł plus wymiana.
Kupiłem sobie zestaw napraczy i sam oczyściłem reduktor wymieniłem uszczelki i reduktor już zaczął działać - auto zaczęło normalnie zapalać w końcu .
Kupiłem też używany na allegro sterownik 300 zł myślę sobie jak mam naprawiać plus wydawać pieniądze na odblokowanie sterownika ( auto z Włoch sterownik zablokowany ) to wolę kupić z Polskiego auta już odblokowany sterownik .
Pojechałem z powrotem do Biłgoraja tam gazownik sprawdził reduktor potwierdził że działa prawidłowo oraz przystąpił do wymiany sterownika .
Męczył się około 25 minut w tym czasie kilkanaście razy zgasło auto - co mnie zastanowiło ? auto na nowym sterowniku też tak samo na początku chodziło czyli też był problem z wtryskiem rozkręcał listwę sprawdzał i w końcu usiadł za kierownicą i dodał solidnie kilka razy gazu po czym poszedł do komputera i powiedział: w końcu się udało . Zapytał mnie gdzie kupuję gaz , mówię Orlen a On proszę tam nie kupować gazu . Ustawił sterownik zrobiłem się biedniejszy o 150 zł i pojechałem. Jeździłem sobie około 2 tygodnie ale ten gaz nie działał idealnie na zimnym silniku wskazówka obrotów skakała gdy jechałem powoli i dawałem na luz raz nie miał siły gdy chciałem dodać gazu. Zadzwoniłem ponownie do gazownika z Biłgoraja pojechałem podłączył komputer coś tam przestawił i mówi tak: teraz będzie już lepiej nie będzie go zalewać na zimnym silniku .
Faktycznie się poprawiło byłem nawet zadowolony dwa dni ... Wczoraj wsiadam do auta gaz się włączył chcę jechać a on zaczął szarpać silnik nierówno pracować i taki silniczek się pojawił żółty na desce . Wyłączyłem gaz zadzwoniłem ponownie do gazownika ale jest poza Polską będzie dopiero we wtorek.
Dzisiaj myślę sobie co mi szkodzi podłącze ten oryginalny sterownik podłączyłem włączył się gaz silnik pracuje idealnie przejechałem się bez zastrzeżeń .
Kto mi powie dlaczego ten sterownik niby uszkodzony działa idealnie ?
Czy winą mógł być reduktor albo może gaz z Orlenu że takie były objawy ?
Czy może oryginalny sterownik ja nie wiem odpoczął sobie leżąc .. wiem wiem to bez sensu teoria ..
Może jest tutaj jakiś fachowiec który mi to sensownie wytłumaczy aha błędów nie ma żadnych poza tym silniczkiem który miałem wczoraj to chyba związane ze spalaniem .

A druga sprawa dlaczego ten sterownik który kupiłem przestał działać prawidłowo ? chyba zgubił ustawienia tak to wygląda - ktoś na forum napisał że nie jest z tego auta i dlatego się zresetował ale to chyba bez sensu teoria tzn ja się nie znam ale przecież jest identyczny oryginał chyba można podmieniać tak na prosty rozum idę do sklepu kupuje taki sam sterownik i ma działać przecież

Tytuł: Re: Uszkodzony sterownik FLY SF
PostLink | Napisane: 2018-09-16, 11:17 

Auto: honda
Elektronika: stag
Wtryskiwacze: hana
Rok Produkcji: 2006
Nikt nie udziela się więc dwa dni temu zadzwoniłem do Firmy Czakram
Z miłym Panem sobie porozmawiałem. Nie ma możliwości aby był problem z zalewaniem wtrysku czwartego przy uszkodzonym reduktorze . Myślałem że to pierwszy ale Pan mi wytłumaczył że od strony pasażera to jest czwarty.
Co do zakupionego sterownika z allegro Pan nigdy się nie spotkał z tym że sterownik nagle zgubił sobie ustawienia.

Wczoraj wieczorem pomyślałem sobie że problem może jednak jest na jakimś przewodzie przy np wtyczce .
Odczepiłem sterownik oryginalny który zadziałał w magiczny sposób..miała być uszkodzona płyta .. ( nie był zamontowany a leżał na silniku i wtyczka była inaczej ułożona - może dlatego zaczął działać... )
Zdjąłem obudowę na wtyczce i poruszałem tymi delikatnie przewodami, podłączyłem pod sterownik który kupiłem na allegro i wiecie co działa idealnie ...

Zatem myślę że problem jest na wtyczce - przypomnę że dwóch gazowników sprawdzało mi przewody przed osądem że mam uszkodzony oryginalny sterownik.
Coś tam z jednej strony przyłożyli i na wtyczce z drugiej strony, mówili że jest komunikacja .. może jakiś kabelek jednak nie do końca działa .....

Tytuł: Re: Uszkodzony sterownik FLY SF
PostLink | Napisane: 2018-09-16, 20:03 

Auto: Passat
niestety tak jest z komunikacją... a w zasadzie z jej brakiem. jak sprawdzasz miernikiem to jest, a jak klient odjezdza to nie ma. jak sa gdzies zimne luty, uszkodzenia mechaniczne albo zwarcia to czasem jest trudno o dobra diagnoze jezeli nie wymieni się w ciemno np. wiązki

Strefa czasowa: UTC + 1