Autor Wiadomość
 Tytuł: Vialle - wypadanie zapłonu
PostLink | Napisane: 2018-11-01, 22:21 

Auto: Mitsubishi Lancer
Elektronika: LPI Vialle
Pojemność: 1997
Moc: 135
Kod Silnika: 4g63
Rok Produkcji: 2007
Witam wszystkich,

Opiszę pokrótce objawy mojego problemu. Kilka miesięcy po kupnie samochodu podczas wyprzedzania auto nagle straciło moc - przełączyłem na PB i jak ręką odjął. Po chwili przełączyłem z powrotem na GAZ i już było ok. Odczytałem błąd: wypadanie zapłonu cylinder 3. Tematu nie ruszałem na razie, a od czasu do czasu poszarpywało na gazie, jednak bez wyrzucenia błędu (nadal tak czasem mam). Sprawa z wypadaniem zapłonu i błędem na 3 cylindrze powtórzyła się w podobnych okolicznościach ze dwa razy. Teraz nadal wypada błąd na 3 cylindrze, jednakże niemalże zawsze przy zmniejszaniu prędkości i zmianie biegu na niższy, bądź zmianie biegu gdzie obroty oscylują 1000-2500. Dochodzi do tego nowy błąd z biegiem jałowym. Odpala na dotyk, więc wykluczam raczej wtryski wg wiedzy zaczerpniętej z tego forum. Świece wymienione, cewki zamieniane miejscami. Kompresja niemal podręcznikowa. Problem pojawia się po przejechaniu dobrych kilkudziesięciu kilometrów, jednak nie za każdym razem. Czy miał ktoś z Was podobne objawy? Czy obstawiając dysze mocno mogę się mylić?
Dziękuję z góry za pomoc.

Tytuł: Re: Vialle - wypadanie zapłonu
PostLink | Napisane: 2018-11-04, 14:35 

Auto: Ford Focus C-Max
Elektronika: LiquidSi
Wtryskiwacze: V17
Pojemność: 1999
Moc: 145
Rok Produkcji: 2005
Ja mam podobnie w Combo D 1.4 turbo z Vialle LiquidSI. Instalacja zamontowana w kwietniu 2018. Po przejechaniu dłuższego dystansu przerywa podczas przyśpieszania. W upalne dni miałem wypadanie zapłonów na 3 cylindrze. Dodatkowo podczas przerywania nie można przełączyć z LPG na PB. Pojechałem na reklamację i z gazownikiem zauważyliśmy wypadanie wtrysków:
https://www.youtube.com/watch?v=SuONGCoFeus
Zakupiłem interfejs i ściągnąłem program ze strony Vialle i zacząłem obserwować w czasie jazdy. Okazuje się, że jest problem z wtryskami na 3 i 4 cylindrze.
Wykluczam sterownik bo mam drugie auto z taką samą instalacją i podmieniałem sterowniki.
Napisz jakie masz auto, jaką instalację i kiedy montowaną.

PostLink | Napisane: 2018-11-04, 19:50 

Auto: Chevrolet Evanda
Elektronika: Lpi Vialle
Pojemność: 1998
Moc: 131
Witam
Miałem podobny przypadek.
Również zapalał sie check podczas pracy na LPG i błąd wypadania zapłonu.
Szukałem przyczyn gdzie sie da-kable swiece cewka
Wszystko było ok a błąd nadal wyskakiwał
Autem ciężko było jeżdzić,czasem potrafiło nawet zgasnać jak zaczeło nim rzucać.
I działo sie to na dobrze rozgrzanym silniku.
Zacząłem oglądać wtryski gazowe-i bingo
W jednym gniezdzie w kolektorze wraz z wtryskiem wyszła czesc dyszy(taka plastikowa słomka)
Okazało sie iż to ona powodowała problemy.W zaleznosci jak obróciła sie w gniezdzie tak gaz podawany był do cylindra.
Po zakupie nowej i wymianie problem jak ręką odjął.
Sprawdz czy u Ciebie nic w gniazdach wtryskiwaczy sie nie poluzowało

PostLink | Napisane: 2018-11-04, 20:11 

Todzik a pamiętasz z której strony? czy to było od strony wtrysku czy od strony dyszy? Też mam te słomki i może to być dobry trop. Może spróbuje zamienić wtryski miejscami.

PostLink | Napisane: 2018-11-04, 20:57 

Sa one zamontowane w gniazda do których bezposrednio wklada sie wtryski a potem zawleczki
Ogolnie sa tak skonstruowane ze wchodza na oringach w gniazdo i nie maja prawa sie ruszac.Jesli u Ciebie bedzie sie ruszał (u mnie moglem go wyjac bez problemu reka) to bedziesz mial przyczyne.Maja one za zadanie kierunkowo wtryskiwac gaz a gdy sie lekko obroca to nie ma takiej mozliwosci i pojawi sie wypadanie zapłonu

PostLink | Napisane: 2018-11-05, 21:13 

Dzięki za odzew.

tabasco6 - samochód to Mitsubishi Lancer 2.0, montowana chyba była 2007-2008.

U mnie oprócz przerywania i wypadania zapłonów nie ma żadnych innych ciężkich objawów, w każdych warunkach przełącza bez problemu, nigdy mi sam nie przełączył na PB - nawet podczas przerywania, odpala z dotytku. Ostatnio również zauważyłem, że delikatnie szarpnie od czasu do czas przy szybkim przyśpieszaniu, ale błąd nie wyskakuje. Czasem nic nie szarpnie, a wyrzuci błąd. Gazownik od Vialle podpowiedział aby w momencie szarpania spróbować zaobserwować czy szron się zbiera w okolicach wtryskiwacza - byłby wtedy poluzowany albo dysza do kitu pewnie. Niestety u mnie są zamontowane w kolektorze od dołu i nie da się całego podejrzeć bez wjeżdżania na kanał. Ruszałem wtryskiwaczami i żaden z nich ani drgnie. Czy ta dysza, o której piszecie mogła wyjść od góry silnika, tak że tego nie zaobserwowałem? Jutro wjadę na kanał i jeszcze spróbuję pogmerać, ale dostęp mam fatalny niestety.....

Waszym zdaniem, jaka szansa, że może to być wina wtryskiwacza? Ponoć jeśli jest chociaż trochę na bakier to jest problem później zawsze z odpaleniem bo gazu popuszcza do cylindra po zgaszeniu.

PostLink | Napisane: 2018-11-05, 21:24 

Jak wtryskiwacz choc troche puszcza gazu to po dluzszym postoju chwilke trzeba zakrecic aby odpaliło auto-wiem bo tak jest u mnie a wiem ze 2 wtryski lekko puszczaja.
Co do dysz-jesli ktoras ze słomek jest uszkodzona to nic nie zobaczysz dopóki nie wyciagniesz wtryskiwacza i nie obejzysz gniazda w którym jest osadzony.
Chyba ze masz zamontowane gniazda w duzej odległosci od komory cylindrow to jeszcze rurki beda w kolektorze.Wtedy jedynym sposobem aby upewnic sie ze wszystko jest ok z nimi to wytarganie kolektora,gaz w reke(taki ze sklepu do zapalniczek i po kolei wtryskiwanie go od strony wtrysków i obserwowanie czy z drugiej strony idealnie jest wtryskiwany,czy czasem czesc nie leci po sciankach kolektora.
Gdy mialem uszkodzone gniazdo to wlasnie tak zle wtryskiwany gaz powodował wypadanie zapłonu na gazie

PS-Gaz puszcza do kolektora a nie cylindra.Wtedy zaburzona jest przy odpalaniu mieszanka paliwo-powietrze i stad te problemy z rozruchem

PostLink | Napisane: 2018-11-05, 23:31 

Todzik myślałem, że wiem o jaką słomkę chodzi ale się pogubiłem.
Mam dwa samochody z LiqidSi i miałem kiedyś LPi i w każdym były inaczej montowane wtryski:
1. W Renault Scenic 2.0 140KM miałem wtryski bezpośrednio na dyszach w kolektorze.
2. Focus C-Max 2.0 145KM mam wtryski zamontowane na kolektorze ale z wtrysku idzie wewnątrz kolektora plastikowa rurka która kończy się tuż przed końcem kolektora i zamontowana jest tuż za klapami wirowymi.
3. Opel Combo 1.4 120KM - dysze w kolektorze ale z wtryskami połączone plastikowymi rurkami.
Myślałem że te słomki to te rurki plastikowe łączące dyszę z wtryskiem. Czy o tym pisałeś czy o jakimś innym elemencie?

PostLink | Napisane: 2018-11-07, 00:08 

red0n napisał(a):
PS-Gaz puszcza do kolektora a nie cylindra.Wtedy zaburzona jest przy odpalaniu mieszanka paliwo-powietrze i stad te problemy z rozruchem

Oczywiście masz rację, z pośpiechu głupotę napisałem.

W takim razie nic mi nie pozostaje chyba jak jeździć i czekać aż problemy się nasilą i wtedy rozkręcać kolektor.

Dziękuję raz jeszcze za konstruktywną i pomocną odpowiedź.

PostLink | Napisane: 2018-11-09, 00:49 

Wychodzi, że u mnie są uwalone wtryskiwacze. Zamieniłem miejscami i problem "poszedł" za wtryskiwaczami. Więc reklamacja wtryskiwaczy.

PostLink | Napisane: 2018-11-09, 23:43 

Super, że udało Ci się namierzyć i miejmy nadzieję wyeliminować na zawsze ten problem.

Dziwne, że nowe wtryskiwacze u Ciebie i szwankują.

Strefa czasowa: UTC + 1