Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z instalacją sequel 6cyl, pomocy!! PILNIE!
PostLink | Napisane: 2018-02-07, 17:19 

Auto: BMW e34 525i
Elektronika: Lecho Sequel
Moc: 193
Kod Silnika: m50
Rok Produkcji: 1994
Witam! Na wstępie oczywiście serdeczne dzień dobry wszystkim ;)

Nie będę kręcić, konto założyłem po to bo potrzebuje normalnej ludzkiej pomocy...

A więc, kupiłem samochód od gościa który wcale nie jeździł na gazie, tylko na samej benzynie przez dłuższy okres czasu. Od razu po zakupie pojechałem do gazownika na wymianę filtrów(faza lotna i ciekła), oraz regulację, przerywała jak się dodawało mocniej gazu i falowała na wolnych obrotach, ustawił czasy wtrysków i rzeczywiście nastąpiła poprawa. Przed tym serwisem miałem takie akcję z instalacją że np. samochód normalnie przełączył się na gaz i dopóki jechał, stał na wolnych to wszystko było w porządku, ale jak się go zgasiło i chwilę postał to instalacja już się nie włączyła, kontrolka ćma całkowita, ani żadnego "pik" jak się wciskało kontrolkę. No i w zasadzie w tym momencie potrafiła się nie włączyć parę dobrych dni, aż nagle nastał cud i się po prostu włącza i normalnie się na niej jeździ. Aż do dzisiaj, bo znowu zgasła i trzeba jeździć tylko na benzynie. Próbowałem ruszać kablami koło komputer, bezpiecznik jest cały, psikałem wtyczki komputer sprayem do styków, nic to nie daję.

Chciałbym was prosić o pomoc, może ktoś miał podobny problem?? Dodam że byłem w jednym warsztacie podczas tego jak instalacja się nie włączała i gość w ogóle nie mógł się z nią połączyć, a pojechałem do drugiego i w drodze między warsztatami lpg się włączyło i normalnie się połączyli. Tutaj nie ma reguły, wyłączyć się mi jeszcze nigdy nie wyłączyła w czasie jazdy, zawsze jak auto stoi nie odpalone, ale za to wrócić do żywych potrafi w czasie jazdy.

Jutro jadę w dość długą trasę, może jeszcze dzisiaj poznam jakieś wskazówki co mógłbym sprawdzić. Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję.

Tytuł: Re: Problem z instalacją sequel 6cyl, pomocy!! PILNIE!
PostLink | Napisane: 2018-02-07, 17:32 
Pomaga

Auto: A6 / A4
Elektronika: Tech/Stag
Wtryskiwacze: ACW03/01
Reduktor: Zavoli S / N
Dysze: 2,0 / 2.0
Pojemność: 2.6 / 1.6
Moc: 150 / 101
Kod Nadwozia: C4 / B5
Kod Silnika: ABC / ADP
Rok Produkcji: 1995
Pokaz zdjecia spod maski i napisz skad jestes

PostLink | Napisane: 2018-02-07, 18:24 

Witam! Jestem z Opola, Opolskie.

Oto zdjęcia, byłem pod blokiem zrobić, także lekko ciemne. Generalnie mam wrażenie jakby ten bezpiecznik nie był oryginalny, wsadzałem inny, itd. i nic...trzeba cierpliwie czekać aż samej się łaskawie zachcę włączyć.

Link do zdjęć ---> https://photos.app.goo.gl/ONepo9XxpG9xWd9E3

PostLink | Napisane: 2018-02-08, 12:15 

Auto: Skoda Felicja MPI
Elektronika: KME BingoS-4
Wtryskiwacze: Mikser 32mm
Reduktor: Lovato RGE90
Pojemność: 1300
Moc: 68
Kod Nadwozia: TMB
Kod Silnika: AMH
Rok Produkcji: 1997
Zacznij od tego od sprawdzenia czy do sterownika w tym czasie jak nie działa dochodzi napięcie stałe, po kluczyku i masa - stricte kluczowe elementy.

PostLink | Napisane: 2018-02-11, 18:39 

Auto: wv golf 4
Elektronika: sequel Lecho
Wtryskiwacze: barracuda
Reduktor: shark 1200
Dysze: 2.3
Pojemność: 1600 - 8v
Moc: 100
Kod Nadwozia: 1j1
Kod Silnika: APF
Rok Produkcji: 2000
-jeśli elektrozawór przy butli ok - powinien się włączać i to słychać lub sprawdzić można programem sequela ale trzeba mieć interfejs
-jeśli elektrozawór przy reduktorze się nie zacina - można rozebrać i sprawdzić ew przeczyścić , przy okazji sprawdzić filtr ciekłego oczyszczania
- jeśli masa i wiązka w porządku
to pozostaje stycznik w sterowniku który nie załącza lub załącza losowo[miałem ten przypadek] i wówczas należy wysłać sterownik do lecho do naprawy po uprzednim kontakcie tel

pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2018-02-14, 19:49 

Dziękuję za odpowiedzi, jak wrócę z trasy przebadam sprawę. Czy jeśli nawet elektrozawór byłby uszkodzony, to wnioskuję że instalacja i tak powinna świecić?

PostLink | Napisane: 2018-02-15, 14:31 

Auto: Skoda Felicja MPI
Elektronika: KME BingoS-4
Wtryskiwacze: Mikser 32mm
Reduktor: Lovato RGE90
Pojemność: 1300
Moc: 68
Kod Nadwozia: TMB
Kod Silnika: AMH
Rok Produkcji: 1997
Uszkodzony EZ nie powinien mieć wpływu na to czy przełącznik się świeci czy nie, chyba że wywali bezpiecznik.

Strefa czasowa: UTC + 1