Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śląskie
PostLink | Napisane: 2013-07-21, 11:33 

Auto: Toyota
Elektronika: Stag 4
Pojemność: 1334
Moc: 86
Rok Produkcji: 1999
Witam!!!
Gorąco Polecamy Oddział Davanti w Bytomiu

WARSZTAT BYTOM UL GOMBROWICZA 95
MAIL BIURO@DAVANTI.COM.PL
TELEFON 691441995

Fachowa porada i natychmiastowa pomoc, to nasze pierwsze auto na LPG założyliśmy instalacją w wielkopolskiej "głuszy" jak się okazało źle zostały dobrane wtryskiwacze a instalacja była kompletnie rozregulowana. W warsztacie reanimowano samochód:
1) Wymiana wtryskiwaczy
2) Regulacja instalacji pod "stopę użytkownika"

Autko śmiga bez różnicy w porównaniu z benzyną ma moc i pali ok. 2l mniej na 100km(załadowane z 5 os. na pokładzie) Jesteśmy ogromnie wdzięczni dzięki pomocy ekipy warsztatu dojechaliśmy komfortowo i tanio do celu naszej podróży!!!
Pozdrawiamy załoga zielonej Toyoty ;)

PostLink | Napisane: 2013-07-25, 07:28 

Auto: Mondeo mk3 / Laguna 3
Elektronika: Stag 300Pr / Stag 300 Pr
Wtryskiwacze: AutoGaz / Hana
Reduktor: ACR01 / ACR01
Pojemność: 3000 / 2000
Moc: 204 / 140
Kod Silnika: --- / M4R 704
Rok Produkcji: 2006 / 2009
INTERAUTO S.C.
Ul. Żeliwna 41
Katowice

Oddałem w ręce Interauto 3 letnią lagunę III ze strachem w oczach (nie byłem przekonany do decyzji zagazowania dość nowego samochodu, ale stało się) ale po tym czego dokonało Interauto mogę polecić ten bardzo solidny warsztat. Wybór jak najlepszych części, wytłumaczenie mi jako laikowi co najlepsze do tego samochodu, estetyka montażu na granicy niewidzialności, zauważalny jest tylko filtr gazu, wszystko ładnie schowane, samochód jeździ jak należy nie czuć różnicy jazdy na gazie a na benzynie, brak jakichkolwiek szarpań czy zadławień, Polecam ten warsztat. Bez zastanowienia oddałem w ich ręce mój kolejny samochód, gdybym miał trzeci samochód benzynowy bez wahania zamontował bym u nich kolejną instalacje.

Kontakt przez telefon z dokładnym i profesjonalnym wytłumaczeniem każdego pytania i wątpliwości.

POLECAM !

PostLink | Napisane: 2013-08-01, 21:03 

Auto: Opel Astra II 1.6 16V
Elektronika: Stag 300 isa 2
Wtryskiwacze: Reg Fast OMVL
Reduktor: Tomasetto AT-09
Pojemność: 1600
Moc: 101 przy 6000 obr/min
Kod Silnika: Z16XE
Rok Produkcji: 2003/2004
Car-Gaz Siewierz ul. Warszawska 6b
http://www.autogaz.siewierz.pl

Witam we wrześniu 2012 roku zakładałem tam gaz do Astry G 1.6 16V auto śmiga bezproblemowo nie czuć spadku mocy między jazdą na benzynie a LPG. O przełączeniu z benzyny na LPG sygnalizuje tylko zielona kontrolka ponieważ auto przełącza się płynnie nawet nie wiadomo kiedy. Średnie spalanie 8l LPG/100km świadczy o dobrze wyregulowanej instalacji a jakość montażu potwierdził diagnosta na badaniu technicznym. Z szefem serwisu rozmawia się kąkretnie a dużym plusem według mnie była możliwość wejścia na warsztat i podejrzenia np. analizy spalin bądź ustawień sterownika oraz możliwość porozmawiania z serwisantami.
Polecam.

EDIT

Nie spodobało mi się że na przeglądzie po 10tys.km nie wymienili filtrów FL i FC zapłaciłem praktycznie za pieczątkę w książce i przedłużenie gwarancji na kolejny rok

PostLink | Napisane: 2013-08-24, 10:14 

Auto: Hyundai Tucson
Elektronika: Qbox plus
Wtryskiwacze: Hana zielone
Reduktor: AC R01 do 150km
Pojemność: 1975
Moc: 141
Kod Nadwozia: SUV
Kod Silnika: G4GC
Rok Produkcji: 2007
DAVANTI
BYTOM UL GOMBROWICZA 95 oraz KATOWICE UL. KONDUKTORSKA 42

Polecałem już raz ten zakład, ale myślę że należy się jeszcze jedna ;)
Jeszcze raz fachowa i miła obsługa, przy diagnozie zakład pożyczył komputer, który jest ciężko dostępny i nieoficjalny- komu innemu by się chciało to robić, ogromny szacun za to ;)

oraz standardowo- strojenie na wysokim poziomie- w trasie, z AFRem .

Pozdrawiam :)

PostLink | Napisane: 2013-09-21, 19:59 

Auto: Chevrolet Cruze 1.8
Elektronika: stag 300 Premium
Wtryskiwacze: Hana
Reduktor: AC R01
Moc: 141
Kod Silnika: A18XER
Rok Produkcji: 2010
Witam!
Polecam Oddział Davanti w Bytomiu
BYTOM UL. GOMBROWICZA 95

Zanim zdecydowałem się na montaż to przeczytałem opinie o warsztatach i wybór padł na Davanti.
Wyboru nie żałuję instalacja mimo, że jeszcze nie przejechałem 1000 km sprawuje się bez problemów. Nie czuć różnicy przy przełączaniu. Zostałem poinformowany o częstotliwości wykonywanych przeglądów i o ich koszcie. Wytłumaczyli co i jak działa. Montaż na wysokim poziomie.
Dodatkowy plus za wesoły klimat i poczucie humoru.
Polecam

PostLink | Napisane: 2013-09-24, 21:16 

Auto: Renault Laguna 2.0t GT
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: Hana niebieskie
Reduktor: Kme Gold
Pojemność: 1998
Moc: 205
Rok Produkcji: 2006
INTERAUTO S.C.
Ul. Żeliwna 41
Katowice
polecam montaz na najwyzszym poziomie dobrze dobrane elementy strojenie z panem pawłem 100% satysfakcji

PostLink | Napisane: 2013-10-22, 05:51 

Auto: Opel Zafira B 1.8
Elektronika: Stag 300
Pojemność: 1800
Moc: 140
INTERAUTO S.C.
Ul. Żeliwna 41
Katowice

Na prawde zakład warty polecenia. Miałem doczynienia z kilkoma warsztatami LPG. W żadnym nie znalałem tak fachowej obsługi. Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2013-10-25, 16:01 

Auto: Dacia Logan MCV
Elektronika: będzie..
Pojemność: 1598
Moc: 87
Kod Silnika: K7M
Rok Produkcji: 2008
DAVANTI
ul. Konduktorska 42
40-155 Katowice

Wiele osób poleca warsztat po montażu (uczyniłem to i ja), uważam jednak, iż Davantiemu należy się także polecenie za późniejszy serwis instalacji!

Po 12kkm od instalacji poszedł kolektor wydechowy, wymieniłem i umówiłem się na regulację instalacji do ww. zakładu.
Pan Jacek za 1,5 h dłubania przy samochodzie nie wziął złotówki! a przy okazji wtryskiwacze wymienił na mocniejsze.
Z samochodem była żona i wróciła świetnie zorientowana w tematyce - tak więc podejście do klienta na duży plus :D

PostLink | Napisane: 2013-10-27, 09:36 

Auto: SKODA Felicia
Elektronika: STAG 4 QBOX
Wtryskiwacze: ACW01
Reduktor: Alaska AC
Pojemność: 1300 mpi
Moc: 68
Rok Produkcji: 2000
Polecam Pana Szymona (Szymdi) - AUTO BOX Gliwice.

Instalacja skoda-felicia-1-3-mpi-50kw-szymdi-t33171.html

Profesjonalnie, miło i bezproblemowo.

Szczerze polecam

PostLink | Napisane: 2013-11-28, 23:02 

Auto: Skoda Octavia
Elektronika: Stag 4 Eco
Wtryskiwacze: AC W01
Reduktor: AC R01
Pojemność: 2000
Moc: 115
Rok Produkcji: 2002
SILESIA CARS
Dobrego Urobku 5
Katowice

To już moje 3 auto zagazowane tutaj.

Pełen profesjonalizm, dobre podejście do klienta i tłumaczenie "łopatologiczne" zagadnień związanych z instalacją :)

PostLink | Napisane: 2013-12-05, 09:52 

Auto: Renault, Scenic
Elektronika: STAG 4
Wtryskiwacze: Fast Reg
Reduktor: AC R 01
Pojemność: 2000 16V
Moc: 139KM
Rok Produkcji: 2000
Równierz polecam:

Silesia Cars

Dobrego Urobku 5

Katowice

zamontowałem instalację rok temu w moim Renault Scenic 2.0 139KM

kolektor był zdejmowany - osobiście widziałem podczas montażu, samochód wyregulowany na drodze, przez rok jeździ bez kłopotów tak jak na benzynie

dostałem auto zastępcze na czas montażu

jednym słowem potwierdzam profesjonalny poziom tego warsztatu :)

PostLink | Napisane: 2014-01-15, 14:54 

Auto: subaru
Elektronika: stag 4 plus
Wtryskiwacze: hana niebieskie
Reduktor: ac czerwony
Pojemność: 2,4
Moc: 230
Witam bardzo polecam zakład który znajduje sie w Jastrzębie-Zdrój
Firma eko-car cebula . Instalacja LPG chodzi bez problemowo na razie zrobione 400 km ale nie widze żadnej różnicy jeśli chodzi o moc , szkoda tylko że hamownie mają na jedną oś .Obsługa klienta na wysokim poziomie , bardzo polecam.

PostLink | Napisane: 2014-01-20, 13:28 

Auto: VW Golf III
Pojemność: 1595
Moc: 101
Rok Produkcji: 1997
Szukając warsztatu do założenia instalacji LPG skorzystałem z tego tematu.
Po przeczytaniu wszystkich postów wytypowałem dwa:
INTERAUTO S.C. Ul. Żeliwna 41
oraz
Davanti w Katowicach

No i popełniłem poważny błąd wybierając INTERAUTO.
Pierwsze parę dni wszystko było OK
Potem zacząłem odczuwać gorszą pracę silnika jak i jego przyśpieszenie po przełączaniu na gaz.
Po przejechaniu niecałego 1000km spadki mocy zacząłem odczuwać również na benzynie.
Pojechałem do nich na pierwszy przegląd i podzieliłem się moimi spostrzeżeniami.
Podłączyli pod kompa, stwierdzili że "mapa" jest ok więc wina nie leży po stronie gazu tym bardziej że na benzynie też jest problem.

Podjechałem do swojego mechanika. Okazał się walnięty przepływomierz. Przy odbiorze auta mechanik powiedział żeby podjechać do gazownika bo na benzynie już jest wszystko OK i jeździ jak talala ale na gazie dalej jest problem i może wymagać kalibracji po wymianie tej przepływki.

Jeździłem tak jeszcze ok tygodnia aby wypróbować i rzeczywiście po przełączaniu na gaz auto ewidentnie spowalniało i traciło swoją dynamikę.

Umówiłem się na wizytę w INTERAUTO.
Wysłałem kobitę bo byłem w pracy.
Po podjechaniu do nich z głupim uśmieszkiem zadali pytanie gdzie ten gaz był montowany, na to ona że u nich i mina im zrzedła.
Podłączyli pod kompa i wybrali się na przejażdżkę i stwierdzili że z gazem jest wszystko OK i wmawiali że na benzynie on także nie jeździ prawidłowo i że nie widzą różnicy gaz czy benzyna chociaż różnica była wyraźnie odczuwalna.
Kazali podjechać gdzieś do mechanika bo to na pewno coś z zapłonem i na początku wymienić kable, świece itd. Do tego sprawdzić cewkę i takie tam.

Przed wymianą połowy elementów ukl. zapłonowego postanowiłem jeszcze porównać diagnozę z wspomnianym wyżej DAVANTI w Katowicach.

Znowu wysłałem dziewczynę z powodu mojej pracy.
I to był strzał w dziesiątkę.
Po podłączeniu kompa od razu stwierdzili że jest za wysokie ciśnienie.
Rozwiercili minimalnie dysze i TERAZ JEST WSZYSTKO DOBRZE.

I takim oto sposobem Davanti zyskało następnego regularnego klienta oraz moje polecenia znajomym przy wyborze warsztatu LPG, natomiast INTERAUTO go straciło i postaram się żeby ta opinia trafiła w jak najwięcej serwisów.

Najzabawniejsze w tej historii jest to że to wszystko tyczyło się tak popularnego auta jak Golf III 1,6
Proponuje warsztatowi INTERAUTO wysłać pracowników na jakieś kursy dokształcające bo to wstyd żeby w takim aucie nie umieć prawidłowo założyć instalacji LPG anie nie umieć zdiagnozować usterki.

PostLink | Napisane: 2014-01-27, 14:47 

Auto: Volkswagen Golf V
Pojemność: 1397
Moc: 80
Kod Silnika: BUD
Witam,

Swój post piszę z perspektywy montażu oraz po przejechaniu pierwszego 1000 km i przeglądu.

Na początek dodam, że jest to moja pierwsza instalacja LPG wić nie mam porównania.

Samochód VW GOLF V 1.4 59kW

Do wyboru zakładu montażowego kierowałem się tylko tym forum i tak jak wielu wybrałem DAVANTI, u mnie są to Katowice, konduktorska 42.

Jestem bardzo zadowolony z:
- Spisania protokołu przyjęcia oraz odbioru samochodu
- Ustalenia aspektów montażowych (gdzie wlew, gdzie wskaźnik gazu, jaka butla)
- Estetyki montażu
- Zawsze odbierają telefon (poza jednym razem , ale wtedy sami oddzwonili).
- No i działania samego gazu

Brakuje mi:
- Lepszej reklamy aby tam trafić, taki zakład zasługuje na coś w tym stylu. Choć reklamę robi sobie sam i pewno pracy im nie brak.
- Informacji o kalibracji zbiornika gazu (ale mogłem przeczytać instrukcję obsługi wcześniej :P)

Samochód zarówno na Pb jak i na LPG pracuje idealnie (muszę patrzeć kiedy się na LPG przełącza, bo różnicy po prostu brak).

Przegląd po 1000km nie wykazał żadnych usterek, ja zresztą sam i nie zauważam. Spalanie jest OK więc tylko tankować.

DAVANTI KATOWICE - ZDECYDOWANIE POLECAM.

PostLink | Napisane: 2014-01-27, 21:06 

Auto: Volkswagen Caddy
Elektronika: STAG 4 ECO
Wtryskiwacze: ACW - 01
Reduktor: TOMASETTO
Pojemność: 1390
Moc: 60
Kod Nadwozia: 9K
Kod Silnika: AKV
Rok Produkcji: 1998
Witam,

Moje siódme auto z instalacją LPG, ale pierwsze z instalacją sekwencyjną wykonaną przez:

Silesia Cars
ul. Dobrego Urobku 5, Katowice

www.silesia-cars.pl

Tym razem był to montaż instalacji firmy STAG w samochodzie VOLKSWAGEN Caddy 1.4 MPI z 1998 r. z przebiegiem ponad 220 000 km.
Przejechałem tym autem na gazie ponad 1000 km i zauważyłem ogromną różnicę w stosunku do poprzednich instalacji. Auto jeździ rewelacyjnie tak na benzynie jak i na gazie. Instalacja wykonana z głową i ładnie. Podjechałem w uzgodnionym terminie, otrzymałem auto zastępcze i w kolejnym uzgodnionym terminie auto było gotowe. Na koniec pragnę dodać, że zużycie gazu w cyklu miesznym z przewagą jazdy miejskiej przy delikatnej jeździe wyniosło 8,5 l. Po prostu rewelacja.

Podsumowując, warsztat sprawdził się pod każdym względem i serdecznie go polecam szczególnie tym niezdecydowanym.

Pozdrawiam wszystkich jeżdżących na LPG.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  >>

Strefa czasowa: UTC + 1