Znalezione wyniki: 2

Autor Wiadomość

 Skocz do forum   Skocz do tematu

 Tytuł: Re: Śląskie
Napisane: 2016-04-12, 21:20 

Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o LPG (całe życie jeździłem dieslami - jeszcze 'tymi dobrymi' z poprzedniej epoki). Nabyłem drogą kupna samochód jedynej słusznej marki BMW model E39 525iAT (automat, kombi) ;-) Oczywiście z myślą o zagazowaniu.
Na moje jak się finalnie okazało duże nieszczęście!!! samochód pierwotnie odstawiłem do Eco-Car z Jastrzębia. Bardzo, bardzo fatalny montaż, smród gazu w kabinie, uszkodzenia pod maską, uszkodzenia we wnęce koła zapasowego, lawina porażek, niekompetencji, w ogóle nie jeżdżące auto i kupa naprawdę kupa zmarnowanego czasu i nerwów - po 4 miesiącach MASAKRY na moje żądanie wywalono ten bałagan (instalację gazową) spod maski mojego samochodu i nastąpił zwrot pieniążków.
Po tym wszystkim miałem dość LPG, dość BMW, dość 'gazowników' ale z drugiej strony wiedziałem, że 14 letni 'bimmer', który jak wskazywały wszystkie znaki na niebie w oryginalnym malowaniu, oryginalnym przebiegu i co najmniej bardzo dobrej kondycji technicznej nie jest aż takim cudem techniki aby nie można było do niego poprawnie założyć instalacji gazowej i normalnie użytkować.

I wtedy zadzwoniłem do Pana Michała z Silesia Cars z Katowic
Aby być fair opowiedziałem o całej sytuacji, że auto jest "po przejściach" i chyba nie lubi LPG.
Pan Michał odpowiedział, że 'owszem robią takie samochody' i 'mój także zrobią' i 'nie przewidują problemów' (pomyślałem cwaniak z niego! warsztat z 20letnim doświadczeniem sobie nie poradził a Silesia się porywa) OK - zobaczymy. Zaraz po nowym roku - termin montażu. Pojechałem (mam ~70km). Odstawiłem. Wziałem auto zastępcze (ogromny plus), którym szczęśliwie wróciłem do domu. Minęły ze 2-3 dni i zgodnie z obietnicą telefon. No to pieknie myślę sobie, pewnie 'Silesia' dzwoni, że "auto nie jeździ" i "w ogóle najlepiej na złom oddać". Drżącą reką odbieram.....
"Dobry wieczór, już kończymy, autko do odbioru, może Pan przyjeżdzać" - takie słowa wypowiedział Pan Michał. Wsiadłem w zastępczaka i pojechałem. Na miejscu oczekiwałem historii, "że było ciężko" , "że prawie nie dało się tego zrobić" , "że w ogóle najlepiej kupić diesla i zapomnieć o LPG" a tutaj zgoła inaczej.
Zrobili, nie było większych problemów, auto pali, jeździ. Kluczyki, dokumenty, kasa. Wsiadłem i pojechałem i już.
Potem pierwszy przegląd gwarancyjny - wszystko w normie.
Auto ma się po prostu bardzo dobrze a ja ciesze, że jazda moim prawie 2tonowym wygodnym smokiem kosztuje mniej niż Matizem na PB.


Ten warsztat POLECAM!!! i będę polecał każdemu.
Silesia Cars
ul. Dobrego Urobku 5,
Katowice
http://www.silesia-cars.pl
tel. - 500 222 759

Plusy
- auto zastępcze na czas montażu oczywiście z LPG
- bardzo fajna/pozytywna atmosfera w warsztacie (chyba pracownicy lubią to co robią!?)
- ogromna wiedza Pana Michała (odpowiadał na wszystkie moje -czasami dziwne- pytania)
- zawsze oddzwania (jak nie może rozmawiać), odpisuje na maile, wiadomości
- bardzo atrakcyjna cena
- fachowcy!
- dokumentacja fotograficzna z wykonanych prac

Technikalia:
- sam montaż bardzo profesjonalny (tak jak chciałem) - tak jak być powinno
- wtryski Barracuda - prawie pionowo - ukryte (mimo, że nie miało to dla mnie znaczenia)
- Przewody Faro
- Filtr Alex360
- reduktor AC R-01 oddalony od układu chłodzenia o 15cm dzięki czemu auto przełącza się naprawdę błyskawicznie tak, że nie czuć kiedy - w ogóle.
- butla 72 brutto w koło
- wszystko poprawnie zakonserwowane

Minusy (pół żartem ;-):
yyyy....hmm... mam!
1) Jak jechałem odstawić samochód to była zła pogoda, było chłodno i padał śnieg ?!?! ;>
2) i niefortunny wjazd do warsztatu - przydałaby się nowa lokalizacja ;-)
3) i to, że gdy stoję na stacji tankując swoje 72litry brutto 3 seicenta z butlami po 20l zaleją i zapłaca a ja stoje dalej ;)
4) i, że gaz podrożał ze 1.56 na 1.61 ;/
5) nie zaproponowali kawy... ani ciasteczka

Podsumowanie:
POLECAM ekipę z Silesia-Cars. Chłopaki to profesjonaliści. znają się na robocie, lubią to co robią, dbają o auta klientów. Instalują w poprawny sposób sprawdzone instalacje gazowe. Potrafią je zestroić!.
Jeśli jesteś na etapie szukania warsztatu do montażu instalacji gazowej to już nie szukaj. Właśnie go znalazłeś/-aś. To SilesiaCars. Po prostu.


*post nie jest sponsorowany i wyraża moją opinię jako kierowcy, który przez ponad dekadę ujeżdzał ropniaki i gdyby ktoś kilka miesięcy temu powiedział mi, że będę miał takie przeboje z LPG (2 instalacje gazowe w kilka miesięcy) - nie uwierzyłbym

http://pokazywarka.pl/ru1qs7/

 Skocz do forum   Skocz do tematu

 Tytuł: Re: Śląskie
Napisane: 2016-12-18, 01:06 

Ojciec (emeryt - przebieg ~5kkm rocznie) posiada Forda Focusa I - 1.6 od wielu, wielu lat - autko praktycznie bezawaryjne (rzeczy bieżące robione własnymi siłami). Jak wiadomo od lat krążyły opinie, że "tych silników się nie gazuje bo... luzy zaworowe bo... wypalanie gniazd" dlatego też temat LPG w Foce został zakopany. Jednak gdy ojciec zobaczył, że ja moim prawie 2 tonowym kombikiem w automacie o mocy 2x większej niż on jeżdzę... 2x taniej niż on... a do tego szykuje mu się kilka wyjazdów gdzie jazda na PB puściłaby go z torbami...rozpoczęliśmy procedurę pod kryptonimem "foka do gazu".
Pewnego wieczoru skreśliłem wiadomość do Pana Michała z Silesia Cars z ogólnym zapytaniem "czy jednak Foczkę można zagazować, czy nie wybucha, nie zjada w całości i czy w ogóle warto". Odpowiedź przyszła po 2 godzinach i pozwolę ją sobie zacytować (mam nadzieję, że autor nie będzie miał mi tego za złe):

"O ironio, dziś gazowaliśmy Focusa 1.6 z 1999/2000 r. w następującej konfiguracji:...."

Co znaczyło tyle, że autko jest do zagazowania, nie ma z nim żadnych (lub prawie żadnych) problemów tzn jak wiadomo są główne 3 tzn: dobór części, sposób montażu i montażysta (strojenie). Wybierając Silesia Cars i Pana Michała pozbyłem się tych 3 z nich: dobry dobór części, poprawny montaż i poprawne zestrojenie. Jako, że czas gonił foka została wciśnięta w grafik na czerwiec. Po wcześniejszym konkretnym umówieniu auto zostało odstawione do SC, wspólnie wybraliśmy miejsce montażu przycisku B/G ;-).....
Jakoś 2 dni później telefon a w nim słowa, które już kiedyś słyszałem (gazując swój samochód):
"Foka do odbioru, może Pan przyjeżdzać"
Gdzieś po cichu myślałem, że usłyszę, że jednak "było ciężko", "że auto ledwo udało się zagazować", "że to nie będzie działać". Niestety i tym razem - zrobili, bez problemów, auto pali, jeździ. Finalna cena bardzo, bardzo przystępna i nawet nie konkurencyjna tylko bezkonkurencyjna!.

Kod:
Ten warsztat POLECAM!!! i będę polecał (i zresztą polecam) każdemu.
Silesia Cars
ul. Dobrego Urobku 5,
Katowice
http://www.silesia-cars.pl
tel. - 500 222 759


Plusy
- dalej bardzo fajna/pozytywna atmosfera w warsztacie
- bezkonkurencyjna cena! - zgodnie z ustaleniami
- dokumentacja fotograficzna z wykonanych prac (nawet gazując taki "zabytek" 18 letni!)
- autko zapala, przełącza się, jeździ...

Technikalia:
- sam montaż bez zastrzeżeń - tak jak miało wyglądać tak wygląda - poprawnie
- Reduktorek a raczej reduktoreczek staga (ten malutki) - sweet ;)
- wtryski AC01 na listwie
- butla w koło, pod klapka wkrętka
- wszystko poprawnie zakonserwowane

Minusy (pół żartem ;-):

1) Jak jechałem odstawić samochód to było za ciepło!!! jakoś czerwiec..baaaa nawet jak był odbierany również było zbyt ciepło...
2) po założeniu LPG ojciec tankował po 1.30 PLN teraz po ~2.30 - ja pytam: Kto za to zapłaci??? ;->
3) i znowu ..... niestety .... nie zaproponowali ani kawy... ani ciasteczka ;-)

Podsumowanie:
POLECAM ekipę z Silesia-Cars. Chłopaki to profesjonaliści. znają się na robocie, lubią to co robią, dbają o auta klientów. Instalują w poprawny sposób sprawdzone instalacje gazowe. Potrafią je zestroić!.
Jeśli jesteś na etapie szukania warsztatu do montażu instalacji gazowej to już nie szukaj. Właśnie go znalazłeś/-aś. To SilesiaCars. Po prostu.

*post nie jest sponsorowany (chociaż chyba warto by było nad tym pomyśleć ;) i wyraża moją opinię

P.S. Ojciec po zamontowaniu LPG przelatał w ciągu tych kilku miesięcy swój wcześniejszy ROCZNY przebieg ja naprawdę pytam.... kto za to zapłaci ;)

http://pokazywarka.pl/r0swah/
Strona 1 z 1 [ Znalezione wyniki: 2 ]


Strefa czasowa: UTC + 1


Skocz do:  


            Strona główna forum

Kontakt    |   Najbardziej pomocni    |    FAQ    |   Szukaj    |   Zaloguj    |   Zarejestruj


               

LPG-forum.pl - instalacja LPG, instalacje gazowe, autogaz, STAG 200, 300, VALTEK, LPGTECH, MAGIC JET, Warsztaty LPG, BLAD SILNIKA
Kamery Wałbrzych - Usługi informatyczne Wałbrzych - karma bez kukurydzy - Preparaty do dezynfekcji

POWERED_BY                Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO