Autor Wiadomość
 Tytuł: ucieka gaz przez zawor bezpieczenstwa na reduktorze
PostLink | Napisane: 2017-04-12, 15:33 

Auto: Honda Civic
Czesc
Mam problem poniewaz podczas przelaczenia na gaz samochod gasnie i otwiera sie zawor bezpieczenstwa na reduktorze.
Posiadam reduktor Prinsa, nowszego typu ( z jedna membrana)
Otworzylem go, guma byla ok. Jednak iglica cala w brudzie, ciezko bylo ja wyciagnac. Oczyscilem wszystko, dalem dwa nowe filtry ( przed parownikiem i za)
Dodam ,ze nie ruszalem sruby od regulacji cisnienia.
Jednak dalej mi wywala gaz przez ten zawor... ;/
Pierwszy raz robilem taki remoncik i chyba wiem gdzie popelnilem blad, jednak potrzebuje waszej pomocy;p Bo nie wiem o co chodzi z elementem nr 1 na rysunku
Nr 1 siedzi w korpusie na stale lub czy ma byc luzno? Nie wyciagalem bo nie wiedzialem czy jest zaklejony brudem lub spasowany? tak to wygladalo;p Nawet nie dalo sie tego ruszyc chyba ze rozwiercic? XD

Bo kolejno idzie 1, potem 2, no i na koniec iglica z 3

Pozdrawiam ;)

Załączniki:
prinsss.jpg
prinsss.jpg [ 65.29 KiB | Przeglądane 415 razy ]

Tytuł: Re: ucieka gaz przez zawor bezpieczenstwa na reduktorze
PostLink | Napisane: 2017-04-12, 18:12 

Auto: Toyota Corolla 1.4 VVTI
Elektronika: PRINS
Wtryskiwacze: KEIHIN-pomarańczowe
Reduktor: PRINS (2 membrany)
Pojemność: 1398
Moc: 96.5
Kod Nadwozia: E12
Kod Silnika: 4 ZZ
Rok Produkcji: 2004
Kolego ten reduktor nie ma prawa działać poprawnie po takim czyszczeniu.
kombi29 napisał(a):
Nr 1 siedzi w korpusie na stale lub czy ma byc luzno? Nie wyciagalem bo nie wiedzialem czy jest zaklejony brudem lub spasowany? tak to wygladalo;p Nawet nie dalo sie tego ruszyc chyba ze rozwiercic? XD

Po wykręceniu elementu nr 2 (ja to nazywam gniazdo zaworu), element nr 1 (grzybek zaworu lub drops) powinien sam wypaść wypchnięty sprężynką znajdującą się pod nim. Cały pic na czyszczeniu reduktora polega na tym, że element 1 ma swobodnie się przesuwać w kanale w którym się znajduje. Pod nim jest sprężynka, która go dociska do elementu 2 w miejscu gdzie jest ochrona plastikowa i to zapewnia szczelność reduktora.
Może lekkie puknięcie od góry go zluzuje, że będzie się dało go wyciągnąć.
Z rozwiercaniem elementu 1 byłbym ostrożny, ze względu na możliwość uszkodzenia sprężyny znajdującej poniżej, a jej w zestawie naprawczym nie ma, a bez niej reduktor nie będzie działał.
Jeżeli już wiercić, to ostrożnie, wiertłem o średnicy nie większej niż to żółte pole w środku el. 1 i później przez otwór, haczykiem poderwać pozostałość. Po wyciągnięciu wyjąć sprężynkę, kanał dokładnie wyczyścić, aby nowy el. 1 swobodnie w nim latał.
Kolejność składania: najpierw sprężynka (nie pamiętam czy ona jest stożkowa), na nią el. 1 czarnym krążkiem do góry i na to wkręca się el 2 (po zdjęciu osłony plastikowej) i w tym momencie przez podanie sprężonego powietrza na króciec wlotowy gazu, można sprawdzić szczelność zaworu regulacyjnego - powinien być szczelny. I na koniec el. 4 (iglica) - iglica też musi się swobodnie przemieszczać w el. 2.
Swobodny ruch el. 1 i 4 warunkuje poprawną pracę reduktora.

PostLink | Napisane: 2017-04-12, 18:26 

To juz wszystko wiem. Dzieki za pomoc!
Teraz kwestia wyciagniecia tego elementu, moze zaleje czyms na noc i odpusci ten brud;p. Cos pokombinuje.

PostLink | Napisane: 2017-04-13, 12:30 

Rozwiercilem ten zaworek bo siedzial zabity. Wszystko poszlo zgodnie z planem,
poznalem zasade dzialania i teraz smiga jak nowy ;) Wiec moge juz serwisowac reduktory hahah XD Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2017-04-13, 14:33 

Auto: Toyota Corolla 1.4 VVTI
Wtryskiwacze: KEIHIN-pomarańczowe
Reduktor: PRINS (2 membrany)
Pojemność: 1398
Moc: 96.5
Kod Nadwozia: E12
Kod Silnika: 4 ZZ
Rok Produkcji: 2004
A niby konstrukcja reduktora z jedną membraną miał być lepszy od tego z dwoma. No, może tylko w tym kontekście, że w tym z jedną membraną, gaz nie ma szans dostać się do układu chłodzenia.
kombi29 napisał(a):
Rozwiercilem ten zaworek bo siedzial zabity

W reduktorze z dwoma membranami taka operacja nie jest konieczna, bo do dropsa jest dostęp z dwóch stron.

PostLink | Napisane: 2017-04-14, 08:05 

Auto: BMW e46
Wtryskiwacze: KEIHIN
Reduktor: PRINS
Dysze: niebieski
Pojemność: 1,9l
Moc: 118
Kod Nadwozia: ..
Kod Silnika: ..
Rok Produkcji: 2000
kombi29 napisał(a):
A niby konstrukcja reduktora z jedną membraną miał być lepszy od tego z dwoma. No, może tylko w tym kontekście, że w tym z jedną membraną, gaz nie ma szans dostać się do układu chłodzenia

iglica ma główkę, więc przy mniejszym zanieczyszczeniu membrana ją ciągnie, gdzie przy dwumembranowcu została by w miejscu

Strefa czasowa: UTC + 1