Autor Wiadomość
 Tytuł: Koltec brak Mocy
PostLink | Napisane: 2018-04-18, 23:55 

Auto: Rover 75
Pojemność: 1800
Moc: 120
Rok Produkcji: 2003
Witam Forumowiczów!
Jakiś rok temu kupiłem samochód z instalacją gazową koltec. Niestety nie sprawdziłem auta dokładnie i okazało się ze instalacja gazowa szarpie w różnym zakresie obrotów oraz nie przekracza 3500-4000 obrotów. Instalacje serwisowałem u Pana Józefa Kubca z Kielc. Po długiej walce z samochodem i regeneracji rozdzielacza, parownika, auto przestało szarpać ale niestety tylko na chwile.. ;( Jednak działania te okazały się skuteczne bo auto zaczęło jeździć żwawiej na gazie i raz pracowało be zarzutu a raz poszarpywało przy mocniejszym wciśnięciu gazu i nie potrafiło przekroczyć 4000 obrotów. Przy jeździe po mieście nie jest to uciążliwe ale już jadąc po Autostradzie tak. Wymieniłem także nieszczelne przewody od rozdzielacza oraz nieszczelny silniczek krokowy. A teraz kwiatki jakie wynikły w instalacji:

- W instalacji nie działał (prawdopodobnie) czujnik temperatury, odraz po odpaleniu silnika auto przełączało się na gaz. Nawet przy - 20 stopniach
    - Przy butli w bagażniku nie było elektrozaworu! była luźna kostka a wnętrzności elektrozaworu brak

Aktualny stan instalacji:
    -Instalacja praktycznie przestała działać tz. samochód przełącza się na gaz ale po chwili coś odcina gaz silnik traci całkowicie moc aż do zgaśnięcia

Pytania:
    -Co może powodować odcinanie gazu ? czy czujnik temperatury ma coś z tym wspólnego?
    -Parownik wpięty jest do instalacji za nagrzewnicą dwiema rurkami obok siebie. Podejrzewałem kłopoty z zasilaniem parownika w płyn chłodzący czy wpięcie go równolegle do nagrzewnicy ma sens ?
    -Czy taki króciec nada się do skonstruowania manometru by poustawiać ciśnienia 1 i 2 stopnia ? http://allegro.pl/dysza-gz-00-80-wkretka-przejscie-krociec-fi6-m6-i7120660950.html
    - Jaki parownik wybrać jeżeli zdecydowałbym się na jego wymianę ? Alaska da rade dla 120KM ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc

P.S Szukam kogoś z duża wiedzą o tej instalacji w woj. dolnośląskim lub tak do 150-200 km od Wrocławia

Strefa czasowa: UTC + 1