Autor Wiadomość
 Tytuł: Silnik gaśnie po przełączeniu na LPG
PostLink | Napisane: 2018-07-19, 11:46 

Auto: Audi A4 B5
Elektronika: ESGI
Wtryskiwacze: Valtec
Reduktor: Stag
Pojemność: 1800
Moc: 125
Kod Silnika: ADR
Rok Produkcji: 1997
Witam.
Tak jak w temacie, silnik po przełączeniu na lpg działa bardzo nie równo, tak jakby pracował na trzech cylindrach, po chwili gaśnie. Robiłem adaptacje gazu i w jej trakcie silnik również zgasł. Ze dwa tygodnie wcześniej wymieniana była butla wraz z pompką i elektrozaworem na butli. Na benzynie silnik pracuje idealnie. Testowałem silnik vagiem, wykrył błedy:
-Obwód sondy lambda- nieprawidłowe działanie - nieciągły
-moduł sterujący przepustnicą- błąd w nastawie podstawowej - nieciągły
-siłownik przepustnicy- podnapięcie przy nastawie podstawowej - nieciągły
-sterowanie przepustnicą ze sterownika - różnica regulacji - nieciągły
-wartość adaptacji regulacji mieszanki- poniżej dolnego dodatkowego progu przystosowania - stały

Za chwilę wymienie przepływomierz, prawdopodobnie to on jest winowajcą błędu mieszanki paliwowej, ponadto zrobię adaptacje przepustnicy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Te same screene, ale w powiekszeniu.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8beac36d0c918765
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d614ee5439b984fe
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d0d50d054141e9ce

Załączniki:
esgi2mapa.png
esgi2mapa.png [ 116.78 KiB | Przeglądane 375 razy ]

Tytuł: Re: Silnik gaśnie po przełączeniu na LPG
PostLink | Napisane: 2018-07-19, 21:18 

Odświeżam temat.
W pierwszej kolejności wymieniłem przepływomierz, następnie "wyprostowałem" mosiezny przewod podlączony do pompki- byl w dwoch miejscach mocno zgięty, przez co bylo mniejsze cisnienie. Zrobilem adaptacje przepustnicy, a przy okazji sondy lambda. Dalej, jesli wierzyc internetowi imbusowe srubki przy wtryskiwaczach, sa rzekomo regulaja, moje byly dokrecone z wyczuciem do oporu, popuscilem je tak, ze wtryskiwacze mialy nieco luzu, efekt tego byl taki, ze silnik nie gasł i pracował na gazie. Wydawałoby się, że pracuje na 3 cylindry, ale program ESGI pokazywał, ze wszystkie cylindry były aktywne. Kolejna rzecza bylo sprawdzenie szczelonosci. Rozrabiajac wode z nieduza iloscia plynu do naczyn w spryskiwaczu, na odpalonym silniku pracujacym na gazie popsikalem, wtryskiwacze, reduktor, weze, wszystko co sie dalo. Znalazlem nieszczelnosc przy filtrze fazy lotnej, oraz kilka nieszczelnosci na reduktorze. Jutro, wymienie uszczelki na reduktorze plus filtry faz cieklej i lotnej, lub wstawie drugi, reduktor staga ma juz jakies 10 lat, mam na skladzie inny z BRC.

W skróce:
-wymiana przeplywomierza,
-wyprostowanie przewodow mosiężnych,
-adaptacja przepustnicy i sondy lambda,
-regulacja wtryskiwaczy,
-sprawdzenie szczelnosci ukladu,
-adaptacja programem esgi,
-wymiana uszczelek reduktora (ew. wymiana na inny)
-wymiana filtrow faz cieklej i stalej.

Gdy to zrobie, napisze co sie stego urodzilo.

PostLink | Napisane: 2018-07-19, 21:25 

Auto: peugeot 307
Elektronika: 4gas
Wtryskiwacze: Reg Fast
Reduktor: zavoli zeta
Dysze: 2,0
Pojemność: 1.6
Moc: 109
Kod Silnika: TU5JP4
Rok Produkcji: 2005
Po przeczytaniu ,proponuje abyś nie dotykał instalacji gazowej, a jechał do kogoś kto już ...dotykał
Vynidaron napisał(a):
mosiezny przewod podlączony do pompki

jakiej pompki??

PostLink | Napisane: 2018-07-19, 22:32 

Może źle to określiłem. Miałem na myśli cały elektrozawór, wraz z pływakiem i zegarem, który jest w butli gazowej.
A co Twojej rady. Nie jestem typem, który tak łatwo sobie odpuszcza, oddanie autka do PANA SPECA traktuje jako plan B. Forum zostało stworzone między innymi po to by się dzielić doświadczeniem i radami, pomóc tym, którzy mają mniejszą wiedze, pomoc takim, ktorzy nie powiedza "ee to gaz, to lepiej nie dotykac nobo przeciez to gaz i lepiej to oddac FACHOWCOWI" -.- wybacz moja frustracje, ale czy jesli zlapiesz gume na trasie, dzwonisz po mechanika, czy wyciagasz lewarek i klucz? Nawet jesli nigdy wczesniej nie zmieniales kola..
Panie Kolego. Nie oczekuje, ze rozwiazesz moj problem z CZARNA MAGIA LPG, a udzielisz wskazowki, gdzie jeszcze moge szukac.

PostLink | Napisane: 2018-07-20, 15:33 

Auto: peugeot 307
Elektronika: 4gas
Wtryskiwacze: Reg Fast
Reduktor: zavoli zeta
Pojemność: 1.6
Moc: 109
Kod Silnika: TU5JP4
Rok Produkcji: 2005
Vynidaron napisał(a):
Forum zostało stworzone między innymi po to by się dzielić doświadczeniem i radami,

Tylko ty nie czytasz, nie pytasz tylko od razu kręcisz śrubami których nikt nawet nie dotknie, kto nie ma przyrządu do kalibracji wtryskiwaczy. Masz taki przyrząd? Jestem pewny że nie , dlatego od razu opcja B , albo wymiana na inne wtryskiwacze ( a to by było najlepsze wyjście). Po kręceniu regulacją wtryskiwaczy na pałę nie pozwoliłbym pracować silnikowi nawet minuty na LPG

PostLink | Napisane: 2018-07-21, 13:08 

Widzisz Panie Kolego i tu sie różnimy :) ja nie boje sie rozkrecic czegos, czego nigdy wczesniej nie robilem, BO TO PRZECIEZ GAZ I LEPIEJ NIE DOTYKAC, BO TO GAZ PRZECIEZ, DO ZNAWCY TRZEBA ODDAC NOBO TO GAZ I JA NIE UMJEM. amator.
Mam dryg i go wykorzystuje.
+Nie, nie mam przyządu, dlatego kalibracje zrobiłem analogowo, czyli imbusikiem 4mm <3 na pałe to Ty możesz sobie kręcić kluczem do kół w trakcie jego wymiany.
+Nie wspomniałem w pierwszym poście, w zasadzie wymiana wtryskiwaczy, a pozniej listwy byla pierwszym co zrobilem.

Odświeżam temat.
Wymontowałem reduktor Staga i zamontowałem BRC, trzeba było zrobić dwie małe przeróbki, nic trudnego. Silnik pracował nieco lepiej, ale to nie był oczekiwany efekt, poprawa pracy silnika była pewnie przez eliminacje nieszczelności układu. Dalej zabrałem się za Sonde Lambdra, cięzko ją odkręcić, jest ona na kolektorze wydechowym i się zapiekła, ale się udało po niedużych trudach, założyłem nową sonde, zrobiłem test Vagiem, aby skasować stare błędy. Odpalam silnik BUM, silnik pracuje na lpg, ale nadal troche kuleje. Dalej zrobiłem kalibracje ANALOGOWA imbusem 4mm. Wyjaśnie jak to zrobiłem, na odpalonym silniku pracującym na LPG dokręcałem śrubke na pierwszym wtryskiwaczu do momentu, aż silnik zaczął się dławic, w tym momencie delikatnie popuszczałem śrubke tak, aby silnik znów miał swobode pracy, taką samą procedure wykonałel na pozostałych wtryskiwaczach. Silnik zaczął pracować równo, ale czasem przerywał, zrobiłem poprawke, dosłownie tyci tyci poluzowałem śrubki na wtryskiwaczach. Kultura pracy silnika poprawiła się, ale czuć było, że śmierdzi gazem. Zrobiłem konieczną adaptacje lpg. Tyle. Silnik pracuje idealnie na benzynie i na gazie, momentu przełączenie nawet nie czuć, nie zauważyłem spadku mocy na lpg.

PostLink | Napisane: 2018-07-21, 13:59 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli/1,0 B
Dysze: 2,3
Pojemność: 2000
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
no i co da się zestroić wtryski jak kiedyś gaźnik na słuch, uczcie się :mrgreen:

PostLink | Napisane: 2018-07-23, 10:15 

Auto: Seat Ibiza 1.4 MPI '01
Elektronika: Stag 200-4
Wtryskiwacze: AC W03
Reduktor: Alaska@ 0.9 bar
Pojemność: 1390
Moc: 60
Kod Nadwozia: 6k2 Yellow Tweety
Kod Silnika: AKK
Rok Produkcji: 2001
Mirosław napisał(a):
no i co da się zestroić wtryski jak kiedyś gaźnik na słuch, uczcie się

Może zajęło to nieco dłużej niż klikanie myszką, za to satysfakcja jest :)
Vynidaron napisał(a):
nie zauważyłem spadku mocy na lpg.

W sensie, skład mieszanki badany odczuciami z jazdy ?

PostLink | Napisane: 2018-07-23, 10:22 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli/1,0 B
Dysze: 2,3
Pojemność: 2000
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
kondziu4 napisał(a):
W sensie, skład mieszanki badany odczuciami z jazdy ?

odczucia ze sfery zmysłów podobne do tych przy ustawianiu wtrysków :>

Strefa czasowa: UTC + 1