Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę  | <<  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wszystko o JTG ICOM
PostLink | Napisane: 2017-12-20, 16:49 

Auto: SKODA SUPERB
Elektronika: LPDI VIALE
Pojemność: 1800
Moc: 185 PS
Rok Produkcji: 2014
Cisnienie na listwie mierzy , no bo chodzi o to aby tam było prawidłowe , powrót nas nie interesuje .
Cisnie zmienia sie tez w zalezności od warunków atmosferycznych i ilosci gazu w zbiorniku , ale różnica na pracujacej i nie pracującej pompie powinna być dla samoregulatora około 3 bar dla manualnego idealne jest 3,5 bara .

PostLink | Napisane: 2017-12-20, 17:26 

Auto: Volvo xc90
Elektronika: Stag 300 QMAX Plus
Wtryskiwacze: AC-W03
Reduktor: BRC Genius MAX
Pojemność: 4600
Moc: 315
Kod Silnika: B844S
Rok Produkcji: 2005
croma1 napisał(a):
Cisnienie na listwie mierzy , no bo chodzi o to aby tam było prawidłowe , powrót nas nie interesuje .
Cisnie zmienia sie tez w zalezności od warunków atmosferycznych i ilosci gazu w zbiorniku , ale różnica na pracujacej i nie pracującej pompie powinna być dla samoregulatora około 3 bar dla manualnego idealne jest 3,5 bara .

Dzięki za odpowiedź. Czyli ciśnienie na listwie LPG względem atmosferycznego nie jest tak naprawdę stałe tylko zależy od ciśnienia w butli + te 3 bary które nabije pompa. To jak w takim razie to chodzi poprawnie skoro przecież wydatek gazu na danym wtryskiwaczu zmienia się w zależności od tego ciśnienia ? W układzie benzynowym wszystko jest proste bo ciśnienie jest stałe względem atmosferycznego utrzymywane przez regulator ciśnienia i pompę w związku z tym ECU nie dokonuje korekt względem ciśnienia paliwa. Sorry za takie pewnie laickie pytanie ale próbuję rozgryźć jak jest to stanie działać przy założeniu że wtryskami JTG steruje bezpośrednio ECU benzynowe.

PostLink | Napisane: 2017-12-27, 20:11 

Auto: Citroen c5 mk3 2.0 LPG
Panowie mam znów check engine system engine management faulty.
Już pisałem jednego posta ale szybko przypomnę.
Auto to citroen C5 III z 2009 roku, silnik 2.0 16V 143KM, przebieg 125k autentyczny. Na gazie auto zrobione ma 80 tys, instalacje icom JTG chyba z tych nowszych założona w 2013 roku.
Auto jeździ na gazie super nie czuje różnicy względem benzyny, ale wg mnie coś jest nie tak bo :
1. Pojawia się check engine ok raz na 1000 km.
Za pierwszym razem skasował mi mechanik mówił że lambda 2 i odesłał mnie do gazownika. Jak pojawił się ten błąd 2 raz to Znalazłem w Radomiu firmę, która serwisuje tego typu instalacje. Sprawdził ciśnienie było ok że pompa jeszcze daje radę, skasował błąd nie pamiętam czy było ubogo czy bogato, spodziewał się że będzie ubogo, że tak w de podobno stroją, sprawdzał czasy wtryskow na benzynie i gazie I powiedział że jest dobrze. Stwierdził, że może wina polskiego gazu, zaproponował przejściówkę z filtrem do tankowania oraz tankowanie na dobrych stacjach, ale ja tego nie kupuję. Po powrocie do Berlina zrobiłem znów ok 1.5 tys km i znów jadąc w mieście check.
2. Check pojawia się raczej w okolicy pustego baku nie wiem czy to przypadek.
3. Po starcie po tych 40 czy 50s jak auto przelączy się na gaz szegolnie teraz w zimie auto przez chwilę przerywa i wolne obroty faaluja, po 2-3 przygazowaniu albo odczekaniu 20s jest ok. Ktoś coś pisał że to może być objaw problemu wtryskiwaczy?
4. Moim zdaniem spalanie jest dużo za wysokie.
Jeżdżąc zimą w bardzo nie sprzyjających warunkach zima, krótkie dystanse do sklepu przedszkola 2-5 km, włączona Klima non stop, intensywne odszronianie szyb zaraz po starcie. Zrobiłem tak ok 400km komputer pokazał 12.8 l/100 km. Zakładając że nowszym aucie takie wskazanie jest dość precyzyjne spodziewałbym się spalania w okolicy 15-15.5l, z baku wyliczyłem 18.5l gazu, to 45% za dużo.
Na trasie też zawsze wychodzi sporo więcej niż 20% (auto ma zmienne fazy więc o ile w mieście automat i masa auta robią swoje, na trasie spalanie jest przyzwoicie niskie).
Porównywałem też spalanie z kolegami z forum Citroena to mam dużo wyższe.
Czytałem gdzieś że przy tego typu instalacjach spalanie może być wyższe niż przy sekwencji ale tyle to już chyba przesada.

Na benzynie zrobiłem 100km checka nie było.
Nie chce zniszczyc silnika więc chciałabym usunąć problem.
Czy gdyby gaz bardzo źle był wystrojony że szkodzi silnikowi check pojawiałby się od razu albo szybciej po skasowaniu, czy może check pojawia się po długotrwałej jezdzie ze zła dawka paliwa dlatego pojawia się tak rzadko?
Czy moze jest to kwestia że któryś wtryskiwacz czasem niedomaga i rzuca błąd?
Pozs tymi objawami auto jeździ super, wskaźnik gazu precyzjny przełącza się na gaz ok, nigdy nie wraca na benzynę nawet przy dawaniu w podłogę, nie zauważyłem szarpania czy jakiegoś niepokojacego zachowania w trakcie jazdy.
Jak podniosę podłogę w bagażniku coś tam słychać w butli cykanie ale jest dość cicho. Tak ma być czy może pompa jednak pada?

Próbowałem dzis kontaktować się z Croma1, ale może nie wrócił jeszcze do pracy po świętach.
Myślę żeby jeszcze kupić interfejs I samemu to sprawdzić bo do Jastrzębia mam dość daleko, do PSA to chyba najlepsza lexia?
Macie jakieś rady?
Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2018-01-09, 11:01 

Auto: Honda civic 5g
Elektronika: Diego G3
Wtryskiwacze: valtek 3ohm
Reduktor: tomasetto alaska
Pojemność: 1300
Moc: ~120
Kod Nadwozia: EG3
Kod Silnika: D13b2 @ z6
Rok Produkcji: 1993
Witam
Szybkie pytanie, który przewód przy butli jest od stałego + dla wielozaworu do tankowania? czerwony w instrukcji opisany PIN INPUT 12V BATTERIA ? A Niebiesko-czarny opisany PIN PER ALIM. CONNETTORE SERBATOIO to co to jest?
Nie mam możliwości tankowania to obstawiam że mi + uciekł z butli, tylko nie wiem na którym przewodzie go szukać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę  | <<  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Strefa czasowa: UTC + 1