Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę  | <<  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy polecicie Energy Gaz Polska w Warszawie?
PostLink | Napisane: 2012-02-07, 16:48 
S_MOD

Auto: Volvo XC90
Elektronika: Optima EXPERT
Wtryskiwacze: Barracuda 130
Reduktor: KME EXTREME
Dysze: Brak
Pojemność: 2922
Moc: ~310
Kod Silnika: B6294T
jak na ubogo jeździ to tak jest :)

PostLink | Napisane: 2012-03-03, 22:23 

Auto: SAAB
Elektronika: Kme nevo
Wtryskiwacze: Magic fx
Reduktor: TWIN
Dysze: brak
Pojemność: 2000
Moc: 230+
Kod Nadwozia: SS MY03
Kod Silnika: B207R
Rok Produkcji: 2003
co za herezje sam byłem świadkiem jak auto na lpg podczas katowania miało egt niższe o 50C tylko zawsze zasadniczy problem w mocnych autach to wydajność tych instalacji...

PostLink | Napisane: 2012-03-03, 23:05 
S_MOD

Auto: Volvo XC90
Elektronika: Optima EXPERT
Wtryskiwacze: Barracuda 130
Reduktor: KME EXTREME
Dysze: Brak
Pojemność: 2922
Moc: ~310
Kod Silnika: B6294T
jak miał odpowiednią dawkę paliwa to luz, ale jak ubogawo to EGT leci w górę.

PostLink | Napisane: 2012-04-15, 18:57 
Pomaga

Auto: Aódi a4b6
Elektronika: Q-Box Basic
Wtryskiwacze: AC-W03 BFC
Reduktor: Kanapka Gold GT
Dysze: brak
Pojemność: 1781
Moc: 320KM\420Nm
Kod Nadwozia: 8E2
Kod Silnika: AVJ
Rok Produkcji: 2001
Z innego forum...

Cytuj:
Witam,
Piszę aby przestrzec każdego kto zamierza skorzystać z usług Energy Gaz Polska w Warszawie na ul. Ostrobramskiej 38A.
Opis sytuacji:
Udałem się do Energy Gaz Polska firmy na wymianę filtrów i zlikwidowanie nieszczelności w instalacji gazowej zakładanej ok. 3 lata temu w tejże firmie. Od około miesiąca dość szybko ulatniał mi się gaz z instalacji pod maską więc jeździłem tylko na benzynie. W końcu znalazłem czas aby się tym zająć więc pojechałem tam gdzie gaz był zakładany - czyli do EGP.
Filtry zostały wymienione, nieszczelność jak mnie zapewniono także usunięta.
Prosto od nich pojechałem do elektryka rozwiązać problem z niedziałającym pilotem i webasto. Zostawiłem auto po czym następnego dnia rano dzwoni do mnie elektryk że na całym placu śmierdzi gazem. Jadę szybko, maska w górę a pod maską cały reduktor i węże oszroniałe (jak na zdjęciu). Odciąłem dopływ gazu, poczekałem aż wyleci gaz z instalacji, jadę do Energy Gaz Polska z reklamacją.
Po przedstawieniu sytuacji panu Piotrowi z serwisu usłyszałem że usługa została wykonana i "do widzenia". Gdy zażądałem zwrotu pieniędzy za "usunięcie nieszczelności" i dodatkowo wytknąłem serwisantowi Piotrowi błąd (instalacja od od reduktora do silnika gdzie ciśnienie gazu waha się od 1 do 2 Bar została wykonana z węży o max. ciśnieniu 0,2 Bar.) wściekł się i wyrzucił mnie z serwisu.
Poszedłem więc do biura aby rozwiązać problem. Czekam aż pani z biura obsłuży klienta przede mną, słyszę jak dzwoni serwisant Piotr i pyta czy przyszedłem do biura. Po chwili wpada wściekły, wykrzykując, że jak się stamtąd w tej chwili nie wyniosę zadzwoni po "ochronę" która mnie "uspokoi".
Ja spokojnie tłumaczę że nie chcę robić problemów tylko chcę otrzymać pieniądze z powrotem i nie zamierzam już zostawiać samochodu w ich serwisie bo straciłem zaufanie do jakości świadczonych przez nich usług. W odpowiedzi słyszę groźby serwisanta Piotra że chcę od nich wyłudzić pieniądze, że mam się wynosić i że zaraz "przyjadą i zrobią ze mną porządek..."
Oczywiście powoływanie się na instytucję niezgodności towaru z umową nie miało sensu bo chyba nikt oprócz mnie z obecnych w tym biurze o czymś takim nie słyszał. Oznajmiłem że mogę wyjść ale wtedy podejmę kroki prawne - odpowiedź: mam zabierać swojego grata i więcej nie wracać!!!
Tak więc, straciłem dużo czasu, nerwów, pieniądze i jeszcze o mało nie dostałem po gębie.

Tak oto wygląda jakość obsługi i świadczonych usług w Energy Gaz Polska w Warszawie na ul. Ostrobramskiej 38A.

Podsumowując - zupełny brak profesjonalizmu a sam serwisant Piotr to człowiek, któremu daleko do zdrowia psychicznego.

PostLink | Napisane: 2012-04-15, 20:20 

Mnie dziwi to że średnio co 2-3 miesiące widzę w internecie ogłoszenie że ta firma szuka pracowników. W pewnym momencie byłem zdziwiony ile oni potrzebują tych pracowników, skoro bez przerwy nowych i nowych przyjmują.
Czytając ten wątek zaczynam rozumieć.
Wygląda że średni czas pracy w tej firnie to te 2-3 miesiące i albo sami odchodzą albo tempa przerobu samochodów nie wytrzymują. Prawda to że monter musi zrobić 2 samochody dziennie albo właściciele wyrzucają go z pracy?

PostLink | Napisane: 2012-04-15, 23:50 
Pomaga

Auto: Volvo V70 2,4T / V40 T4+
Elektronika: Optima / STAG
Wtryskiwacze: Barracuda / Q-NEXT
Reduktor: Turbot / MAGIC III POWER
Dysze: przelot / j.w.
Pojemność: 2435 / 2000
Moc: 193 / 235
Kod Nadwozia: P80 / ??
Kod Silnika: B5244T / B4204T5
Rok Produkcji: 1998 (MY 99) / 2001
mezon napisał(a):
Prawda to że monter musi zrobić 2 samochody dziennie albo właściciele wyrzucają go z pracy?

Ja coś o tym słyszałem - zdaje się Nikodem coś wspominał.
Jednym słowem EGP należy omijać szerokim łukiem.
Swoją drogą chętnie bym na miejscu gościa z cytatu poczekał na ochronę, w między czasie sam powiadomił niebieskich i czekał na rozwój wydarzeń.

PostLink | Napisane: 2012-04-16, 21:02 

Auto: Volvo S80 T6
Elektronika: Stag 300
Wtryskiwacze: Hana niebieskie
Reduktor: 2x AC R01
Pojemność: 2800
Moc: 272KM
Kod Silnika: B6284T
Rok Produkcji: 1999
Czytam czytam i uwierzyć nie mogę. :) :) :D

Srał pies lustro wody w ciśnieniowym i niebieskie wężyki ale te zawijasy, podejście do klienta to jakaś tragedia.
Sterownik nad akumulatorem to chyba jakaś kpina? Fotomontaż?

PostLink | Napisane: 2013-05-15, 13:12 

Ja też opiszę swoją przygodę z firmą EGP z Ostrobramskiej.
Montowałem u nich instalację w Mercedesie E jakieś 2 lata temu, sugerując się zapewnieniami pana Piotra, że są świetnymi fachowcami i montują gaz nawet do nowych Mercedesów, jak twierdził.
Po zamontowaniu zbytnio nie interesowałem się szczegółami technicznymi i nawet bardzo nie zaglądałem pod maskę. Dopiera za jakiś czas, podczas przeglądu technicznego mój znajomy mechanik aż się za głowę złapał jak zobaczył tą nieszczęsną instalację! Osłona silnika przyczepiona na jednorazowe opaski plastikowe, dolot powietrza przyklejony silikonem, wszystkie elementy - nawet wtryski - na opaski jednorazowe itp.
Poza tym aby można było połączyć się komputerem diagnostycznym z silnikiem trzeba odpinać jakieś kable pod deską rozdzielczą bo panowie z EGP zrobili jakieś dziwne obejście. To oczywiście wszystko kosmetyka ktoś powie. Dobrze, ale teraz po tych 2 latach elektronika w aucie odmówiła całkowicie posłuszeństwa, a ten model Mercedesa (W211) jest porządnie naszpikowany elektroniką. Zaświecała się lampka check, silnik często pracował nierówno, aż ostatnio auta nie można było uruchamiać.
Samochód dziś odbieram z serwisu, w którym jednoznacznie jako przyczynę wskazano nieprawidłowy montaż instalacji LPG. Nie wnikałem jeszcze w szczegóły, ale mówiono coś o jakimś module kasującym błędy z instalacji LPG, który był wpięty w układ. Po za tym wszystkie mapy były strasznie rozjechane itp. Po wymontowaniu tego modułu i wyłączeniu instalacji + wymiana jeszcze kilku części (dziś się dowiem dokładnie jakich) auto chodzi jak nowe!

Zamierzam najprawdopodobniej wymontować instalację LPG i przywrócić auto do stanu fabrycznego, natomiast z firmą LPG będę musiał poważnie porozmawiać nie wykluczając drogi prawnej.
Z tego co wiem jest ustawa regulująca kwestię montażu LPG w autach - czy ktoś może mi coś więcej podpowiedzieć?

PostLink | Napisane: 2013-05-15, 13:27 
Pomaga

Auto: Audi 100 avant quattro
Elektronika: Tech 328
Wtryskiwacze: barakuda
Reduktor: KME gold c1.2
Dysze: 2.4
Pojemność: 2771
Moc: 174km
Kod Nadwozia: 4a5
Kod Silnika: AAH
Rok Produkcji: 1993
marooned napisał(a):
ale mówiono coś o jakimś module kasującym błędy z instalacji LPG, który był wpięty w układ.

Za ten ,,moduł,, to powinni beknąć, jest ostatnie skur........jakie można zrobić klientowi. Musieli cię mieć za ostatniego fi............ lub czują się tak mocni że nikt ich nie jest w stanie dotknąć.

PostLink | Napisane: 2013-05-16, 06:20 
Pomaga

Auto: Volvo V70 2,4T / V40 T4+
Elektronika: Optima / STAG
Wtryskiwacze: Barracuda / Q-NEXT
Reduktor: Turbot / MAGIC III POWER
Dysze: przelot / j.w.
Pojemność: 2435 / 2000
Moc: 193 / 235
Kod Nadwozia: P80 / ??
Kod Silnika: B5244T / B4204T5
Rok Produkcji: 1998 (MY 99) / 2001
marooned, szkoda że na ciebie trafiło ale jakość usług EGP była już na forum nie raz poruszana, ja mam na osiedlu 2 sąsiadów z autami gazowanymi w EGP no i jest makabra pod maską ale na razie auta chodzą więc właściciele są nie świadomi.

Co do gazowni - nie trzeba demontować - wystarczy poprawić (pytanie ile do poprawy).
Odezwij się do jakiegoś dobrego gazmena ze 100-licy ew wklej na forum pare zdjęć instalacji to będzie wiadomo co nie jest do poprawy.

PostLink | Napisane: 2013-05-16, 12:57 

tryszawy napisał(a):
marooned napisał(a):
ale mówiono coś o jakimś module kasującym błędy z instalacji LPG, który był wpięty w układ.

Za ten ,,moduł,, to powinni beknąć, jest ostatnie skur........jakie można zrobić klientowi. Musieli cię mieć za ostatniego fi............ lub czują się tak mocni że nikt ich nie jest w stanie dotknąć.
Czy mógłbyś mi bardziej wyjaśnić o co chodzi z tym modułem? Ja nie zamierzam tak tego zostawić, wiem, że jest ustawa określająca jak powinna być zamontowana prawidłowo instalacja.

PostLink | Napisane: 2013-05-16, 14:35 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli/1,0 B
Dysze: 2,3
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
marooned napisał(a):
o co chodzi z tym modułem?

Instalacja pracuje źle, silnik reaguje na to poprawkami ale w końcu jest to poza zakresem jego możliwości więc sygnalizuje checkiem swoją "niemoc". Założony moduł ma za zadanie notoryczne kasowanie błędów silnika wynikłych ze złej pracy LPG. Czyli mówiąc kolokwialnie - gasi checka.

PostLink | Napisane: 2013-05-17, 09:19 

Rozumiem, ale czy da się tak zamontować instalację aby nie potrzeba było takiego modułu?

PostLink | Napisane: 2013-05-17, 09:25 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli/1,0 B
Dysze: 2,3
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
marooned napisał(a):
czy da się

oczywiście, nawet trzeba, by było to w zgodzie z kulturą techniczną
Tylko niemoty stosują takie środki by zamaskować swoją nieudolność lub chęć bezwzględną zysku.

PostLink | Napisane: 2013-05-17, 11:57 

Auto: peugeot
Elektronika: bigas, brc sequent
Wtryskiwacze: bigas, mtm
Reduktor: bigas
Dysze: 2,0
Pojemność: 1400
Moc: 75
Rok Produkcji: 2003, 2005
Ok 3-4 lata temu byłem tam na rozmowie kwalifikacyjnej. Najważniejsze co chcieli ode mnie usłyszeć to minimalny czas w jakim jestem w stanie założyć przód instalacji.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę  | <<  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  >>

Strefa czasowa: UTC + 1