Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomorskie
PostLink | Napisane: 2014-10-14, 19:14 

Auto: honda civic / toyota MR2
Elektronika: stag 200 / stag 4
Wtryskiwacze: MATRIX HD544 / Barracuda
Reduktor: KME Gold / KME Gold
Dysze: 2,3 / 2,5
Pojemność: 1600 / 2000
Moc: 180 / 175
Kod Nadwozia: ed9 / SW20
Kod Silnika: d16z5 / 3SGE
Rok Produkcji: 1990 / 1991
Polecam zakład znajdujący się w Gdyni na ul. Wiśniewskiego 3. W końcu udało mi się znaleźć zakład który potrafi porządnie regulować instalacje. Miałem już wstępnie wyregulowane, ale nie było to jeszcze to co benzyna. W kilka minut został znaleziony mój błąd montażowy, potem doregulowanie w trasie, w zwłaszcza po obrotach i jestem zadowolony. No i było widać w czasie jazdy, że gościu wiedział co robił. Co prawda nie wiem jak dobiera podzespoły, ale regulację na pewno ogarnia.

PostLink | Napisane: 2014-12-09, 10:22 

Auto: Skoda Octavia Combi
Elektronika: Stag 4+
Wtryskiwacze: Hana 2000 czerwone
Reduktor: ACR 01
Pojemność: 1595
Moc: 102
Kod Silnika: BFQ
Rok Produkcji: 2004
krzychu-k14 napisał(a):
Polecam zakład znajdujący się w Gdyni na ul. Wiśniewskiego 3. W końcu udało mi się znaleźć zakład który potrafi porządnie regulować instalacje. Miałem już wstępnie wyregulowane, ale nie było to jeszcze to co benzyna. W kilka minut został znaleziony mój błąd montażowy, potem doregulowanie w trasie, w zwłaszcza po obrotach i jestem zadowolony. No i było widać w czasie jazdy, że gościu wiedział co robił. Co prawda nie wiem jak dobiera podzespoły, ale regulację na pewno ogarnia.

NIE WIERZĘ.

Tydzień temu byłem z kolegą w Gdyni oglądać auto na sprzedaż Rover 75 z silnikiem 1.8 120KM benzyna/gaz. Sprzedający chwalił się, że klika dni wcześniej był na serwisie instalacji właśnie w Instal Gazie przy Janka Wiśniewskiego w Gdyni i wszystko jest super. Pierwsze: przełączenie na gaz następuje po bardzo długim czasie. Szkoda że nie wziąłem komputera ale jak na moje było to około 50stC. czyli jeżdżąc krótkie trasy zimą nawet na gaz się nie zdąży przełączyć. To już wiem z własnego doświadczenia, że nie potrafią regulować auta na zimnym silniku. Drugie. Przy obrotach niespełna 4.000 następuje automatyczne przełączenie na benzynę. Jeżdżąc autostradą - jedziesz praktycznie cały czas na benzynie. TAK WYGLĄDA REGULACJA INSTALACJI W INSTALGAZIE. I na koniec wcisną Ci, że tak musi być. Więc proponuję jednak jechać jeszcze raz do innego warsztatu na poprawną regulację, np. do VANOSa w Gdyni.

PostLink | Napisane: 2015-07-24, 18:36 

Auto: Opel Astra H
Pojemność: 1600
Moc: 115
Kod Nadwozia: gtc
Kod Silnika: A16XER
Rok Produkcji: 2009
Ja bardzo polecam Pana Zbigniewa Brzezińskiego z Gościcina. Fakt ze to daleko od Trójmiasta ale na prawdę warto. Mialem awarie przy wyprzedzaniu w pracy wyłączył mi się silnik. Po drodze z pracy pojechałem do pierwszego lepszego warsztatu grzebali grzebali i nic. Co ciekawe na wolnych obrotach wszystko działało on a jak mocno kręciłem przerywało zapłon- serwis nic nie znalazł. Pojechałem do aso skody (fabia 1,2) nic nie znaleziono... Balem się szybciej jechac nowym autem, hipotez usterki bylo milion... Kiedy przyjechałem na pierwszy przegląd lpg Pan Zbigniew znalazł usterkę. Silnik z 3 cylindrami na dużych obrotach mocno wibrował co spowodowało połamanie się kabli w wiązkach (druciarze podpięli bez zapasu kabla i pochowali je) i brak styku ale tylko na wysokich obrotach. Instalacja została przerobiona i działała super. To bylo w 2010 roku od tamtej pory samochody serwisuję u tego gazownika, wielu znajomych u niego instalacje zakladalo i wszystko działa świetnie. Facet jest bardzo miły i rzeczowy do tego ma cierpliwość wytłumaczyć i nie cwaniakuje.

PostLink | Napisane: 2016-06-08, 08:15 

Auto: Renault Laguna III
Elektronika: BRC Plug & Drive
Wtryskiwacze: BRC Żółte
Reduktor: BRC Genius MAX
Pojemność: 1998
Moc: 205
Rok Produkcji: 2008
Ja bardzo polecam kolegę z forum Adama (nick: ulisses) Stroił mi instalację BRC w Lagunie 3 2.0T.

Obrazek

Po pomiarach na hamowni zrobiliśmy jeszcze parę poprawek i jak dla mnie jest idealnie.

Gorąco polecam i pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2016-06-08, 10:29 
S_MOD

Auto: Volvo XC90
Elektronika: Optima EXPERT
Wtryskiwacze: Barracuda 130
Reduktor: KME EXTREME
Dysze: Brak
Pojemność: 2922
Moc: ~310
Kod Silnika: B6294T
no to jeszcze jak by pomiary były wykonane poprawnie, to różnica między gazem a beną byłaby jeszcze mniejsza.

PostLink | Napisane: 2017-01-25, 12:13 

Auto: Audi A3
Elektronika: AEB
Wtryskiwacze: Hana
Reduktor: Zavoli
Pojemność: 1781
Moc: 150 PS
Kod Silnika: AQA
Rok Produkcji: 2000
Szczególnie chciałbym polecić kolegę Adama (nick: ulisses). Osoba która wiec co robi i bardzo dobrze zna się na strojeniu. Instalację nie potrafiło wystroić odpowiednio wiele warsztatów a Adam zrobił to błyskawicznie i do tego pod AFR tak jak być powinno. Auto audi A3 1.8T.
Dodatkowo zamieszczam logi dynamiczne potwierdzające pracę Adama, naprawdę bardzo dobra robota.
Benzyna:
http://vaglog.pl/log-002_033_N66S699.html
LPG:
http://vaglog.pl/log-002_033_YJl2o.html
Dodatkowo LPG ze spalania stukowego:
http://vaglog.pl/log-002_020_j24s67J.html

PostLink | Napisane: 2017-02-19, 11:16 

Auto: VW Golf IV
Elektronika: BRC Sequent 24.11
Wtryskiwacze: BRC MAX (pomarańczowe)
Reduktor: BRC Genius MB
Pojemność: 1984 cm3
Moc: 85kW / 115KM
Kod Nadwozia: 1J1
Kod Silnika: APK
Rok Produkcji: 1999
Chciałbym zarekomendować kolegę z forum Adama (nick ulisses). Serdecznie dziękuję za pomoc w kalibracji instalacji, pomoc w usunięciu usterek samochodu mających wpływ na działanie instalacji a także pomoc w merytorycznym podejściu do błędów popełnionych w warsztacie gdzie dotychczas serwisowałem instalację. Samochód sprawuje się świetnie. Przewaga pasjonata nad warsztatem nastawionym na typowe sytuacje oraz ilość jest deklasująca. Bardzo dziękuję za pomoc, jednocześnie polecam świetnego fachowca!!!

PostLink | Napisane: 2018-05-02, 08:41 

Auto: Chrysler 300M
Elektronika: Landi Renzo Omegas
Wtryskiwacze: Barracuda 130
Reduktor: KME Gold
Pojemność: 3500
Moc: 253
Rok Produkcji: 2001
Ja również chciałbym polecić Adama (nick Ulisses).

Prace jakie wykonał:
1. Konwersja MED białe na Barracuda 130l
2. Zrobiona kompensacja
3. Wymiana filtra fazy lotnej na KME włókno szklane + węże, opaski
4. Zrobione strojenie na korekty OBD + AFR.

Auto to Chrysler 300M z motorem 3.5 V6.
Spalanie auta na trasie przy 140 km/h to 12.8. Jestem mega zadowolony.
Adam podchodzi do tematu kompleksowo i bardzo rzetelnie, a przy tym jest przemiłym człowiekiem.
Zdecydowanie na tak. :)

PostLink | Napisane: 2018-08-13, 07:40 

Auto: Passat b5 170km
Elektronika: zenit jz 2005
Wtryskiwacze: yeti
Reduktor: kme gold
Dysze: 2.3
Pojemność: 2300
Moc: 170
Kod Silnika: AZX
Rok Produkcji: 2002
Ja również polecam ulissesa (Adama) fachowa regulacja raz wydane dobrze pieniadze . I zle wspomnienia po paprykarzach minely

PostLink | Napisane: 2018-08-16, 20:12 

Auto: Toyota AURS I HSD LPG
Elektronika: Qnext
Wtryskiwacze: Barracuda
Reduktor: AC R01
Dysze: ?
Pojemność: 1800
Moc: 136 (98 z noPb)
Kod Nadwozia: E15
Kod Silnika: 2ZR-FXE
Rok Produkcji: 2011
Tak jak kilka postów powyżej, ale nie wiem czy Adam prowadzi montaż. Chyba nie. To jest pasjonat, to widać. Bardzo rzetelna jednostka i godna polecenia. Umysł otwarty na nowinki (hybrydy z LPG). Bez ściemy i pitolenia bajek. Generalnie jak jest jakiś problem z instalacją po druciarzach (których w trójmieście coraz więcej....), strojenie, dopieszczanie, dobre rady i sugestie.....szczerze polecam!

PostLink | Napisane: 2018-09-24, 15:04 

Auto: Peugeot 307
Elektronika: stag 400
Wtryskiwacze: Hana RED
Reduktor: AC STAG R01 150KM
Pojemność: 1997
Moc: 136
Kod Nadwozia: CC
Kod Silnika: RFN EW10J4
Rok Produkcji: 2004
Byłem zmodernizować i wyregulować instalacje u Adama (ulisses). Swietny gość znający się na tym.
W moim wypadku była to wymiana listwy, przewodów, zmiana filtra fazy lotnej na inny typ - ogólna reorganizacja elementów. No i pełna regulacja instalacji na drodze, aktualizacja firmware w komputerze LPG.

Jestem ogromnie zadowolony, że trafiłem na tego człowieka. Działania samochodu na benie i LPG nie można odróżnić - wg tego co widze, splanie zostało też nieco zredukowane (jakieś 5%).

Człowiek bardzo symaptyczny, konkretny i słowny. Zdecydowanie polecam każdemu kto ma problemy z instalajca LPG, lub chcą ją nieco odświezyć/zmodernizować.

PostLink | Napisane: 2018-12-16, 20:46 

Auto: Renault Laguna
Elektronika: LPG TECH
Wtryskiwacze: DRAGON
Reduktor: KME
Pojemność: 1998
Rok Produkcji: 2005
Mało się udzielam na tym forum ale i mi przyszło polecić "kolegę" Adama (ulisses).
Pierwszy raz trafiłem do niego dzięki forum ponad rok temu, już wtedy tylko on był w stanie ogarnąć moją kapryśną Lagunę 2.0T w Automacie.
Niedawno kolejny raz u niego zawitałem, wymiana filtrów,węży,kontrola i małe poprawki z AFR.
Nastąpi zmiana miejsca i wtryskiwaczy z jego pomocą bo on jako jedyny był w stanie poświęcić na to czas,zobaczyć,wytłumaczyć.
Nie pozostało mi nic innego jak go polecać każdemu i dalej męczyć w moich wymysłach :D

PostLink | Napisane: 2019-03-22, 20:10 

Auto: Chrysler stratus
Pojemność: 2000
Moc: 131
Nie będę oryginalny i polecam z forum Adama (nick: ulisses). Dzisiaj byłem u niego ze swoim autem i widać wiedzę, zajawkę do lpg i faktyczną chęć pomocy.

Będę do niego przyjeżdżał na wymiany filtrów, regulacje i korekty :)

PostLink | Napisane: 2019-05-31, 22:45 

Auto: RENAULT Laguna IIIphII
Pojemność: 2.0T automat
Kod Silnika: F4RT
Rok Produkcji: 2011
Szerze polecam Adama ( nick ulisses) moja laguna 3 2.0t 170ps ledwo co odebrana po montazu byla bardzo zamulona na lpg. Po strojeniu u Adama jedzie tak samo na benzynie jak i na gazie. Szczerze Polecam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1