Autor Wiadomość
 Tytuł: Mazda 2.0 MZR LF
PostLink | Napisane: 2021-10-24, 17:27 

Auto: Mazda Mx-5 NC 2.0
Elektronika: Vialle Liquid Si
Wtryskiwacze: Ciemno Brązowe
Pojemność: 2000
Moc: 160
Kod Silnika: MZR LF
Rok Produkcji: 2008
Witam,
Posiadam mazdę z silnikiem 2.0 MZR LF 160km z 2013r. Silnik zdrowy 15.5-15.3bar nie pali oleju, 250kkm przebiegu od 225kkm u mnie, regularnie zmiany oleju co 8-10kkm. Silnik po PROFESIONALNYM strojeniu na ostrych wałkach i luźnym wydechu 195km, głowica po portingu i luzniej spasowane zawory do lpg, wywalony egr i klapki wirowe z kolektora ssącego.

Przez okres 18 miesięcy 75kkm samochód był wyposażony w instalacje Vialle LSi pracującą w zakresie do 4500obrtów jednak montaż spaprany przez Holenderski serwis sprawiał że nonstop było coś nie tak :
-montaż wtryskiwaczy bez demontażu kolektora (krzywo i na klapki wirowe) przez co problemy z "lodem" i wypadania zapłonów.
-oszukanie mnie na dopłatę za montaż mocniejszej pompy a zamontowanie 40.
-wymigiwanie się od gwarancji na zepsute wtryskiwacze i wyjącą pompę co w efekcie doprowadziło do skasowania luzu na zaworze w ciągu 25kkm. Sprawdzane 2kkm po montażu potem kolejne po 50kkm (norma) i nie doczekała trzeciego. Podparty zawór i generalny remont głowicy.
Koniec końców wywaliłem to dziadostwo i przełknąłem ból straty prawie 7k zł za instalację + koszty regeneracji głowicy a dzięki koronie i taniej benzynie szybko o tym zapomniałem.

W obecnej chwili 5kkm miesięcznie i 2e brutto za litr benzyny sprawia ze znowu rozglądam się za lpg.

Czego szukam:
-Solidnej i godnej zaufania
-Prostej ( łatwa wymiana filtrów, prosty serwis, diagnostyka, serwisy które znają się na niej)
-Coś z górnej półki cena nie gra zbytnio roli ale zarazem nie Holenderskie frykasy
-Schludny montaż nie rzucający się w oczy( niestety będzie na "lewo" bo niestety nie dostanie certyfikatu G3 żeby być legalna w NL)
-Chce żeby instalacja dawała możliwość automatycznego przerzucenia na benzynę przy zadanych obrotach bądź obciążeniu silnika (zależy mi tylko na lpb jadąc 100-130km/h na tempomacie. Kręcąc wyżej i weekendy jestem w porządku z spalanie benzyny.
-Elastyczny serwis który mógł by się tego podjąć w piątek/sobotę (mogę zaczekać na termin ale nie mogę stracić samochodu na 2 tyg.)
-Możliwość dojazdu gdziekolwiek w Polsce.

Pozdrawiam,
Jakub

Tytuł: Re: Mazda 2.0 MZR LF
PostLink | Napisane: 2021-10-24, 17:44 

Elektronika: KME Nevo
Wtryskiwacze: AC W03
Reduktor: Zavoli zeta N
Dysze: 2.5
Pojemność: 1840
Moc: 101
Kod Nadwozia: Premacy
Rok Produkcji: 1999
Polecę instalkę opartą o fanty firmy KME.
Spokojnie sprosta w pełnym zakresie obrotów lub z wszelkimi powrotami na benzynę zgodnie z życzeniami.
Z tego co się orientuję to papier na NL też powinien być osiągalny.

No, np Firmowy w Łodzi, ul. Aleksandra 24/26.

PostLink | Napisane: 2021-10-24, 19:57 

Auto: BMW e46, BMW F30
Elektronika: KME
Wtryskiwacze: Barracude
Reduktor: KME
Pojemność: 1998, 1995
Moc: 150, 184
Kod Nadwozia: Coupe, Sedan
Kod Silnika: M52TUB20, N47D20
Rok Produkcji: 2000, 2012
Essowot, tak jak kolega wyżej Ci podpowiada KME to świetny wybór ;) Lecz sprawa najważniejsza to monter... jeśli ta osoba będzie odpowiednia to zakończysz proces sukcesem ;)

PostLink | Napisane: 2021-10-25, 06:22 

Auto-Dakar forumowicz "vicia" z Warszawy

Strefa czasowa: UTC + 1