Autor Wiadomość
 Tytuł: EmuTECH Pb-Pressure-02 podłączenie w V50 T5
PostLink | Napisane: 2022-03-03, 17:15 

Auto: Volvo V50
Elektronika: Stag 300-6
Wtryskiwacze: W03
Reduktor: R01
Pojemność: 2500
Moc: 220 KM
Rok Produkcji: 2007
Witam
Proszę o pomoc w podłączeniu emulatora EmuTECH Pb-Pressure-02 w Volvo V50 2,5T T5 z 2007r.

Proszę o pomoc zwłaszcza dotyczącą podłączenia do pompy i czujnika ciśnienia. Mam na myśli to jak w tym modelu jest sterowana pompa i pod jakie kable się podpiąć (super by było jak by ktoś wiedział jakie kolory kabli i gdzie).

Emulator jest pod tylną kanapą gdzie mam bardzo blisko do przewodów pompy paliwowej i jej sterownika. Jest tam parę cienkich i grubych przewodów w wtyczce sterownika pompy. Zdaje się że w tym modelu jest ona sterowana do masy. Podłączam się do sygnału (gruby biało-czarny, przecinam) i do stałego +12 (nie wiem jeszcze który to przewód).

Kolejny problem to podłączenie przy czujniku ciśnienia. Podłączam się tam do masy czujnika (trzeci przewód w wtyczce czujnika? Na tym jest masa po odłączeniu wtyczki od czujnika) i sygnałowy biało-niebieski (pierwszy w wtyczce czujnika?) który przecinam.

Proszę o ew. inne techniczne wskazówki które mogą być pomocne w prawidłowym podłączeniu tego emulatora. Emulator jest obecnie podłączony nieprawidłowo (tak jak by pompa była sterowana po +12) i dodatkowo "emuluje" chyba wskazówkę stanu paliwa.

Tytuł: Re: EmuTECH Pb-Pressure-02 podłączenie w V50 T5
PostLink | Napisane: 2022-03-03, 20:53 
Pomaga

Auto: Aódi a4b6/ Mazda 6
Elektronika: Q-Box Basic/SKY DIRECT
Wtryskiwacze: AC-W03 BFC/ AC-W03
Reduktor: Kanapka Gold GT/ GOLD GT
Dysze: BRAK/2.7
Pojemność: 1781/2488
Moc: 320KM\192
Kod Nadwozia: 8E2/GJ
Kod Silnika: AVJ/PY
Rok Produkcji: 2001/2013
W manualu staga 300 q max plus są schematy i rozpiska pinów.

Tytuł: Re: EmuTECH Pb-Pressure-02 podłączenie w V50 T5
PostLink | Napisane: 2022-03-05, 09:17 

Auto: Volvo V50
Elektronika: Stag 300-6
Wtryskiwacze: W03
Reduktor: R01
Pojemność: 2500
Moc: 220 KM
Rok Produkcji: 2007
Dzięki, też się do tego dokopałem ale mam pytania bo ja podłączam się przy wtyczce czujnika i przy sterowniku pompy pod siedzeniem.
Czy ten biało-niebieski to ten sam biało-niebieski co jest przy wtyczce czujnika i który to masa czujnika (czy to ten pin co po odłączeniu wtyczki od czujnika łączy się z masą)?

Pytam bo schemat Staga odnosi się do konkretnych pinów przy ECU a ja podłączam się przy samych kostkach i nie wiem czy one w między czasie nie przechodzą przez coś i np. zmieniają kolory kabli.

Strefa czasowa: UTC + 1