Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przymarzanie wtryskiwaczy GAZU
PostLink | Napisane: 2012-02-10, 00:21 

Auto: BMW
Elektronika: Stella- Popular
Wtryskiwacze: OMVL REG Dream Fast XXI
Reduktor: FIORE FORTE
Pojemność: 1600
Moc: 102
Kod Nadwozia: KD19783
Rok Produkcji: 1995
Widziałem dwa rodzaje tych regfastów, czy te np byłyby dobre ?
http://www.phjacus.pl/Y33-Listwa-wtrysk ... -p176.html

Aha a jakbym sam chciał wyregulować te valteki ( tzn skok tłoczka) to można, nie wiem np szczelinomierzem?

Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2012-02-10, 00:27 
Pomaga

Auto: Audi 100 avant quattro
Elektronika: Tech 328
Wtryskiwacze: barakuda
Reduktor: KME gold c1.2
Dysze: 2.4
Pojemność: 2771
Moc: 174km
Kod Nadwozia: 4a5
Kod Silnika: AAH
Rok Produkcji: 1993
Listwa dobra a skok to chyba szczelinomierzem się nie da ale próbuj. Poszukaj tematów kalibracja valteków.

PostLink | Napisane: 2012-02-10, 06:58 
Pomaga

Auto: nissan primera
Elektronika: zavoli aliseiN
Wtryskiwacze: magic jet
Reduktor: zavoli N
Dysze: 2,2 p=1,0 bar
Pojemność: 1597
Moc: 99KM
Kod Nadwozia: P11.144
Kod Silnika: GA16GE
Rok Produkcji: 2001
Szczelinomierzem z pewnością się nie da :lol: :lol: :lol: , potrzebny mikrometr zegarowy i zasilacz do wtryskiwacza, bez tego daj sobie spokój bo i tak wylądujesz z wtryskami u gazownika lub na śmietniku :/

PostLink | Napisane: 2012-02-10, 23:19 

Czyli jakbym chciał zmienić listwe to najlepiej kupić tą DREAM FAST OMVL, żeby nie musieć kalibrować?

A czy jak kupie nowe wtryski to one nie są skalibrowane fabrycznie ?
Czy jak zakupię takie fabrycznie skalibrowane, to wystarczy w programie zrobić autokalibrację ??
Dzięki i pozdrawiam

Dodam, że znowu przyszły mrozy i dzisiaj przy -20 przełączył jak ta lala, oczywiście na noc zamknąłem zawór na butli i wypaliłem zawartość gazu z układu ( czyli na pracującym silniku na gazie zamknąłem zawór na butli i czekałem aż przełączy na benzyne).
Z tego wnioskuje że wtryskiwacze nie są złe, Ustawie je na PION pod maską i zobaczę jak w tej pozycji się będą sprawowały.
Dziś zatankowałem na Shell-u, chce sprawdzić jeszcze czy to może nie kwestia złego gazu ( złej mieszaniny)

Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2012-02-10, 23:27 
Pomaga

3 x tak

PostLink | Napisane: 2012-02-13, 20:23 

Witam,

Po kilku dniach testów mam pewne przypuszczenia:

Stawiam na zabrudzone wtryskiwacze jak tu już wcześniej mi podpowiadaliście.
Otóż problem występuje nadal gdy samochód dłużej postoi (ponad 6h) na mrozie.

Natomiast problem znika gdy przed dłuższym postojem auta (więcej niż 6h), gdy jeszcze samochód pracuje na gazie - zakręcę zawór na butli i poczekam aż auto wypali resztę gazu z układu i przełączy automatycznie na benzynę z racji zadziałania czujnika ciśnienia (brak gazu w układzie). Następnie wyłączam silnik (i odkręcam zawór na butli aby rano tego nie robić, elektrozawory i tak są zamknięte wiec gaz nie nie dostanie się przez noc do układu- oczywiście znikome ciśnienie w nim jest).
I taki zabieg tzn. zabawa z zaworem na butli skutkuje tym, że nawet przy -15 po całej nocy stania, gdy wsiądę rano samochód po około 2 km jak osiągnie temperaturę przełącza się na gaz bez problemów.

Myślę, że przymarzanie wtryskiwaczy (przybrudzonych) potęguje ciśnienie panujące w układzie między reduktorem a wtryskiwaczami, dodatkowo dociskające zaworki wtrysków tym samym powodując ich przymarzanie.

We wtorek pozostawię auto na przegląd u gazownika i zobaczę jak on to zdiagnozuje.

Jeżeli nie poradzi sobie, to ja w pierwszej kolejności zabiorę się za regenerację wtryskiwaczy.

Do tryszawy
Radziłeś abym wziął pod uwagę tą listwe:

Czy mam się zastanawiać między nią, a może wersją z metalowym korpusem?
No i czym różnią się REG FAST z czarnymi cewkami od tych z niebieskimi
A może kompromisem będą czerwone Valteki?

Pozdrawiam i Dziękuję za wszelkie rady.

PostLink | Napisane: 2012-02-14, 01:08 
Pomaga

dzikoslaw napisał(a):

Do tryszawy
Radziłeś abym wziął pod uwagę tą listwe:

Czy mam się zastanawiać między nią, a może wersją z metalowym korpusem?
No i czym różnią się REG FAST z czarnymi cewkami od tych z niebieskimi
A może kompromisem będą czerwone Valteki?

Pozdrawiam i Dziękuję za wszelkie rady.

Metalowa -plastikowa ?ja bym kupił plastikową aczkolwiek jak masz pieniążki, to bogatemu dużo wolno. cewki to tylko kolor plastiku a valteki nie są kompromisem niestety.

PostLink | Napisane: 2012-02-22, 20:04 

Witam. Dokończę to co zacząłem.

A więc odebrałem samochód z przeglądu,jak zwykle panowie gazownicy nie mieli okazji żeby sprawdzić i zobaczyć co jest z tym przymarzaniem. Mimo iż rano dzwoniłem jak to sprawdzić, oni wprowadzili samochód do warsztatu jak się wszystko ogrzało to już można kiche sobie sprawdzić.

Ogólnie po całym ich przeglądzie, stwierdzili że wtryski były brudne (podobno je przeczyścili), ale gazol mówił że tragedii nie było.

Ja sprawdziłem zachowanie samochodu tylko przy -5 stopniach i dalej to samo, jak przełącza po rozgrzaniu się do temp pracy silnik gaśnie, wtryskiwaczy nie słychać ( czyli przymarznięte, zaklejone, cokolwiek). Po około 2 kilometrach jazdy dalej na benzynie, znów przełączam i jest najpierw dławienie się, a po lekkiej zadyszce wszystko wraca do normy i już chodzi świetnie ---> oczywiście postoi kilka godzin przy -5 i jest to samo.

Teraz temp jest bliska 0 a nawet na plus i problem jest taki że przełącza od razu tylko się dławi jakby na wszystkie gary nie palił po 200 metrach przejechanych jest ok

problem pozostał- mniej mnie męczy no bo i temp jest koło zera, a ja nie mam czasu się wybrać do gazownika drugi raz - praca, żeby poprawił partanine, bo jak przyjdą znowu mrozy - 20 , to pewnie problem wróci

W między czasie wszedłem w posiadanie interfejsu i podejrzałem co nieco
I tak:na screenach poniżej jest w trybie offline ( nie podłączony tylko zapamiętane dane),
Na online różni się tym
1. Start na gazie przy zimnym silniku (opcja cały czas zaznaczona,) - nie moge jej zmienić ---- a propo silnik nie startuje od razu na gazie przy gorącym silniku
opcja jakby nie aktywna
2. Przejście benzyna/ gaz w sposób sekwencyjny ( zaznaczone, szary kolo ) nie mogę zmieniać - tak jakby była opcja nie aktywna

Reszta tak jak na screenach
Dodam że w programie pokazuje wersję oprogramowanie ECU : 2.0

Dodam jeszcze, czego nie widać na screenach
Na BENZYNIE - sonda lambda w okolicach 1 Volta
NA GAZIE - wartość ta leci do 3 Voltów
O co chodzi

Proszę o sugestie
Tzn. chciałbym aby samochód na gorącym odpalał od razu na gazie
no i żeby przełączał w sposób sekwencyjny, oraz co z tą lambdą czy tak jest OK
Aha i czy można zmienić: Opóźnienie dla zmiany benzyna-gaz - minimalnie mogę ustawić 25 s czy można mniej ?

Załączniki:
elpigaz2.jpg
elpigaz2.jpg [ 190.83 KiB | Przeglądane 3077 razy ]
elpigaz1.jpg
elpigaz1.jpg [ 263.41 KiB | Przeglądane 3077 razy ]

PostLink | Napisane: 2012-02-23, 21:00 
Pomaga

Auto: Forester 2.5XT
Elektronika: ALEX Optima Nano
Wtryskiwacze: ALEX testowe140Nl/min
Reduktor: ALEX Turbot
Poproś swojego gazownika o to by:
zrobił reprogramowanie sterownika do 12.0 programem 6.0.2 dzięki czemu będzie mógł włączyć START NA GAZIE, nie wiem czy masz sondę podpiętą bo jeżeli nie to te wartości mogą być z kosmosu.
Krótsza zwłoka jest możliwa jak posiadają klucz, jak nie to mogą wysłać plik do Elpigazu i technik przerobi na np. 5 sekund.
Dalej masz problem z pierwszym przełączeniem więc ich męcz. Jeżeli auto jest sprawne to przy prawidłowym montażu i sprawnych elementach NIE MA PRAWA gasnąć. Więcej nie jestem w stanie Tobie pomóc.

PostLink | Napisane: 2012-02-26, 20:26 

Dzięki Neptun za odpowiedz.

Byłem u nich no i jak samochód rozgrzany to chodzi gitara, na wszystkie gary to gazownik za wiele się nie wypowiedział, podłączył pod program i paczy i nic.
Mówię mu, że przypuszczam że drugi wtryskiwacz się wiesza bo jak rano odłącze, a silnikiem telepie jakby na wszystkie gary nie palił, to odłączenie kostki od drugiego wtryskiwacza nie daje żadnej reakcji, a jak inne odpinam to się dusi.
Na to on go wykręcił, sprawdził czujnikiem zegarowym i stwierdził, że jest źle skalibrowany, skalibrował i kazał mi sprawdzić czy będzie lepiej.

Dodam, że tydzień temu był na przeglądzie, a na przeglądzie chyba kalibracja wtryskiwaczy powinna być zrobiona !!!

Na moje pytanie, czy może włączyć opcje, odpalanie na gazie, i przełączanie w sposób sekwencyjny odpowiedział, że ten sterownik tego nie obsługuje
Sterownik STELLA Nord ---czy to prawda, czy wystarczy firmware zaktualizować ?
Myślę, że niczego nie zrobili, zmienili filtry albo tylko ten od fazy lotnej i skasowali

Gazownicy to , Bydgoszcz, Rybacki ul. Regatowa - szkoda pisać.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za rady.

PostLink | Napisane: 2012-02-27, 09:38 
Pomaga

Auto: Forester 2.5XT
Elektronika: ALEX Optima Nano
Wtryskiwacze: ALEX testowe140Nl/min
Reduktor: ALEX Turbot
dzikoslaw napisał(a):
Dzięki Neptun za odpowiedz.

Byłem u nich no i jak samochód rozgrzany to chodzi gitara, na wszystkie gary to gazownik za wiele się nie wypowiedział, podłączył pod program i paczy i nic.
Mówię mu, że przypuszczam że drugi wtryskiwacz się wiesza bo jak rano odłącze, a silnikiem telepie jakby na wszystkie gary nie palił, to odłączenie kostki od drugiego wtryskiwacza nie daje żadnej reakcji, a jak inne odpinam to się dusi.
Na to on go wykręcił, sprawdził czujnikiem zegarowym i stwierdził, że jest źle skalibrowany, skalibrował i kazał mi sprawdzić czy będzie lepiej.

Dodam, że tydzień temu był na przeglądzie, a na przeglądzie chyba kalibracja wtryskiwaczy powinna być zrobiona !!!

Na moje pytanie, czy może włączyć opcje, odpalanie na gazie, i przełączanie w sposób sekwencyjny odpowiedział, że ten sterownik tego nie obsługuje
Sterownik STELLA Nord ---czy to prawda, czy wystarczy firmware zaktualizować ?
Myślę, że niczego nie zrobili, zmienili filtry albo tylko ten od fazy lotnej i skasowali

Gazownicy to , Bydgoszcz, Rybacki ul. Regatowa - szkoda pisać.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za rady.

Proszę bardzo - na przeglądzie co 30.000km należy wymieniać odpłatnie zestawy naprawcze wtryskiwaczy (tych w których się wymienia czyli Twoje Verde)
Raz jeszcze napiszę, że odpowiednie reprogramowanie sterownika Nord pozwala na start na gazie (sterownik faktycznie ma zablokowaną tą funkcję w standardzie) ale ja zalecam osobiście ustawienie krótszej zwłoki np. 5s zamiast 25s - jak nie mają możliwości na miejscu to niech wyślą do technika z Elpigazu do Gdańska plik to im to przerobi.

PostLink | Napisane: 2012-02-27, 19:20 

Napisze tyle.
Dzisiaj przy -5 wszystko było w porządku, więc cieszę się, że działa, i chyba kalibracja tego jednego wtryskiwacza pomogła.
Żeby nikt nie zrozumiał mnie źle, z moich gazowników jestem zadowolony w połowie
czyli dałbym im 5/10 punktów ogólnie, montaż możecie sami obejrzeć na zdjęciach, dostrojenie instalacji oceniłbym wyżej, no ale samo strojenie to nie wszystko, dla mnie liczy się także obsługa później

Na razie cieszę się że działa. Zobaczę jutro i przez kolejne dni. Myślę tylko że przy większych mrozach problem może powrócić, a za rok to już gwarancji nie będzie więc gazownicy się przejmować nie będą wcale.

Tym co będą mieć podobne problemy, zalecam czyszczenie i kalibrację wtryskiwaczy na początek.

Myślę, że względnie temat wyczerpany

Dziękuje wszystkim, za pomoc w raczkowaniu przy gazie :)

pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2013-03-10, 16:49 

Witam, aby ostatecznie zakończyć temat dla potomnych napiszę, że zmieniłem wtryskiwacze z Verde na OMVL REG Dream Fast XXI.

Po tym zabiegu wszystko działa wyśmienicie, musiałem tylko zrobić auto - kalibrację oraz zmienić trochę mapę aby auto jechało prawidłowo.

Teraz wszystko działa nawet podczas mrozów, no i powiem że mam większą przyjemność z jazdy bezawaryjnej i niedokuczliwej.

Diagnoza ostateczna to wtryskiwacze, zabrudzone źle skalibrowane albo po prostu z niższej półki. Dodam tylko że listwa wtrysków nowa wyszła mnie taniej niż kalibracja starej u gazowników gdzie chcieli ode mnie 170 zł.

Teraz jestem na etapie szukania reduktora bo mój aktualny FIORE FORTE zaczyna mieć wycieki płynu, a zestaw naprawczy do niego to jakieś 80 - 100 zł, i zastanawiam się nad nowym Zavoli Zeta N do 150km, czy będzie dobry?

Pozdrawiam

PostLink | Napisane: 2013-03-10, 16:51 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli
Dysze: 2,3
Pojemność: 2000
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
dzikoslaw napisał(a):
zastanawiam się nad nowym Zavoli Zeta N do 150km, czy będzie dobry?

owszem

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę  | <<  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1