Autor Wiadomość
 Tytuł: Lovato easy smart gaśnie po przełączeniu na LPG
PostLink | Napisane: 2019-05-14, 09:34 

Auto: Audi A6 C5
Elektronika: Stag 300
Pojemność: 2400
Moc: 165
Rok Produkcji: 1997
Witajcie Ludzie chętni niesienia pomocy :)
Piszę ponieważ moje dotychczasowe obcowanie z LPG kończyło się na tankowaniu i wymianie filtrów (no może jeszcze jakieś drobne naprawy), jednak obecnie mam grubszą sprawę. Mianowicie w MB b-klasie (2006 r.) 2.0 (B200) musiałem zacząć jeździć na benzynie (mam nadzieję, że do czasu rozwiązania problemu).
Ale od początku: wczoraj jadąc do pracy, gdy instalacja LPG (wydawało mi się, że) pracowała normalnie ubywało mi benzyny, aż w pewnym momencie auto mi zgasło i od tego momentu nie może przełączyć się na gaz – tzn. gaśnie, chyba, że przycisnę pedał do podłogi a wtedy mocno się dusi i po lekkim puszczeniu pedału gaśnie. Na benzynie pracuje ok, a za każdym razem (silnik wygrzany) gdy włączam (i przełącza się układ na) gaz, słyszę otwieranie zaworu w bagażniku i po chwili auto zdycha. Instalacja ma 8 lat, filtry nowe.
Pod domem wpiąłem się z komputerem i oto co zobaczyłem (oczywiście zarejestrowanych błędów przez komputer brak):
Podczas pracy na benzynie (instalacja wyłączona) parametry wyglądają jak na pierwszym zrzucie ekranu:
Załącznik:
Komentarz: Praca na benzynie
1.png
1.png [ 87.52 KiB | Przeglądane 515 razy ]

Podczas przełączania na gaz – gdy już silnik gasł (widać spadające obroty silnika) udało mi się zrobić innego screena:
Załącznik:
Komentarz: Parametry gdy silnik gasł podczas przełączania na LPG
2.png
2.png [ 76.77 KiB | Przeglądane 515 razy ]

Wolałbym sam naprawić usterkę niż jechać do najbliższego miasta oddać auto do naprawy (z kilku powodów), dlatego będę wdzięczny za każdą dobrą radę (przekazaną w możliwie najbardziej łopatologiczny sposób)!

Tytuł: Re: Lovato easy smart gaśnie po przełączeniu na LPG
PostLink | Napisane: 2019-05-14, 09:39 
Pomaga

Auto: Xantia HA
Elektronika: Stag 4
Wtryskiwacze: MJ-FX
Reduktor: Zavoli
Dysze: 2,3
Pojemność: 2000
Moc: 136
Kod Silnika: XU10J4R
Rok Produkcji: 1998
Art182 napisał(a):
Podczas przełączania na gaz – gdy już silnik gasł (widać spadające obroty silnika)

a spadającego ciśnienia nie widać?
ten sterownik powinien mieć zapis oscyloskopu, to ci pomoże w diagnozie
sprawdź realnie manometrem ciśnienie na wtryskach albo w ciemno wyczyść elektrozawór przed reduktorem
następny możliwy etap, jeśli z ciśnieniem jest wszystko ok, to test wtryskiwaczy

PostLink | Napisane: 2019-05-14, 20:14 

Ostrzeżenia: 1

Auto: Nissan Micra K12 C+C
Elektronika: Lovato Smart Exr
Wtryskiwacze: KP
Reduktor: RGJ-3.2L
Pojemność: 1400
Moc: 88
Kod Nadwozia: cabrio
Kod Silnika: CR14DE
Rok Produkcji: 2006
Nie znam się to więc się wypowiem :)

Widać na drugim screenie że wtryskiwacze LPG są cały czas zamknięte 0,00 ms, czy podczas przęłączania sterownik notuje jakieś czasy? Może wtryski powiedziały pa pa.

Widzę że nie masz czujnika temperatury reduktora i stary soft, uzupełnij to.

PostLink | Napisane: 2019-05-16, 19:51 

Auto: Audi A6 C5
Elektronika: Stag 300
Pojemność: 2400
Moc: 165
Rok Produkcji: 1997
Idą podziękowania! za cenne uwagi. Ja też mam swoje (jeszcze inne) podejrzenie, jednak kolega polecił mi swojego znajomego i dzisiaj podstawiłem jemu auto. Obecnie wylatuję w delegację, więc po powrocie, gdy już będę coś wiedział to dam znać co było na rzeczy.
Jeszcze raz dzięx za pomoc.

Strefa czasowa: UTC + 1