Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z JTG ICOM, pomocy
PostLink | Napisane: 2019-12-05, 00:41 

Auto: VW Passat b5 FL
Elektronika: JTG ICOM
Wtryskiwacze: e3 67r-017004
Reduktor: e3 67r-017003
Pojemność: 1595
Moc: 102
Kod Nadwozia: Variant
Kod Silnika: AHL ( chyba )
Rok Produkcji: 2002
Witam wszystkich forumowiczów!

Na wstępie chciałbym podziękować za przyjęcie oraz oznajmić, że polskie forum LPG tego formatu to naprawdę coś. :)

Teraz przejdę do rzeczy. Jakiś czas temu zakupiłem w Niemczech ( auto jest tu głównie użytkowane ) VW Passat 1.6b FL LPG 2002 rok z instalacją gazową JTG ICOM - instalacja była zakładana w 2010 roku przy około 120 00 tkm. Od początku sierpnia do dnia dzisiejszego przejechałem nim ponad 30 000 tkm, z czego 98 % na gazie. Instalacja działa, ale nie jak należy. A mianowicie;

- przełącznik się częściowo spalił, obecnie nie pokazuje ilości gazu w zbiorniku, włącznik i wyłącznik działa, pomarańczowa kontrolka trybu pracy działa
- instalacja rozłącza się / załącza od nowa - najczęściej po zatankowaniu do pełna, ale nie tylko, czasem nawet z dwa razy w ciągu 30 minut lub wielokrotnie podczas 8 godzinnej jazdy na autostradzie ( nie, nie tylko gdy nogi nie ma pedale gazu )
- pompa jest głośna, pisk który bez radia / muzyki jest znośny, ale tylko do pewnego momentu

Problemy zaczęły się gdy jadąc na autostradzie instalacja kompletnie rozłączyła się. Odpięcie akumulatora, próby manualnego włączania instalacji oraz odczekanie nie pomogło. Następnego dnia udałem się do jednego z miejscowych gazowników, który stwierdził uszkodzone urządzenie sterujące i je wymienił, bardzo niechętnie zresztą. Gdy usłyszał " JTG " to od razu poznałem, że ta instalacja nie należy do jego ulubionych. :lol: Ale ok, naprawić naprawił. Przed wizytą u niego obdzwoniłem innych gazowników w Wielkopolsce, proponowali przebudowę instalacji albo nie wiedzieli z czym to się je.

Parę tygodni temu odwiedziłem niemiecki serwis obsługujący i montujący JTG ICOM. Kartofle szwaby stwierdziły takie rzeczy;

- uszkodzony przełącznik ( no przecież tego nie było na pierwszy rzut oka widać :lol:
- zbyt wysoki pobór prądu z propozycją dołożenia dodatkowego okablowania ( za astronomiczne pieniądze )
- zła przepustowość powietrza wtórnego ( to samo pokazuje mi auto, błąd 17831 )

Diagnoza kosztowała mnie nie całe 30 euro więc bez tragedii, ale dalsze przedstawiane przez nich koszty wywołały u mnie samoczynne myślenie o nadgodzinach i sprzedaży auta jednocześnie. :) Tak, auto będzie sprzedawane, ale dopiero na wiosnę, ponieważ ma świeży przegląd i jest ogólnie zadbane jak i niezawodne.

Panowie. Czy jest wśród was jakiś majster z Wielkopolski lub okolic Wielkopolski, który ogarnia tą instalacje i chciało by mu się doprowadzić ją do porządku. Części mogę w sumie kupić sam, ale sam nic z nimi nie zrobię, nie chcę nawet próbować.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem, pozdrawiam!

P.S Jeśli wpis umieściłem w nieprawidłowej kategorii to bardzo proszę o nie usuwanie go, a o jego przesunięcie. "

Tytuł: Re: Problemy z JTG ICOM, pomocy
PostLink | Napisane: 2019-12-05, 17:07 

Auto: toyota sienn DACIA DUSTER
Elektronika: LPDI VIALE STAG Q-BOX
Pojemność: 1800 1600
Moc: 185 PS 115PS
Rok Produkcji: 2014 2016
Życzę powodzenia w szukaniu , niestety nie będzie łatwo .

Tytuł: Re: Problemy z JTG ICOM, pomocy
PostLink | Napisane: 2019-12-05, 17:53 

Auto: VW Passat b5 FL
Elektronika: JTG ICOM
Wtryskiwacze: e3 67r-017004
Reduktor: e3 67r-017003
Pojemność: 1595
Moc: 102
Kod Nadwozia: Variant
Kod Silnika: AHL ( chyba )
Rok Produkcji: 2002
croma1 napisał(a):
Życzę powodzenia w szukaniu , niestety nie będzie łatwo .

Witaj croma1! Dzięki. Wiem, że niestety nie będzie łatwo. Jak na razie nie znalazłem nikogo, a obdzwaniałem już naprawdę wielu gazowników. Z tego co zauważyłem na forum to Ty jesteś specjalistą od JTG. Powiedz proszę co sądzisz o moim przypadku, tu lub na pw - jak Ci wygodniej. Byłbyś ewentualnie zainteresowany podejściem do tematu :?: Pozdrawiam!

Strefa czasowa: UTC + 1