Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę  | 1, 2  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o poradę w wyborze auta
PostLink | Napisane: 2016-07-27, 12:35 

Auto: A4 1.9 tdi / Octavia 1
Elektronika: brak/Tech 224
Wtryskiwacze: brak/Yeti
Reduktor: brak/Magic III
Dysze: brak/2,5
Pojemność: 1896/1595
Moc: 110/102
Kod Silnika: AFN/BFQ
Rok Produkcji: 1999/2006
Na wstępie, jako osoba nowa na forum, witam wszystkich Użytkowników lpg-forum.pl
Jako osoba bez doświadczenia (poza jednym autem w latach 2002 - 2005 miałem Corsę A 1.2 z lpg) w dziedzinie aut napędzanych Pb i lpg, mam prośbę o doradzenie mi auta napędzanego Pb, do którego założę instalację lpg. Poza Corsą zawsze jeździłem autami z motorami 1.9 tdi o różnej mocy.

- auto będzie robiło około 25 - 30 tyś. km rocznie
- auto wielkości od Ibizy w górę, koniecznie w 4 drzwiach
- oszczędne najlepiej mieszczące się w spalaniu 8 - 9 litrów lpg - to najważniejsza dla mnie sprawa
- tanie w utrzymaniu - niedrogie części i proste w ewentualnych naprawach
- tanie w opłatach przy obecnych cenach OC
- wytrzymałe na rudą ( rdzę )
- żeby nie było mułowate, aczkolwiek nie musi to być bolid F1 ( jeżdżę z dzieckiem ), świetnie by było, gdyby zmieścił się w bagażniku wózek dziecka, ale to nie główny warunek ( mam jeszcze A4 w kombi i tam mogę go od czasu do czasu przewozić )
- hydrauliczna regulacja luzu zaworowego
- rocznik od 2000 roku
- auto ma być w moim posiadaniu przynajmniej 4-5 lat
- kwota około 9000 zł
- gdzie w Płocku, lub okolicach założyć lpg ?

Wiele osób poleca mi motor 1.6 w Octavii I lub Passacie B5, lub 1.4 w Ibizie ale nie wiem czy to dobry wybór ??? Słyszałem, że te motory są mułowate i nie da rady wyprzedzić nimi tira ??? Polecano mi także Xsarę lub Xsarę Picasso 1.6 lub 1.8, oraz Zafirę 1.8 125 km.
Czy warto kupić, któreś z tych aut ? Ewentualnie jeśli możecie polecić inne auta mieszczące się w moich kryteriach, będę bardzo wdzięczny.

Z góry przepraszam, wiem, że na pewno były podobne tematy na forum, ale ceny aut ciągle się zmieniają, a moje 1,5 roczne dziecko nie daje mi na tyle swobodnie kożystać z komputera, bym miał czas, by dotrzeć do interesujących mnie rzeczy - jak widzi włączony komputer, to muszę mu włączać piosenki dla dzieci na youtube.
Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
Przemysław

Ostatnio edytowano 2016-07-27, 13:35 przez czenczyl, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Prośba o poradę w wyborze auta
PostLink | Napisane: 2016-07-27, 12:57 

Auto: IbizaKJ/AstraJ
Elektronika: -/-
Wtryskiwacze: -/-
Reduktor: -/-
Dysze: -/-
Pojemność: 99/1700
Moc: 95/130
Kod Nadwozia: KJ/J ST
Kod Silnika: CHBL/A17DTS
Rok Produkcji: 2018/2012
Fabia Kombi 1.4 16V wersja 75KM lub 100KM. rocznik 2004 +/-1
przyklad:
http://otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-kl ... cfd87d832f

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 13:39 

Czyli auta które wymieniłem to muły ? Czy jest sens się którymś zainteresować ? Jakieś inne sugestie ?

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 14:32 

ZBANOWANY

Auto: VW Polo
Elektronika: Stag 4 Qbox Basic
Wtryskiwacze: Reg Fast
Reduktor: Alaska
Pojemność: 1390
Moc: 60
Kod Nadwozia: hatchback
Kod Silnika: AUD
Rok Produkcji: 2001
czenczyl,
czenczyl napisał(a):
Słyszałem, że te motory są mułowate i nie da rady wyprzedzić nimi tira ???

Jakoś moim "pojazdem" - jak w profilu - dotąd nie miałem problemu z wyprzedzeniem tira, nawet na lekkim wzniesieniu; oczywiście redukuję o bieg niżej i po ocenie sytuacji łagodnie, acz stanowczo przyspieszam i mam tira w górnym lusterku. Wg mnie rzeczona mułowatość powstaje, gdy driver daje "pełny pedał w podłogę" i zaczyna litanię do Wszystkich Świętych z św.Krzysztofem na czele.

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 14:48 

A motory 1.6 w octavii i passacie, oraz 1.6 lub 1.8 125 km w zafirze i 1.6 lub 1.8 w picasso, będą w miarę jeździły z trzema osobami w kabinie ? Jak będzie ze spalaniem ? Przyznam, że octavia i picasso najbardziej mi chodzą po głowie

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 16:47 

Auto: Opel Zafira
Elektronika: Stag Qbox Plus
Wtryskiwacze: Barracuda 115 nl
Reduktor: KME Tur
Pojemność: 1800
Moc: 125
Kod Silnika: Z18XE
Rok Produkcji: 2004
Kolego w zafirze 1.8 125 km gaz sprawdza sie póki co u mnie lepiej niż dobrze na razie zrobiłem 5 tysiecy w 2 miesiace i jest ok. Tira i inne traktory na 4 czy na 5 wyprzedzam i jakoś szegolnie spocony nie jestem w trakcie manewru....Ale wiadomo rakieta to nie jest. W 3 dorosłe osoby plus dziecko wózek itd daje rade normalnie wyprzedzać jechać dluższe trasy ale wiadomo 6 na austostradzie czy ekspresówce by sie przydala. Kufer wielki z siatka grodziową zwykle załadowany po dach. Na mieście jak jadę sam bez tobołów też nie odstaję od innych jako że ostatni na światłach czy cos. Ja ogolnie polecam.

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 16:53 

Elektronika: Tech 224
Wtryskiwacze: Barracuda
Pojemność: 1796
Rok Produkcji: 2003
1.8 125km w Zafirze sprawdza się dobrze.
1.8 125km w Astrze H kombi sprawdza się jeszcze lepiej.
W obu modelach z wyprzedzaniem nie ma problemów.

Zafira A ma inną skrzynię biegów, inne przełożenia co jest odczuwalne np. w jeździe autostradowej. Odczuwalna jest wyższa buda i wyższy środek ciężkości. Przesiadając się do Astry H z tym samym silnikiem ma się odczucia jakby się przesiadało do małej wyścigówki. Odczucia przy obciążeniu 2 osobami. Moim zdaniem łatwiej znaleźć niezajechaną Astrę H z tym silnikiem.

Plusem Zafiry A jest przesuwana cała tylna kanapa oraz ostatni rząd siedzeń - wersja 7 osobowa.
W Zafirze masz butlę podwieszaną w miejsce koła zapasowego, pojemniejszą niż ta, która wchodzi w miejsce koła zapasowego w Astrze H. Spalanie trochę wyższe niż w Astrze H. W 13 l lpg w jeździe miejskiej w mieście >600 tys. mieszkańców i ciągłymi korkami zmieścisz się w Zafirze A.

Zafira A raczej uczy dostojnego przemieszczania się. Na autostradzie prędkości przelotowe to 100-140km/h. W egzemplarzach powyżej 200 tys. przebiegu lub tych co nie miały lekko przy długotrwałych prędkościach autostradowych generujących 4tys. obr. i więcej może pojawić się zużycie oleju charakterystyczne dla niektórych silników opla.

Innymi bolączkami przy przebiegach > 200 tys. km mogą być:
-manualna skrzynia biegów jeśli auto mocno dostawało u poprzedniego właściciela,
-pękające tylne sprężyny w zawieszeniu jeśli auto mocno dostawało u poprzedniego własciciela,
-odkształcający się albo pękający żeliwny kolektor wydechowy - bolączka tych silników Opla,
-kupując możesz trafić na auto bez kata.

To wszystko to nie jest wielki problem. Warto jednak wiedzieć co i jak. Użytkuję oba auta z tym silnikiem z LPG. W Zafirze A gdzie mam przebieg znacznie większy niż 200 tys. km przerabiałem już bolączki tego modelu.
Astra H ma przebieg kilkadziesiąt km mniejszy. LPG pod warunkiem, że jest załozona zgodnie ze sztuką w polecanym zakładzie działa bezproblemowo. Ja mam zestaw LPGTech, Tur i Barracudy pojedyncze w obu autach.

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 17:11 

Czyli astra H 1.8 125 km w kombi to dobry wybór ? A co z octavią 1.6 lub xsarą Picasso 1.6 ( lub 1.8 ) ? Astra H wybiega niestety poza mój budżet :(

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 18:39 

Astra H kombi z tym silnikiem z początku produkcji będzie świetnym wyborem. Budżet jednak musiałbyś zwiększyć i poszukać trochę, bo to rzadki silnik w tym modelu na rynku wtórnym. Ja szukałem w Niemczech i było ciężko 2 lata temu.
Co do Zafiry A jak dobrze poszukasz trafisz auto z tym silnikiem w dobrym stanie z automatyczną klimą z alufelgami i kompletem opon zimowych na stalowych felgach.
Ja polecam 16" na lato i 15" albo 16" na zimę. Autko wygląda naprawdę fajnie na 16" felgach. Do tego możesz trafić wersję z hakiem ale wtedy sprawdź wszystko dobrze bo jak ciągała przyczepę to warto mocniej się przyjrzeć.

Po instalacji LPG w dobrym polecanym zakładzie lejesz i zapominasz, ze masz LPG. Pamiętaj jednak, że auto powinno być sprawne przed montażem a jeśli życie podzespołów typu świece, zespolona cewka czy kolektor wydechowy ( w tym i innych modelach Opla) kończy się powoli to po montażu instalacji LPG elementy będziesz musiał wymienić gdyż dadzą znać o sobie.
Ale to już dotyczy wszystkich aut.

Polecam oba modele. Nawet zagraniczne długie wyjazdy nie sa problemem. Części tanie i łatwo dostępne. Auta przyjemne w użytkowaniu. Zafira A to raczej pozycja jak w autobusie i twarde fotele w porównaniu do Astry H z welurem. Ale mi osobiście lepiej prowadzi się Zafirę A niż Xsarę Picasso. Jakoś nie mogłem przyzwyczaić sie do budy Xsary Picasso.

PostLink | Napisane: 2016-07-27, 21:42 

Jeździłem picassem kolegi ale dieslu 2.0 w sumie nie było tragedii, ciekaw jestem jak znosi lpg i jaki silnik do niej wybrać, żeby jako tako na lpg jeździł, podobny dylemat mam z octavią - tu kusi mnie fakt, że skoda wypuszczała fabrycznie oktavie uzbrojone w lpg i opinie o niezawodności motorów 1.6 montowanych w skodzie. Czy jest sens zastanawiać się nad fordem focusem 1.6 lub autami koreańskiego lub japońskiego pochodzenia, ewentualnie nad jakąś dacią poza sandero - ta jest za ciasna ? Mam już mętlik w głowie i nie wiem na co się zdecydować...

PostLink | Napisane: 2016-07-28, 07:32 

Ja jeździłem podobną Xsarą Picasso.

Możesz rozszerzyć poszukiwania na Renault Scenic albo Peugeot 307SW. Znajdziesz tam silniki odpowiednie do zagazowania i dynamiczne.

Jeśli masz rodzinę 2+1, w perspektywie 2+2, auto ma starczyć na 4-5 lat i czasem coś trzeba przewieźć albo jechać na wakacje z wózkiem wybierz auto pojemniejsze. Rożnica cenowa przy twoim budżecie nie będzie wielka. Pamiętaj, ze butla zajmie miejsce koła zapasowego i to koło zajmie trochę miejsca w bagazniku.

W wymienionych przez ciebie powyżej autach trafisz na konieczność regulacji luzu zaworowego. Mniej lub bardziej kosztowną. I w części zakładów trafisz na ofertę lubryfikacji. Ale było już sporo wątków na ten temat.

PostLink | Napisane: 2016-07-28, 07:35 

Elektronika: Stag Qbox Plus
Wtryskiwacze: Barracuda 115 nl
Pojemność: 1800
Rok Produkcji: 2004
Tak czysto teoretycznie to niemal każde auto można przerobić na lpg, z tym że jedne znoszą to lepiej inne słabiej, gdzieś trzeba luzy ręcznie regulować więc musisz rozważać też takie aspekty albo inaczej wkalulować je w nieco mniejsze oszczędności później. 1.6 mpi z grupy vag słynie z trwałości i dzielnie przyjmuje lpg jeśli wierzyć w opinnie zamieszzane w Internecie...ì

PostLink | Napisane: 2016-07-28, 09:20 

Podobno octavia i passat czy to 1.6, 1.8, czy 2.0 mają hydrauliczną regulację luzu, pozatym w kombi te auta nawet z kołem zapasowym w środku mają naprawdę pojemne bagażniki, do tego octavia jest zabezpieczona ocynkiem przed korozją i wydaje mi się, że jest tania w eksploatacji. Nie wiem jak jest z dynamiką tych aut, ale przy codziennych przebiegach 100 km z czego 75% to drogi powiatowe a reszta to Płock, myślę, że dadzą sobie radę, a spalanie przy prędkościach rzędu 90 - 120 km/h, powinno się zamknąć w 9 l lpg przy motorze 1.6. Zafira też fajne auto, ale trzeba je kręcić na wysokie obroty i ma słabe blachy z tego co czytałem.

PostLink | Napisane: 2016-07-28, 10:41 

Dochodzisz już do pewnych wniosków. Widzisz wreszcie, ze nie da się pogodzić wszystkich twoich założeń w jednym samochodzie przy założonym budżecie.
Zdecyduj co jest dla Ciebie najważniejsze i miej świadomość kompromisu, który podejmujesz. I pamiętaj, że w każdym aucie będzie coś do zrobienia i będzie generowało koszty mniejsze lub większe.

PostLink | Napisane: 2016-07-28, 11:17 

A czy powiecie mi jak się spisuje ten 1.6 w octavii, passacie, ewentualnie w cordobie kombii ? Czy warto kupić auto z rym motorem i je zagazować, jak się tym jeździ, cz nie muli się ten silnik, czy dużo pali i się psuje ? Pakować się w ten motor, czy szukać innych aut ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę  | 1, 2  >>

Strefa czasowa: UTC + 1