Autor Wiadomość
 Tytuł: reset komputera??
PostLink | Napisane: 2012-10-25, 20:29 

Auto: Opel Omega B MV6
Elektronika: KME
Wtryskiwacze: VALTEC
Reduktor: KME SILVER
Pojemność: 2969
Moc: 211
Kod Silnika: X30XE
Rok Produkcji: 1998
Witajcie.
Ostatnio miałem trochę niemiłych niespodzianek w mojej omedze. Padła uszczelka pod głowicą. No, więc zrobione i wymienione wszystko co było potrzebne i uzasadnione. Po złożeniu silnik odpalił bez problemu i wszystko wydawało się ok. Tyle że spalanie w mieście przy bardzo spokojnej jeździe sięga 22-24l/ 100 km. Na gazie stał się mułowaty, choć może inaczej to ujmę- reaguje z opóźnieniem na wciśnięcie pedału gazu, a po dłuższej jeździe czuć zapach LPG. Na wolnych obrotach też lekko go rzuca. Na benzynie jest ok. Moje pytanie jest takie: czy możliwe jest aby komputer "gazowy" stracił zapamiętane ustawienia?? Samochód stał z odpiętym akumulatorem dobre 3 miesiące.

Tytuł: Re: reset komputera??
PostLink | Napisane: 2012-10-25, 21:03 
Pomaga

Auto: Audi 100 avant quattro
Elektronika: Tech 328
Wtryskiwacze: barakuda
Reduktor: KME gold c1.2
Dysze: 2.4
Pojemność: 2771
Moc: 174km
Kod Nadwozia: 4a5
Kod Silnika: AAH
Rok Produkcji: 1993
wodzik730 napisał(a):
Moje pytanie jest takie: czy możliwe jest aby komputer "gazowy" stracił zapamiętane ustawienia?? Samochód stał z odpiętym akumulatorem dobre 3 miesiące.

Nie, tylko jak był wcześniej strojony to był na zepsutym aucie i teraz po naprawie silnika potrzeba instalkę gazowa od nowa ustawić.

PostLink | Napisane: 2012-10-25, 21:17 
Pomaga

Auto: Volvo S80
Elektronika: Stag 300 Plus
Wtryskiwacze: Barracuda 115
Reduktor: Zavoli N
Dysze: 2.6
Pojemność: 2.0
Moc: 180
Kod Nadwozia: I
Kod Silnika: -
Rok Produkcji: 2005
wodzik730, najlepiej ustawić wszystko od nowa a przy okazji wykalibrować valteki

jeżeli nie poradzisz sobie sam lub wiesz do kogo się z tym zwrócić - zapraszam do mnie w wolnej chwili :)

możliwe też że silver dogorywa, i nie zaszkodziłoby go kiedyś zmienić, bo 211 koni i ciężka buda to spore wyzwanie dla tego reduktora

PostLink | Napisane: 2012-10-26, 12:19 

Auto: Opel Omega B MV6
Elektronika: KME
Wtryskiwacze: VALTEC
Reduktor: KME SILVER
Pojemność: 2969
Moc: 211
Kod Silnika: X30XE
Rok Produkcji: 1998
tryszawy napisał(a):
Nie, tylko jak był wcześniej strojony to był na zepsutym aucie i teraz po naprawie silnika potrzeba instalkę gazowa od nowa ustawić.

Strojony był na sprawnym silniku, ok 3 miesięcy przed wywaleniem uszczelki. Wymieniony był wtedy reduktor na nowy, wymienione wszystkie filtry.
Marcin L napisał(a):
jeżeli nie poradzisz sobie sam lub wiesz do kogo się z tym zwrócić - zapraszam do mnie w wolnej chwili :)

chętnie podjadę, chciałbym aby ktoś fachowszym okiem rzucił okiem na tę instalkę. Wiem, że obarczona jest kilkoma błędami. Powiedz tylko gdzie Cię szukać. Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1