Autor Wiadomość
 Tytuł: Agis mini -rozjeżdża korekty długoterminowe ?
PostLink | Napisane: 2019-07-21, 20:31 

Auto: Passat 1.8t (APU)
Elektronika: Agis mini
Wtryskiwacze: ac w02
Reduktor: kme silwer
Dysze: 2,8
Pojemność: 1.8t
Moc: 150
Kod Silnika: APU
Rok Produkcji: 2000
Witam . Jak w temacie. Pacjent to passat 1.8t. Po każdym strojeniu instalacji auto chodzi ślicznie przez... czasem 2 , czasem 1 dzień. Potem tak jakby zozjezdzały się korekty długoterminowe i sterownik silnika nastawi sie na gaz, z tym ze chyba na bogato. Po skasowaniu błędów ecu ( których nie ma ale kasowanie resetuje podobno korekty krótko i długoterminowe) vcdsem ,autko znów chwilkę śmiga i... znów sie przestawia. Co ciekawe po przegonieniu auta np autostrada po 2, 3 zapłonach autko znów wraca na dobra stronę mocy i... dzień, dwa znowu bogato i mulasto. Podobnie zachowuje sie czasem przy zimnych porankach. Czasem rano do roboty jedzie ok, po południu po wystaniu sie w słońcu znowu mulasto. Oczywiście przed każdym strojeniem kasuje błędy ecu i śmigam kilkanaście km na pb. Inna przypadłością jest nierówna praca na na lpg jałowych obrotach. Dziwi mnie to tym bardziej ze po kalibracji i zebraniu map próbuje wyrównać czasy wtrysków lpg aby były jak odpowiednik lpg przy pracy na pb i pomimo skracania lub wydłużania w programie nic a nic nie przekłada sie to na dźwięk silnika. Dołączam słabe zdjecie poprawek po mapowaniu- moim zdaniem prawie wzorcowe. Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.
Obrazek

Załączniki:
IMG_20190401_201644.jpg
IMG_20190401_201644.jpg [ 1.25 MiB | Przeglądane 1287 razy ]

Ostatnio edytowano 2019-07-21, 20:52 przez Handrew, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł: Re: Agis obd can -rozjeżdża korekty długoterminowe
PostLink | Napisane: 2019-07-21, 20:45 
Pomaga

Auto: e39 540i/206/206
Elektronika: lpgtech 328/duo/224
Wtryskiwacze: yeti/yeti/barracuda
Reduktor: Kme twin/zavoli/magic3
Dysze: -/2mm/1,8mm
Pojemność: 4398/1,4/1,4
Moc: 286/88/75
Kod Silnika: M62B44/KFU/KFW
Rok Produkcji: 1997/2004/2004
Pierwsza watpliwosc: agis obd can, czy agis mini?
Handrew napisał(a):

Handrew napisał(a):
 Tytuł: Agis obd can -

Kolejna watpliwosc - wtryskiwacze. Podejrzewam, ze smietnik juz. Cos lepszego by sie przydalo.

Kolejna: mapy sa dla turystow. Korekty podejrzec trzeba.

Dalej: nie robimy zdjec ekranu, a screeny...

Tytuł: Re: Agis mini -rozjeżdża korekty długoterminowe ?
PostLink | Napisane: 2019-07-22, 04:52 

Oki Oki- primo elektronika agis mini,zresztą poprawiłem w tytule. Punkt 2 -wtryskiwacze wiem ze to dolna pólka ale wymienione jakieś 20 tys temu, podobnie jak reszta gratów- reduktor siedzi teraz kme silwer wymieniony w zeszłym roku i mapsensor nowy -wymieniany 3 mce temu. Auto ma tak samo od 4 lat jak go kupiłem 4 lata temu bez względu na wymiane gratów a kilku gazowników nie potrafiło nawet podpiąc sie pod agisa. Sam do tego doszedłem ze port usb musi miec przypisany nr nie większy niz 8. Zaś fota robocza- zrobiona w aucie podczas ustawiania przed wygładzaniem krzywej aby miec podkład jak ustawił program. Korekty tez przeglądnę i wrzucę foto ale to max mojej znajomości tematu.

PostLink | Napisane: 2019-07-22, 07:48 
Pomaga

Auto: e39 540i/206/206
Elektronika: lpgtech 328/duo/224
Wtryskiwacze: yeti/yeti/barracuda
Reduktor: Kme twin/zavoli/magic3
Dysze: -/2mm/1,8mm
Pojemność: 4398/1,4/1,4
Moc: 286/88/75
Kod Silnika: M62B44/KFU/KFW
Rok Produkcji: 1997/2004/2004
Handrew napisał(a):
Oki Oki

to kolego po aktualizacji pod maską - aktualizuj profil.
Handrew napisał(a):
reduktor siedzi teraz kme silwer

Handrew napisał(a):
Reduktor: ac 01

Dopisz też lokalizację w Profilu.

Handrew napisał(a):
Inna przypadłością jest nierówna praca na na lpg jałowych obrotach. Dziwi mnie to tym bardziej ze po kalibracji i zebraniu map próbuje wyrównać czasy wtrysków lpg aby były jak odpowiednik lpg przy pracy na pb i pomimo skracania lub wydłużania w programie nic a nic nie przekłada sie to na dźwięk silnika.

Próbowałeś przełączać pojedyncze cylindry na benzynę/gaz? To jak dla mnie świadczy o wtryskiwaczach.

Ponadto dysza 2,5 powinna być za mała, ale jak widać w na tym lichym zdjęciu czasy są ok. Dużo zagadek.

PostLink | Napisane: 2019-07-23, 17:50 

Hmmm. Z wtryskami możne być coś na rzeczy (czyt. możne sa zbyt wolne). Pomimo ze kiedy wymieniłem wtryski na te same czyli omvl xxl nie poczułem żadnej różnicy to... tu muszę wrócić do średnicy dysz. Testowałem od 2,3 do 2,7 co 0,1 mm oczywiście korygując ciśnieniem na reduktorze i heh- przy małych średnicach silnik ciężko przyspiesza zaś przy 2,7- czyli takiej z przelicznika silnik bardzo nierówno chodzi na jałowych. Zmniejszenie średnicy ewidentnie pomaga mu w kulturze, wiec te 2,5 to kompromis miedzy kultura pracy a osiągami. Wiem wiem juz słyszę ze wymienić wtryski. Bo i tak w 2 lata wymieniłem sam połowę gratów lpg, ale po pierwsze - na jakie - i nie piszcie proszę o keihiny czy barakudy, bo to nawet nie chodzi o cene ale niezawodność. Mój passat to dziadek, ale żwawy dziadek. On nie musi fruwać ale byc pewny odpalać i jechać kilometry. Polećcie coś niezawodnego i popularnego na rynku. Po 2, mam 2 auto audi a 4 b6 z 2002 roku tez z 1.8t z lekko zmienionymi mapami i autko śmiga na omlv xxl bez problemu i równo chodzi. Tam problemem był zbyt słaby reduktor ale juz dawno wymieniony.
P.S co rozumiesz przez
mzloty napisał(a):
Próbowałeś przełączać pojedyncze cylindry na benzynę/gaz? To jak dla mnie świadczy o wtryskiwaczach.

i na co wtedy zwrócić uwagę ?

PostLink | Napisane: 2019-10-06, 05:14 

Ok. Problem dawno naprawiony. To nie lpg rozjeżdżało korekty. Walnięty był czujnik temperatury cieczy silnika. Po roku meczenia sie z problemem wreszcie wyskoczył na vagu. Po wymianie czujnika na oryginał problem znikł. temat do zamknięcia.

Strefa czasowa: UTC + 1